میمون هایی که مثل انسان ها به چشمه آب گرم می روند!

میمون های ژاپنی

در کوه های ژاپن تعداد زیادی میمون زندگی می کنند که تمام وقتشان را صرف نشستن در چشمه های آب گرم می کنند تا از سرمای هوا و به خصوص سرمای زمستان خودشان را محافظت کنند. این میمون های ژاپنی در سرتاسر دنیا مشهور شده و آوازه شان پیچیده شده است به طوری که حالا به یک جاذبه ی گردشگری در این کشور تبدیل شده اند! این میمون ها را بیشتر معرفی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

میمون های ژاپنی
مطالب مرتبط:
تجربه ی زندگی ژاپنی در اوساکا
این شهر در ژاپن با دود کار می کند!

از بعد از زمانی که در سال ۱۹۶۴ تاسیس شد، منطقه ی Jigokudani Yaen-koen  به دلیل میمون هایش مشهور شده است، میمون های ژاپنی ای که به آنها لقب «میمون های برفی» را داده اند. تا حالا، هزاران نفر از سرتا سر دنیا از Jigokudani Yaen-koen دیدن کرده اند و در سال ۲۰۰۷ هم یکی از عکاسان مشهور و برنده ی جایزه ی به نام Jasper Doest، بیشتر از ۷ هفته ی خود را با این میمون ها گذراند.

جاسپر سعی کرد تا در این هفت هفته رفتار میمون ها را زیر نطر گرفته و کاملا بفهمد و آن ها را به طور کامل و اساسی بشناسد. در سال ۲۰۱۶، عکس هایی که جاسپر از این میمون ها گرفت، برنده ی جایزه ی نشنال جئوگرافیک شدند، تصاویری که زندگی میمون های برفی را ر فصل زمستان و در چشمه های آب گرم به تصویر کشیدند.

تصاویر میمون های ژاپنی

Jigokudani Yaen-koen در دره ی رودخانه ی یوکویو قرار گرفته است که آب مورد نیازش را از پارکی به نام شیگاکوگن بر می دارد. چند سالی بیشتر نیست که میمون هایی که در کوه های Jigokudani Yaen-koen پیدا شدند، در حال زندگی در این چشمه های آب گرم هستند. گفته می شود که اولین بار در سال دهه ی ۶۰ میلادی، یک میمون به طور کاملا اتفاقی یاد گرفت تا از حمام فضای باز استفاده کند و بعد از آن، میمون های دیگر رفتار او را تقلید کردند.

عکس میمون های ژاپنی

این گونه بود که شهروندهای بومی منطقه هم تصمیم گرفتند تا برای این میمون ها فضایی را در نظر بگیرند و یک حمام داغ فضای باز را برای آن ها بسازند چرا که مطمئنا حمام کردن میمون ها در فضایی که انسان ها حمام می کنند، از نظر بهداشتی کاملا اشتباه است.

از زمانی که میمون ها رفتار حمام کردن را از هم یاد گرفتند، ده ها سال می گذرد  حالا آن ها نه تنها به طور روزانه حمام می کنند بلکه به نظر می رسد که این حیوانات باهوش به خوبی توانسته اند خودشان را با محیط آب سازگار کنند.

البته اگر چه هدف تمام این سازگاری ها برای بقای زندگی نیست اما دانشمندان کشف کرده اند که این رفتار میمون ها به یک رفتار اجتماعی  و درست مثل مراودات اجتماعی انسان ها در بین آن ها بدل شده است!

میمون در چشمه آب گرم

جاسپر در باره ی عکس هایی که از این میمون های ژاپنی گرفته است می گوید: من شباهت های زیادی بین این میمون ها با انسان ها دیدم. بسیاری از کارها و رفتارها و حتی نحوه ی جوشش این میمون ها با هم، درست شبیه انسان هاست. این عکس های من در واقع صدای موجوداتی است که نمی توانند به زبان ما صحبت کنند و اغلب هم انسان ها در درک آن ها دچار بد فهمی می شوند…

در این تصاویر می توانید میمون ها را در چشمه های آب گرم در حال حمام و ریلکس کردن ببینید.

گاردن گلو دبی | درخشنده و منحصر به فرد در جهان
گاردن گلو دبی | درخشنده و منحصر به فرد در جهان
مهمترین جزایر شگفت انگیز بکر و اکوسیستمی در جهان
مهمترین جزایر شگفت انگیز بکر و اکوسیستمی در جهان
گذشتن از این تفریحات بانکوک محال است!
گذشتن از این تفریحات بانکوک محال است!
شادترین خانه روی زمین! دوست دارید اینجا باشید؟
شادترین خانه روی زمین! دوست دارید اینجا باشید؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code