نان های معروف هندی

۵ نان معروف در جنوب هند

یکی از چیزهایی که جنوب هند را نسبت به شمال آن متمایز می کند، تنوع زیاد نان هایی است که می توانید در این ناحیه پیدا کنید. شمال هند به داشتن انواع نان بر پایه ی آرد گندم معروف است. نان هایی مثل پراتا، روتی و چاپاتی. این نان ها در کنار نان های مخصوص جنوب هند، در نواحی جنوبی هم تهیه می شوند اما معمولا مواد اولیه آن ها با نان های شمال هند متفاوت است. برنج و عدس، از رایج ترین مواد اولیه ی پخت نان در جنوب هند هستند و تفاوتشان با نان های نواحی غربی هند این است که این نان ها معمولا به جای پخته شدن، در ماهیتابه درست می شوند. به دلیل تنوع بالای نان های جنوب هند، تقریبا غیر ممکن است که بخواهیم در این مطلب تمام آن ها را به شما معرفی کنیم. اما با الی گشت همراه باشید تا با چند تا از معروف ترین و رایج ترین نان های هندی آشنا شوید.

نان

۱- اوتاپام

مطالب مرتبط
غذاهای تند هندی که دهان را می سوزانند!
هنگام مصرف غذاهای خیابانی هند حواستان به این موارد باشد!

خمیر این نان از آرد برنج و خمیر عدس تهیه می شود و معمولا ضخیم تر از بقیه نان های جنوبی است. روی این نان را با موادی شبیه به پیتزا پر می کنند که معمولا شامل گوجه فرنگ، پیاز، چیلی، فلفل دلمه و جعفری می شود. این نان با سس مخصوص چوتنی همراه می شود.

اوتاپام

۲- آدای

مواد اولیه این نان هم مثل اوتاپام است اما از آن نازک تر است و در ماهیتابه درست می شود. در تهیه این نان از انواع عدس استفاده می شود و ارزش غذایی بالایی دارد. این نان اصیل کرالا، بین گیاهخواران طرفدار زیادی دارد. در کنار آدای، آویال (مخلوط سبزیجات و نارگیل به همراه کاری) هم سرو می شود.

آدای

۳- ایدیاپام

ایدیاپام را شاید بتوان یکی از خوش ظاهر ترین نان های جنوب هند دانست. این نان خوشمزه در ایالت تامیل نادو و کرالا به همراه چوتنی، به عنوان صبحانه خورده می شود. این نان را که از آرد برنج و آب تهیه شده است، به شکل رشته ای درآورده و در قالب های مخصوصی می پزند. ایدیاپام در کرالا، با نارگیل و شکر هم مصرف می شود.

ایدیاپام

۴- پوتو

خمیر نان پوتو از آرد برنج و پودر نارگیل تشکیل می شود که در قالب های مخصوص لوله ای شکل پخته می شود. این نان از نان های اصلی صبحانه در کرالا است. به طور معمول این غذا را با کادلا کاری (خورش کاری با نخود سیاه) مصرف می کنند. جالب است بدانید ایالت کرالای هند، عنوان پخت طولانی ترین نان پوتو را در رکوردهای گینس دارد!

پوتو

۵- پانیارام

خمیر پایه ی نان پانیارام، مثل موارد قبلی از آرد برنج و عدس تهیه می شود. در تهیه ی این نان، به خمیر آن پیاز سرخ شده و ادویه های مخصوصی اضافه می شود و آن را به شکل دایره های کوچک در ماهیتابه می پزند، که باعث می شود ظاهری شبیه کاپ کیک یا مافین پیدا کند. این نان هندی، به همراه چوتنی، برای صبحانه یا به عنوان اسنک خورده می شود. نوع شیرین پانیارام، به همراه نارگیل و یا شکر قهوه ای تهیه می شود.

پانیارام
تجربه طعم ها در آذربایجان
تجربه طعم ها در آذربایجان
همه چیز درباره ی دسر سنتی و خوشمزه ی ایرانی، شله زرد!
همه چیز درباره ی دسر سنتی و خوشمزه ی ایرانی، شله زرد!
این غذاهای خوشمزه سن پترزبورگ را امتحان کنید
این غذاهای خوشمزه سن پترزبورگ را امتحان کنید
خوشمزه ترین و بهترین غذاهای کاتماندو؛ نپال
خوشمزه ترین و بهترین غذاهای کاتماندو؛ نپال

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code