alexaa

نمایی نزدیک از میراث غنی عمان

آشنایی با دیدنی های جذابی از عمان

عمان برای کسانی که به این کشور سفر می کنند، مقصدی مناسب برای دیدن فرهنگ عربی بدون اغراق و تشریفات و نمایش های تجمل گرایانه محسوب می شود. در این کشور بسیاری از شهرها هنوز پیشرفت چندانی نداشته و شما به راحتی قادر به مشاهده فرهنگ سنتی و سبک زندگی اعراب بدوی خواهید بود. عمان با دارا بودن طبیعتی زیبا و دست نخورده، کوهستان هایی تماشایی، صحرایی بادخیز و سواحلی بکر، انتخابی بدیهی برای کسانی است که دنیای اعراب مدرن را دیده و در پی کشف روح باستانی این مردم هستند. با الی گشت همراه باشید و با دو جاذبه دیدنی این کشور آشنا شوید:

مطالب مرتبط:
عمان، رکورد دار سریعترین رشد گردشگری در خاورمیانه
بازار سنتی و کورنیش مطرح عمان
grand mosque

مسجد اعظم مسقط

این مسجد زیبا و دارای ظاهری آرام، بخشی از معماری شکوهمند مدرن اسلامی محسوب شده و هدیه ای از طرف سلطان قابوس، حاکم عمان به مردم این کشور محسوب می شود که به مناسبت سی امین سال سلطنت وی ساخته شد. سالن اصلی نمازخانه این مسجد بسیار باشکوه بوده و با قالی های ایرانی به ابعاد ۷۰ در ۶۰ متر ، رکورد دومین قالی بزرگ ایرانی در جهان را به خود اختصاص داده که ۶۰۰ هنرمند قالیباف ایرانی طی ۴ سال زمان، آن را بافته اند. این مسجد ظرفیت پذیرایی از ۲۰ هزار نمازگزار را داشته و سالن خصوصی زنانه آن نیز پذیرای ۷۵۰ نفر است. این مسجد برای انجام امور مذهبی مورد استفاده قرار گرفته و مراسم نماز جمعه در آن برپا می شود. بازدید گردشگران از این مسجد امکان پذیر است اما باید لباس مناسب به تن کرده و ضمن پوشاندن دست ها و پاها، از رنگ روشن نیز استفاده نکنند. زنان و دختران بالای ۷ سال باید موهای خود را پوشانده و لباس های مخصوص بازدید مسجد در کافه و فروشگاه های روبروی آن به قیمت ۲ هزار و ۵۰۰ ریال عمان به فروش می رسد. برای رسیدن به این مسجد می توانید از اتوبوس های مصلی استفاده کنید که در بیرون از این مسجد توقف می کنند.

sultans palace

قصر سلطان

اگر شما در کنار دیوار بندر و لنگرگاه مسقط در خیابان میرانی بایستید، ساختمان سمت راست شما با ستون های زیبای قارچی شکل به رنگ طلائی و آبی؛ قصر سلطان عمان است. در این بخش، خیابانی از درختان نخل به میدانی منتهی می شود که در آن ساختمان های سلطنتی وجود داشته و موزه ملی جدید عمان نیز در این محل بنا شده است. بازدید از این قصر برای عموم مردم امکان پذیر نبوده و شما تنها می توانید در ورودی آن عکس برداری کرده و تصویری منحصر به فرد از خود را ثبت کنید. این قصر در محل سابق سفارت بریتانیا در عمان ساخته شده است. عمان در گذشته به عنوان یک مرکز مهم تجارت برده از شرق آفریقا شناخته می شده و و براساس داستان های موجود، در این محل یک میله پرچم وجود داشت که اگر هر برده ای می توانست آن را لمس کند، آزاد می شد. امروزه از این قصر بیشتر برای انجام مراسم تشریفاتی استفاده شده و سلطان قابوس برای اقامت خود، ترجیح می دهد در محلی دنج در کنار دریا و  نزدیکی شهر السیب زندگی کند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد