هزینه های سفر به بمبئی

بمبئی، شهر آرزوها

احتمالا یکی از اولین شهرهایی که با شنیدن نام هند به ذهنتان می رسد شهر بمبئی است. بمبئنی در زبان هندی به معنای ساحل خوب است که این نام را پرتغالی هایی که زمانی این شهر را استعمار کرده بودند، به آن دادند. البته بعدها نام آن به مومبای تغییر کرد که البته در بسیاری از نقاط جهان از جمله ایران همچنان این شهر را را نام بمبئی می شناسند. زمانی که قصد سفر به بمبئی را دارید، باید از این نکته مطمئن باشید که سفرتان پر از حال خوب خواهد بود. ما برای آن که این حال خوب را بیشتر کنیم بخشی از هزینه های سفر به بمبئی را برایتان آورده ایم تا قبل از رفتن به آنجا خیالتان از بابت بودجه راحت باشد. موقعیت شهر در غرب کشور وسیع هندوستان و در دریای عرب است. این شهر بندر را می توان پایتخت تجاری هند نامید که بزرگ ترین بندر ساحل غربی هند نیز شناخته می شود. در ادامه هزینه های سفر به بمبئی را مطالعه کنید.

هزینه های سفر به بمبئی هند

مدارک و هزینه های سفر به بمبئی

مطالب مرتبط:
چرا به بمبئی شهر آرزوها می گویند؟
بمبئی، هرگز نمی‌خوابد

برای سفر به هر نقطه از هندوستان نیاز به پاسپورتی که ۶ ماه از اعتبارش مانده و همچنین دریافت روادید یا ویزای آن جا را دارید. همانطور که می دانید، گرفتن ویزا هم از طریق خودتان و هم از طریق آژانس های معتبر مسافرتی می تواند انجام شود. هزینه صدور ویزا بین ۲۰۰ تا ۴۶۰ هزار تومان خواهد بود که در شرایط عادی ۴ روز کاری زمان می برد اما اگر فرم درخواست را به درستی پر نکرده باشید امکان طولانی تر شده این زمان وجود دارد.

هزینه های سفر به بمبئی

مدارک لازم جهت اخذ ویزای هند

۱- پس از آپلود فرم درخواست ویزا یک کپی از آن تهیه کنید و با خود به همراه داشته باشید.

۲- کپی شناسنامه

۳- کپی بلیط هواپیما

۴- ۲ قطعه عکس ۶×۴

۵- پاسپورت و فتوکپی از تمام صفحات

۶- مدارک لازم برای تایید آدرس محل سکونت و کار

بمبئی

هزینه های گذرنامه :

۱ هزینه ۱۰۰۰ تومان بابت شناسه

۲– هزینه ۳,۷۵۰ تومان به حساب شهرداری بابت عوارض شهرداری

۳– هزینه ۷۵,۰۰۰ تومان برای خزانه داری استان بابت تعرفه صدور گذرنامه

۴– هزینه ۲۹,۳۰۰ تومان بابت خدمات دفاتر پلیس +۱۰ و هزینه پست

۵– هزینه عکاسی (عکس مناسب پاسپورت)

واحد پول:

واحد پول کشور هند روپیه است که در حال حاضر (۲۶ آذر ۹۶) معادل ۵۶ تومان می باشد.

هزینه تور:

تورهای بمبئی بسیار متنوع هستند. شما می توانید شهر بمبئی را با دیگر شهرهای هند ترکیب کنید و یا این شهر را تنها مقصدتان برای هند انتخاب کنید. به هر حال با توجه به اینکه این تورها تنوع بسیار زیادی دارند، تور و هزینه های سفر به بمبئی بسته زمان سفر، نوع هتل و پرواز و البته خدمات تور متفاوت خواهد بود.

چنانچه قصد خرید تور را دارید می توانید از این لینک خریداری کنید: تور بمبئی

بمبئی هند

هزینه هواپیما:

هزینه هواپیمای بمبئی با توجه به زمان سفر متغیر خواهد بود.

در حال حاضر (۲۶ آذر ۹۶)، بلیط رفت و برگشت هواپیمای بمبئی از ۲ میلیون تومان شروع می شود.

هزینه هتل و اقامت

هتل های ۳ ستاره: حدودا شبی از ۲۰۰ هزار تومان

هتل های ۴ ستاره: حدودا شبی از ۲۹۵ هزار تومان

هتل های ۵ ستاره: حدودا شبی از ۴۷۵ هزار تومان

هتل تان را می توانید از اینجا تهیه کنید: هتل بمبئی

هتلی در بمبئی

هزینه حمل و نقل 

این مورد از هزینه های سفر به بمبئی را می توان گفت که یکی از دغدغه های اصلی هر مسافری است که به مقصد جدیدی می رود. زمانی که می خواهید در شهر بمبئی پرسه بزنید و به جاذبه ها بروید می توانید از امکانات متفاوتی استفاده کنید. حمل و نقل عمومی این شهر گزینه های زیادی دارد که از جمله آن ها می توان به اتوبوس، مترو، ریشکا، مونوریل، قطار شهری و … اشاره کرد. در ادامه به معرفی و ارائه هزینه های آن ها می پردازیم.

اتوبوس: اتوبوس هایی با خط های متنوع در بمبئی وجود دارند که به راحتی می توانید با آن ها جابجا شوید. یکی از بهتری شرکت های اتوبوسرانی در این شهر می باشد. هزینه استفاده از اتوبوس از ۸ روپیه (۴۴۸ تومان) شروع و تا حدود ۲۰ (۱۲۰۰ تومان) روپیه می رسد.

قطار شهری: با اینکه این قطارها در مواقع اوج ترافیک ازدحام جمعیت‌شان مثال زدنی نیست اما همچنان یکی از محبوب ترین سیستم های حمل و نقل بمبئی به حساب می آیند. معمولا استفاده از این قطارها نسبت به طول مسیر، درجه کیفیت و … هزینه های متفاوتی برایتان در برخواهند داشت. شما می توانید یک بلیط الکترونیکی تهیه کنید که قیمت آن ۱۰۰ روپیه (۵۶۰۰ تومان) تهیه کنید که در ابتدا حدود نصف این مبلغ را شارژ دارد و در مواقعی که شارژ آن به انتها رسید می توانید با پرداخت هر مبلغی که بخواهید آن را مجددا استفاده کنید.

متروی شهری بمبئی

مترو بمبئی: از ۸ ژوئن ۲۰۱۴ بمبئنی مترویی افتتاح کرد که ۱۲ ایستگاه دارد. هزینه آن نیز حدود ۱۰ تا ۴۵ روپیه (۵۶۴ تا ۲۵۲۰ تومان) می باشد.

تاکسی: تاکسی ها همیشه یکی از راحت ترین و بی دردسرترین گزینه های حمل و نقل به حساب می آیند. در بمبئی دو نوع تاکسی وجود دارد. یکی از آن ها سفید و مشکی هستند که هزینه های کمتری نسبت به دیگری دارند و دیگری به نام تاکسی های خصوصی قیمت های بالاتری دارند که البته به روزتر و تمیزتر هستند. هزینه تاکسی ها بر اساس متر حساب می شود که حتما باید آن را در نظر بگیرید تا هزینه اضافی تری را پرداخت نکنید.

ریکشا: این وسایل حمل و نقل که البته تنها در محدوده های خاصی قابل دسترسی هستند، قیمت‌شان از ۱۸ روپیه (حدود ۱۰۰۰ تومان) شروع می شوند و بسته به مسیرتان افزایش می یابند.

مونوریل: هزینه استفاده از آن ها حدود ۵ (۲۸۰ تومان) تا ۱۱ (۶۱۶ تومان) می باشند.

ریشکا در بمبئی

هزینه خورد و خوراک

یک پرس غذا در رستوران های متوسط: حدود ۱۸ هزار تومان

یک پرس غذا در رستوران های لوکس: حدود ۲۷ هزار تومان

فست فود رستوران های زنجیره ای: حدود ۱۳ هزار تومان

یک فنجان قهوه: حدود ۷ هزار تومان

یک بطری کوچک آب: حدود ۷۰۰ تومان

غذای هندی

کالاهای اساسی:

برنج: هر یک کیلو حدود ۳ هزار تومان

نان: هر تکه نان ۵۰۰ گرمی حدود ۱۶۰۰ تومان

پنیر: هر قالب پنیر یک کیلویی حدود ۲۱ هزار تومان

تخم مرغ: ۱۲ عدد تخم مرغ حدود ۳۳۰۰ تومان

هزینه تفریح و ورودیه ها

از دیگر هزینه های سفر به بمبئی پولی است که باید برای دیدن مکان های دیدنی بپردازید. جاذبه های بمبئی بسیار متنوع هستند و هزینه های ورودی متفاوتی دارند. شما در سفر به این شهر می توانید از تورهای متنوعی که توسط شرکت های مختلف ارائه می شوند روزتان را پر کنید. این تورها مانند تورهای گشت در شهر است که بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان برایتان هزینه دارد و یا تورهای قایق سواری که قیمتی حدود ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان دارند.

سفر به بمبئی

هزینه سرویس موبایل

هزینه یک دقیقه مکالمه داخلی حدود ۵۰ تومان

هزینه اینترنت با سرعت ۶۰ مگابایت و حجم نامحدود ۶۳ هزار تومان

هزینه تقریبی خرید لباس

شلوار جین: برند لیوایز، ۱۳۴ هزار تومان

لباس زنانه تابستانی از فروش گاه های معتبر زنجیره ای (زارا، اچ اند ام): ۱۴۲ هزار تومان

یک جفت کفش کتانی: برند نایک ۲۱۴ هزار تومان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد