بلیط هواپیما

همه چیز درباره موزه دبی

موزه دبی

دبی در بین برترین مقاصد گردشگری جای گرفته و میراث فرهنگی پرباری دارد. دبی شهری چند فرهنگی است که فرهنگ کشورهای مختلف جهان را انعکاس می دهد. موزه  دبی، زندگی گذشته و راه و روش سنتی دبی را در معرض نمایش قرار می دهد. این موزه بر روی میراث فرهنگی پربار جهان عرب تمرکز دارد و یکی از قدیمی ترین ساختمان های دبی است. سفر به دبی بدون بازدید از موزه دبی کامل نمی شود. با الی گشت همراه شوید تا شما را با این موزه بیشتر آشنا کنیم

مطالب مرتبط:
تفریحاتی در دبی که نفس را در سینه حبس می کند
نقاطی در دبی که گردشگران را جذب می کند
موزه دبی

درباره موزه  دبی

موزه دبی در قلعه الفهیدی قرار دارد. این قلعه در سال ۱۷۸۷ برای حفاظت از خور دبی در برابر حملات ساخته شد و در سال ۱۹۷۰ به موزه تبدیل شده است. قلعه الفهیدی قدیمی ترین ساختمان دبی است . این قلعه نه فقط برای حفاظت از شهر بلکه برای نگهداری مهمات و زندانی مجرمین استفاده می شده است. در این موزه عتیقه جات و مصنوعات کشورهایی که با دبی تجارت داشتند و موزه ماکت های سه بعدی مینیاتوری، زندگی مردمان گذشته دبی در معرض نمایش گذاشته می شود. قلعه فهیدی به شکل مربعی است که برج های آن در سه گوشه ساختمان قرار گرفته اند. این قلعه از سنگ های مرجانی و ملات ساخته شده است. ورودی قلعه، دو در آهنی بزرگ دارد و دروازه اصلی آن با دو توپ بزرگ زینت داده شده است، در مرکز آن یک حیاط بزرگ قرار دارد که قایق سنتی هم در آن می باشد.

خانه تابستانی عریش در موزه  دبی

از دیگر جاذبه های این موزه خانه تابستانی عریش است که برای ساخت آن برگ های نخل را به هم بافته اند. این خانه تابستانی نمونه ای از این است که در قدیم چگونه خانه ها بدون استفاده از تکنولوژی مدرن امروز خنک می شدند. این خانه نمونه ای از این است که چگونه هال، اتاق خواب و آشپزخانه در زمانهای قدیم ساخته می شدند. یکی از مهمترین ویژگی های خانه های تابستانی عریش برج های بادی است. برج بادی در آن زمان بعنوان منبع خنک کننده بکار می رفته است. این برج ها خانه ها را خنک می کردند و از مردم در برابر آفتاب سوزان محافظت میکردند. با نشان دادن چادر، درخت خرما و شتر زندگی بیابانی هم به نمایش گذاشته شده است. بزرگترین ماکت این موزه درباره دریا و راه های دریانوردی آن بوده که شناورهای چوبی و اینکه چگونه ماهی گیری می کردند و زندگی دریایی که در آن زمان وجود داشته را نشان می دهد.

خانه تابستانی عریش

 

شناورهای چوبی نقش مهمی را در تاریخ امارات بازی کرده است. در گذشته های خیلی دور، شناورهای چوبی باعث ارتباط با دریا می شدند این شناورها از چوب و یک تا چند بادبان سه گوش درست می شدند. شناور چوبی به حمل اجناس کمک می کرد و باعث ارتباط امارات با قسمتهای مختلف جهان می شد. مردم با این شناورها به ماهیگیری می رفتند و وسیله ای برای روزی زندگی بود. حتی امروزه هم این شناورهای چوبی در خلیج فارس دیده می شوند.

موزه دبی گالری های زیادی دارد که در آن ها مناظری از خور دبی، خانه های سنتی عرب، بازار، درختان خرما، بیابان و زندگی دریایی نشان داده می شود. مجموعه ای از تفنگ های زمان های مختلف تاریخ و آلات موسیقی سنتی هم در این موزه نمایش داده میشود و یک ماکت، زندگی مردم در دبی قبل از عصر نفت را نشان می دهد.

شناورهای چوبی

 مکان های باستانی

موزه دبی ماکت های سه بعدی مینیاتوری دارد که مکان باستانی القصیص که یک شهر قدیمی در دبی است را نشان می دهد این شهر متعلق به ۳۰۰۰ سال قبل میلاد مسیح است. این ماکت ها، یافته های باستانی را نشان می دهند و در دبی یک نمایش سایت باستان شناسی دیگر هم وجود دارد که در جمیرا می باشد.

یک مغازه سوغاتی هم وجود دارد که از آنجا می توانید سوغاتی های دبی را تهیه کنید که یادگاری سفر شما به این شهر زیبا باشد.

منبع: hubpages.com

چیزهایی از نقش رجب که تا به امروز نمی دانستید!
چیزهایی از نقش رجب که تا به امروز نمی دانستید!
اقامتی لوکس، نسبتا لوکس و غیر لوکس در دبی (بخش دوم)
اقامتی لوکس، نسبتا لوکس و غیر لوکس در دبی (بخش دوم)
دیدنی های میلان،شهری با مناظر فوق العاده، کدامها هستند؟
دیدنی های میلان،شهری با مناظر فوق العاده، کدامها هستند؟
شاید باور نکنید اما این تفریحات در آتن رایگان است!
شاید باور نکنید اما این تفریحات در آتن رایگان است!