بلیط هواپیما

حقایقی جالب درباره تاور بریج لندن

آشنایی با تاور بریج لندن

تاوربریج که معمولا با پل لندن اشتباه می شود یکی از زیباترین پل های لندن است، این پل بر روی رود تیمز قرار دارد و از نوع پل متحرک معلق است. این پل در روز ۳۰ ژوئن سال ۱۸۹۴ توسط شاهزادگان ولز رسما افتتاح شد و چون در نزدیکی برج لندن قرار دارد نام آن را تاور بریج گذاشتند، می خواهیم شما را با واقعیت هایی جالب درباره تاوربریج آشنا کنیم، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
آنچه که باید قبل از سفر به لندن بدانیم
سفر به لندن در نزدیکی شماست
 • تاور بریج یکی از محبوب ترین پل های متحرک جهان است، پل متحرک پلی است که از دو قسمت تشکیل شده و دقیقا وسط پل باز می شود، پل لندن هم مثل تاور بریج پلی متحرک است به همین دلیل مردم گاهی این دو پل معروف را با هم اشتباه می گیرند.
 • ساخت این پل در سال ۱۸۸۶ شروع شد و بعد از ۸ سال در سال ۱۸۹۴ به پایان رسید، برای ساخت این پل بیش از ۱۱ هراز تن فولاد استفاده شده است.
 • طول کلی تاور بریج ۲۴۴ متر است که به سه بخش تقسیم شده که بزرگ ترین بخش آن ۶۱ متر است و هر کدام از برج های آن ۶۵ متر ارتفاع دارند.
تاور بریج لندن
 • تاور بریج بخش شمالی رودخانه تیمز را به بخش جنوبی آن وصل می کند
 • بیش از ۴۰۰ کارگر برای ساخت این پل به کار گرفته شدند و بیش از ۷۰ هزار تن بتون در کف رودخانه تیمز ریخته شد تا بتواند این پل را حفظ کند.
 • بیش از ۴۰ هزار نفر هر روز از تاور بریج عبور می کنند که برای حفظ ساختار این پل ماشین ها باید با سرعت ۳۲ کیلومتر بر ساعت از روی پل عبور کنند. دوربین های روی پل سرعت ماشین ها را اندازه می گیرند و از سیستم شماره پلاک استفاده می کنند تا ماشین های با سرعت بالا را جریمه کنند.
 • وقتی تصمیم به ساخت این پل گرفته شد یک مسابقه بین طراحان مطرح به وجود آمد تا بهترین طراحی انتخاب شود، بیش از ۵۰ طراح طرح های خود را ارائه دادند، بعضی از طرح ها نزدیک به طرح نهایی و بعضی کاملا متفاوت بود و در تهایت طرح آقای هوراس جونز انتخاب شد.
 • این پل با وجود اینکه طراحی هایی دارد که ظاهر آن را قدیمی می کند اما در واقع یک بنای مدرن است ، پلی است که از فولاد درست شده و با دو برج بر روی اسکله قرار گرفته است.
پل باز شده لندن
 • بخش مرکزی این پل به اندازه ۸۶ درجه بالا می رود، هر کدام از بخش هایی که بالا می رود ۱۰۰۰ تن وزن دارند و ۵ دقیقه بالا می مانند تا کشتی هایی که در رودخانه تیمز هستند از زیر پل عبور کنند.
 • در گذشته بعضی از عابران پیاده از روی پله هایی که خیلی به ندرت استفاده می شد به قسمت بالایی این پل می رفتند که در سال ۱۹۱۰ بالای این پل بسته شد اما در سال ۱۹۸۲ دوباره باز شد.
 • این پل حداقل یک بار در روز و حدود ۱۰۰۰ بار در سال بالا می رود، ترافیک در رودخانه این روزها کم شده است وو قایق هایی که می خواهند از زیر پل رد شوند باید از قبل عبور خود را اطلاع دهند.
پل متحرک تاور بریج

منبع: buzzle.com

سرزمین فوتبال کجاست؟
سرزمین فوتبال کجاست؟
راهنمای سفر به لیورپول
راهنمای سفر به لیورپول
چطور از فرودگاه گاتویک لندن به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه گاتویک لندن به مرکز شهر برویم؟
برج لندن، قلعه ای که کلاغ ها از آن محافظت می کنند!
برج لندن، قلعه ای که کلاغ ها از آن محافظت می کنند!
 1. Avatar
  محمد عابدزاده

  من اینجا عکس دارم معماری زیباییه داره اگه بخواین می تونم سفرنامو براتون بفرستم منتشر کنید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code