راهنمای سفارت ایرلند و اخذ ویزای این کشور

راهنمای سفارت ایرلند

بعد از سال ۲۰۱۲ در ایران سفارت ایرلند بسته شد و ایرانی ها برای گرفتن وقت سفارت و ویزای ایرلند برای سفر به این کشور، باید به کشور ترکیه و شهر آنکارا مراجعه کنند. هم اکنون (در سال ۱۳۹۷) رایزنی هایی بین دو کشور در حال انجام است تا دوباره سفارت این کشور در ایران دایر شود. برای سفر به کشور ایرلند باید برای گرفتن ویزا و وقت سفارت آن اقدام کنید. در این مطللب مجله الی گشت به سوالاتی مانند چگونه وقت سفارت ایرلند بگیریم؟ چگونه ویزای ایرلند بگیریم؟ و چه مدارکی برای گرفتن ویزا لازم دارید، پاسخ داده می شود. راهنمای سفارت ایرلند و نحوه گرفتن وقت برای ویزا را در این مطلب خواهید خواند.

راهنمای سفارت ایرلند- ویزای ایرلند

اطلاعاتی راجع به کشور ایرلند

مطالب مرتبط:
یک نفس هوای تازه در دوبلین، پایتخت تماشایی ایرلند!
راهنمای سفر به دوبلین، پایتخت ایرلند
هزینه های سفر به ایرلند

جمهوری ایرلند که گاهی با نام ایرلند جنوبی نیز شناخته می شود، یکی از کشورهای شمال غرب قاره اروپا است که به صورت جزیره در دریای آتلانتیک احاطه شده است. جزیره ایرلند متشکل از ایرلند شمالی و ایرلند جنوبی سومین جزیره بزرگ اروپا و بیستمین جزیره بزرگ جهان است. در دنیا کشور ایرلند را به واسطه ادبیات غنی و نویسندگان مطرحی که به کل دنیا معرفی کرده می شناسند. کشور ایرلند از غرب با اقیانوس اطلس، از شرق با دریای ایرلند، از شمال با ایرلند شمالی (که جزئی از کشور انگلیس به شمار می آید) و از سمت جنوب با دریای سلتی و کانال سن جورج احاطه شده است. پایتخت ایرلند شهر دوبلین بوده و دیگر شهرهای مهم آن کورک، گیلوی، کیلارنی، کیلکنی، لترکنی، لیمریک، اسلایگو و واترفورد است. بعضی بلفاست را نیز از شهرهای این کشور می دانند در حالی که بلفاست پایتخت ایرلند شمالی و جزئی از انگلستان است.

کشور ایران جزو اتحادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. نویسندگانی مانند جرج برنارد شاو، ساموئل بکت وسیموس هینی، جیمز جویس و ویلیام باتلر ییتس از جمله این افراد هستند که در موزه های این کشور از آن ها حتما نامی خواهید شنید. همچنین جاذبه های فراوانی مانند قلعه کیلکنی  (Kilkenny Castle)، صومعه جرپوینت (Jerpoint Abbey)، قلعه دوبلین (Dublin Castle)، کلیسای جامع مسیح (Christ Church Cathedral)، قلعه بلارنی (Blarney Castle)، صومعه کلون مکنویز (Clonmacnoise)، کشتزارهای سید (Ceide Fields) و قلعه لیپ (Leap Castle) را از این کشور می توان نام برد.

راهنمای سفارت ایرلند -جاذبه های ایرلند

شایرلند از جزیره های زیبای اروپایی است که طبیعت دوستان زیادی را به خود جذب می کند. این کشور برای مسافرت های جاده ای مقصد بی نظیری است و مردم بسیار خون گرمی دارد. جاده هایی پیچ در پیچ در کنار صخره ها و سواحل زیبا یا دره های زیبای آن، می تواند مسیر حرکت شما گردشگران و توریست ها در این جزیره باشد. کشور ایرلند پر از روستاهای زیبا و حیوانات اهلی مانند گوسفند است؛ قلعه های فراوانی دارد، غروب های صخره ای و ساحلی زیبا و تماشایی دارد؛ جنگل های این کشور، شهرهای زیبا و کافه های آن از دیگر جاذبه های این کشور است که می تواند هر گردشگری را برای سفر به آن ترغیب کند. در این صورت باید به دنبال گرفتن ویزای ایرلند باشید.

سفارت ایرلند بنا به دلایلی در سال ۱۳۹۱ در ایران بسته شد، اما در سال ۱۳۹۷ دوباره با رایزنی هایی که بین دو کشور انجام گرفت، کنسولگری ایرلند و سفارت ایرلند دوباره در ایران شروع به کار کرد. در بین این سال ها، ایرانیان برای گرفتن وقت سفارت ایرلند و ویزای ایرلند باید از طریق سفارت این کشور در آنکارا اقدام می نمودند. اکنون نیز سفارت ایرلند برای ایرانیان ویزای توریستی صادر نمی کند. منتها اگر شما دعوت نامه معتبر از دوستان یا اقوام در این کشور داشته باشید می توانید ویزای توریستی این کشور را دریافت کنید. به سایت ویزای ایرلند در ترکیه بروید. آدرس سایت را در ادامه خواهید دید.

در این سایت باید مشخص کنید چه نوع ویزایی می خواهید؛ نگاهی به مدارک مورد نیاز بیندازید و آن ها را تهیه کنید. فرم های پر شده سفارت باید به نام خودتان و با زبان انگلیسی پر شوند. بعد از اینکه درخواست تان را در سایت ثبت کردید، مدتی طول می کشد تا درخواست شما رسیدگی، تایید و سپس به کنسولگری فرستاده شود. شما از طریق سایت و اینترنتی هم می توانید به صورت آنلاین فرم درخواست ویزای ایرلند خود را پر کنید.

ویزای ایرلند

اطلاعات کلی درباره سفارت ایرلند در ترکیه

نشانی : Embassy of Ireland، Ugur Mumcu Caddesi No.88، MNG Binasi، B Blok Kat 3، Gaziosmanpasa، Ankara 06700، Turkey

تلفن: +۹۰ ۳۱۲ ۴۵۹ ۱۰۰۰

تلفن سفارت ایرلند در ترکیه: (+۳۵۳) ۱ ۶۷۱۱۶۳۳

فکس: +۹۰ ۳۱۲ ۴۴۶ ۸۰۶۱

آدرس وب‌سایت در ترکیه: dfa.ie

آدرس کنسولگری در تهران

نشانی: خیابان اسدآبادی- خیابان ۵۰ ام- پلاک ۲/۶ – طبقه اول

تلفن:  ۰۲۱۸۸۰۴۱۹۲۵

فکس: ۰۲۱۸۸۰۴۰۸۱۷

راهنمای سفارت ایرلند-ویزا

قبل از گرفتن ویزای ایرلند باید بدانید که چه نوع ویزایی برای ورود به کشور ایرلند و گرفتن وقت سفارت می خواهید. ویزای یک بار سفر یا مولتی یا ویزای ترانزیتی نیاز دارید. انواع ویزاها برای ورود به ایرلند به این صورت است:

 • ویزای توریستی
 • ویزای توریستی برای بازدید از اعضای خانواده
 • ویزای تجاری برای ملاقات های کاری
 • ویزای تجاری برای شرکت در کنفرانس ها
 • ویزای تجاری برای شروع یک کسب و کار در ایرلند
 • ویزای تحصیلی
مهر در پاسپورت برای ویزا

برای دریافت ویزای ایرلند چه مدارکی لازم است؟

 1. اصل پاسپورت با اعتبار حداقل ۳ ماه بیشتر از تاریخ ویزا درخواستی .
 2. فرم درخواست ویزا ( از سایت سفارت در ترکیه دریافت نمائید) .
 3. کارت ملی و شناسنامه .
 4. ۲ قطعه عکس رنگی ۴*۶ با پس زمینه سفید بدون روتوش.
 5. اگر قبلا ویزا شینگن و یا ویزا کشور معتبر دیگری دریافت کرده اید، داشتن کپی از آن و مهرهای ورود و خروج.
 6. نامه گردش ۶ ماه آخر سپرده بانک و تمکن مالی.
 7. گواهی اشتغال به کار که در آن تاریخ استخدام – سمت – میزان حقوق و مرخصی ذکر شده باشد به همراه فیش حقوقی . (برای کارمندان و کارگران) .
 8. پروانه کسب و یا ثبت شرکت و یا کارت بازرگانی (برای صاحبان مشاغل) .
 9. گواهی بازنشستگی (برای افراد بازنشسته) .
 10. گواهی اشتغال به تحصیل (برای دانشجویان) .
 11. بیمه مسافرتی .
 12. سند مالکیت (در صورت وجود) .
 13. رزرو هتل و بلیط هواپیما .
راهنمای سفارت ایرلند

مدارک مورد نظر برای گرفتن ویزای اینترنتی ایرلند

 • اسکن پاسپورت با کیفیت مناسب
 • عکس ۴*۶ اسکن شده با کیفیت مناسب. (در عکس گرفته شده باید حتما شانه ها نیز در کادر باشد).
 • سن باید بالای ۱۸ سال باشد.
 • نامتان را همانند آنچه که در پاسپورت نوشته شده بنویسید.
 • اعتبار بیشتر از ۱۲ ماه پاسپورت
 • پرداخت مبلغ ۵ یورو به صورت آنلاین که نیاز به داشتن کارت های اعتباری خارجی است.
 • پاسخ به درخواست ویزای شما در سفارت ایرلند حداقل ۲۸ روز طول می کشد.
 • به همراه داشتن شماره پاسپورت و تاریخ اعتبار آن
سامانه ویزای آنلاین

نکات مهم درباره ویزای ایرلند

 • برای دریافت ویزای توریستی ایرلند باید ۵ یورو هزینه کنید. این هزینه را وقتی پرداخت می کنید که با درخواست ویزای شما موافقت شود، از طرفی، تمامی هزینه ها به یورو و به صورت نقدی ست.
 • دقت کنید که مدارک کامل باشد چون در غیر این صورت به درخواست شما ترتیب اثر داده نمی شود.
 • حداکثر دو ماه قبل از سفر باید درخواست ویزای ایرلند را ارائه دهید. بعد از درخواست، حداقل حدود ۲۹ روز کاری طول می کشد تا درخواست ویزای شما در سفارت بررسی شود.
 • فرم ویزا را در کامپیوتر پر و در آخر آن را امضا کنید.
 • پاسپورت باید دارای دو صفحه خالی باشد.
 • عکسی که ارائه داده اید باید جدید و حداکثر برای یک سال اخیر باشد.
 • با توجه به نوع ویزایی که درخواست داده اید شاید نیاز به مدارک دیگری هم باشد.
 • اگر تقاضای ویزای تحصیلی داشته باشید باید مدرک دیپلم شما به زبان انگلیسی ترجمه و به تایید وزارت مربوطه برسد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد