بلیط هواپیما

ویلنیوس، مقصد ارزان اروپایی

ویلنیوس لیتوانی 

جمهوری لیتوانی، کشوری در شمال قاره اروپا و عضو پیمان شنگن است که در همسایگی کشورهای لهستان، بلاروس، روسیه و لتونی قرار گرفته است. لیتوانی در میان ۵ کشور اول اروپا از نظر تسلط شهروندان به حداقل دو زبان زنده دنیا قرار دارد. این کشور، یکی از بیشترین رشد های اقتصادی در جهان را دارد. هزینه های پایین زندگی در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا، امنیت بالا و خدمات گسترده شبکه های معتبر بانک های بین المللی از عمده دلایل جذب مهاجران و سرمایه گذاران به این کشور است. پایتخت این کشور، شهر ویلنیوس در سال ۲۰۰۹ به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا انتخاب شد. ویلنیوس بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر لیتوانی محسوب می شود. با الی گشت همراه باشید تا با پیشنهاداتی برای دیدن پایتخت زیبای این کشور آشنا شوید.

ویلنیوس در شب

ویلنیوس

مطالب مرتبط:
زیباترین دهکده های اروپا در کجا قرار دارند؟
بهترین شهرهای اروپایی برای دوچرخه سواری

ویلنیوس یکی از زیباترین و قدیمی ترین شهرهای اروپا است که به عروس زیبای دریای بالتیک اروپا معروف است. این شهر دیدنی، هر ساله گردشگران بسیاری را به خودش جذب می کند. جالب است بدانید دانشگاه ویلنیوس، قدیمی ترین دانشگاه شمال اروپا است.

لیتوانی

آب و هوای این شهر، مرطوب قاره ای است و زمستان های بسیار سردی دارد. در این شهر تفریحات شبانه رایج است و مخاطبان زیادی هم دارد. یکی از تفریحات محبوب زمستانی این شهر، در زمانی که رودخانه ویلینیا و دریاچه های اطراف آن یخ می زنند، سوراخ کردن یخ‌ها و قرار دادن قلاب‌های ماهیگیری در آب برای ماهیگیری است.

زمستان ویلنیوس

پیشنهاداتی برای ویلنیوس گردی:

۱- برای تجربه ی دیدن شهر مثل یک محلی، دوچرخه کرایه کنید و از غرق شدن در زیبایی های شهر ویلنیوس لذت ببرید.

۲- دیدن دیوار کاشی ها در خیابان لیتراتو را از دست ندهید. دیواری پر از تکه کاشی و نصف قوری های چسبیده به آن، که برای گرامیداشت شاعران و نویسندگان لیتوانیایی ساخته شده است.

۳- در اطراف ویلنیوس نزدیک شهر سیائولیای، از تپه ی عجیب و دیدنی صلیب های عیسی دیدن کنید.

۴- به گرافیتی و هنرهای خیابانی توجه بیشتری داشته باشید. دیوارهای این شهر سوژه ی خوبی برای عکاسی شهری هستند. در ویلنیوس می توانید زیباترین های این هنر را در گوشه و کنار خیابان ببینید.

گرافیتی

۵- شاید به نظر عجیب برسد اما گورستان های ویلنیوس زیبایی خاص و رمز آلودی دارند که دیدنشان خالی از لطف نخواهد بود. گورستان برناردین متعلق به قرن ۱۸ میلادی، یکی از این نمونه های زیبا است.

۶- از پارک اروپا، یکی از شگفت انگیز ترین موزه های فضای باز در اروپا دیدن کنید. در این موزه که در سال ۱۹۹۱ افتتاح شد می توانید شاهد هنر اصیل اروپایی باشید.

۷- دروازه سپیده‌دم یکی از مهمم ترین و برجسته ترین آثار تاریخی این شهر است که در گذشته یکی از ۹ مکان دفاعی در ویلنیوس به شمار می آمد. در سفرتان به این شهر، دیدن این جاذبه ی تاریخی و چشم نواز را از دست ندهید.

۸- قلعه گدیمیناس که در سال ۱۲۳۰ میلادی ساخته شد، از مشهور ترین قلعه های کشور لیتوانی است که در شهر ویلنیوس قرار گرفته است. منظره ی شبانه ی این قلعه تاریخی و دیدنی، شما را عاشق خودش خواهد کرد.

قلعه ویلنیوس
۴ بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک
۴ بنای فوق العاده دیدنی با معماری گوتیک
۱۰ شهر اروپایی که می توانید در زمستان از آن ها بازدید کنید
۱۰ شهر اروپایی که می توانید در زمستان از آن ها بازدید کنید
آنچه باید از تاریخ کشور آلبانی بدانید
آنچه باید از تاریخ کشور آلبانی بدانید
چگونه بهترین تجربه بازدید از موزه ها را داشته باشیم؟
چگونه بهترین تجربه بازدید از موزه ها را داشته باشیم؟