بلیط هواپیما

پارک ملی آتشفشانی لاسن در آمریکا + تصاویر

پارک ملی آتشفشانی لاسن

زمین حیرت آور است و پر است از مکان های غیر قابل باور و مخلوقات عجیب. یکی از این مکان ها، پارک ملی آتشفشانی لاسن در آمریکا است. تپه های شنی این پارک این مکان، یکی از آن جاهایی است که درست انگار از داستان های افسانه ای به بیرون آمده است، فضایی آواتاری دارد و انگار که جزیی از این سیاره نیست. برای آشنایی بیشتر با این تپه های رنگی با الی گشت همراه باشید:

عکس پارک ملی آتشفشانی لاسن

کمی بیشتر از پارک ملی آتشفشانی لاسن در آمریکا بدانید

مطالب مرتبط:
در این پارک آمریکا خورشید چند سال یکبار به زیر آب می رود!
چاه یعقوب در آمریکا، خطرناک ترین مکان روی زمین!

یکی از پارک های ملی مشهور آمریکا، پارک ملی آتشفشانی لاسن نام دارد که در شمال شرقی ایالت کالیفرنیا واقع شده است. قله های آتشفشانی این پارک چیزی حدود ۸۲۵ هزار سال پیش شروع به فوران گدازه ها کردند و حالا این شعله ها خاموش شده و خوابیده است. البته این به آن معنا نیست که آتشفشان ها هنوز فعال نیستند چون با یک نگاه هنوز هم می توان بخار و دودهای در حال بیرون آمدن از دهانه ی این قله ها را دید.

حتی با کمی دقت، می توان فهمید که حباب هایی از دهانه خارج می شوند و همین به تنهایی نشان دهنده ی این است که فعالیت های آتشفشانی در داخل این قله ها فعال است اما هنوز چیزی به بیرون پرتاپ نکرده است.

پارک ملی آتشفشانی لاسن

یکی از شگفتی های پارک ملی آتشفشانی لاسن این است که هر ۴ نوع آتشفشانی که در دنیا وجود دارد یعنی (آتشفشان نوع سپری، نوع مرکب یا کامپوزیت، نوع مخروطی و نوع گنبدی) در آتشفشان لاسن دیده می شود.  یکی دیگر از شگفتی های این پارک این است که تپه های آن از چندین رنگ متفاوت و عجیب تشکیل شده است و این طور به نظر می آید که خاک آن مصنوعی باشد در صورتی که همه چیز کاملا طبیعی است و در واقع رنگ عجیب تپه های این پارک به دلیل اکسیداسیون خاکستر حاصل از فعالیت های آتشفشانی است.

پارک ملی آتشفشانی لاسن در آمریکا

روی تپه های این پارک می توان قطعات از سنگ قرمز و سنگ های آذرین را دید. این سنگ ها در واقع در مواد مذابی که باعث تشکیل شدن تپه ها شده است دیده می شوند و به آن ها اسکوریا می گویند. بزرگ ترین مخروط آتشفشانی ای که در پارک ملی آتشفشانی لاسن دیده می شود، به نام مخروط Cinder cone است که ارتفاعی برابر ۳۱۳ متر دارد. معمولا گردشگران ماجراجو دوست دارند که مسیر به سمت نوک این مخروط را پیاده روی کنند، اگر بتوانید این کار را انجام دهید، از نما و چشم اندازی که از بالای مخروط خواهید داشت شگفت زده می شوید. البته یادتان باشد که سنگ های روی این آتشفشان سست است و به همین دلیل احتمال سر خوردن شما وجود دارد بنابراین باید مراقب باشید و اگر می خواهید این کار را انجام دهید حتما کفش ها و تجهیزات مناسبی همراهتان ببرید.

پارک آتشفشانی لاسن آمریکا
پارک ملی آتشفشانی لاسن آمریکا

مانند هر پارک ملی دیگری در دنیا، پارک ملی آتشفشانی لاسن هم قوانین و مقررات پارک های ملی دیگر را دارد بنابراین از آنجایی که جز مناطق حفاظت شده است، باید در صورت سفر به آن جا، قوانین را حتما رعایت کنید، سفری که مطمئنا آرزوی هر گردشگر طبیعت دوستی است.

این جاذبه ها نشان دادند که سنگ روی سنگ بنا می شود!
این جاذبه ها نشان دادند که سنگ روی سنگ بنا می شود!
حقیقت مثلث برمودا فاش شد
حقیقت مثلث برمودا فاش شد
نیویورک و دیدنی هایش
نیویورک و دیدنی هایش
هزینه های سفر به باربادوس
هزینه های سفر به باربادوس