بلیط هواپیما

تجربه طبیعتی مرموز در پارک جنگلی ملی تیان‌من چین!

پارک ملی تیان‌من چین در ژانگ جیاجی | Tianmen Mountain

به گفته بسیاری از گردشگران و توریست هایی که در تور چین به دیدن پارک ملی تیان‌من چین یا پارک ژانگ جیاجی چین آمده اند، اینجا با یکی از زیباترین کوهستان های جهان روبرو هستید. نماهای خیره کننده و پر از عجایب دروازه بهشت و صخره های خمیده و مارپیچ به همراه مسیر صخره ای در کنار دره و مسیری که کف شیشه ای دارد و هر کسی جرات عبور از آن را ندارد، امروزه هر گردشگری را به خود فرا می خواند. مجله ی گردشگری الی گشت در میان طبیعت های منحصر به فرد دنیا که برای معرفی پیدا می کند، این بار به سراغ منطقه ای در بالای کوهستان و پر از مه آمده است.

پارک جنگلی ملی تیان‌من با منطقه کوهستانی ژانگ جیاجی برای افرادی که عاشق طبیعت و جاذبه های طبیعی عجیب و غریب و خیالی هستند، فوق العاده است. برای بازدید از این مکان کفش های کتانی خود را به پا کرده و با تله کابین یا اتوبوس وارد پارک ملی تیان‌من چین شوید.

نمای-روبروی-سکوی-پارک ملی تیان‌من چین
نمای سرسبز پارک ملی تیان‌من چین

جاذبه هایی که در این منطقه نباید از دست داد

مطالب مرتبط:
«آشنایی با محله تیانزیفانگ» شانگهای، پاتوق نقاشان و هنرمندان
میدان تیان آنمن پکن اولین مقصد در تور چین
اژدهای ۳۲۶ متری در پارک ملی ژانگ جیاجی چین منتظر شماست!

با توجه به تجربه گردشگرانی که قبلا از این پارک ملی تیان‌من چین بازدید داشته اند، لیستی از جاذبه هایی که در این منطقه نباید از دست بدهید را تهیه کرده ایم.  در مجموع ماه های بهار و تابستان بهترین زمان برای سفر به پارک ملی تیان‌من چین در ژانگ جیاجی است. چرا که اب و هوا معتدل و مرطوب است و مه همه جا را فرا گرفته است. همچنین یادتان باشد که باید مسیر طولانی را پیاده روی کنید. اگر توانایی پیاده روی را ندارید و از ویلچر استفاده می کنید، نمی توانید از این جاذبه دیدن کنید. چینی ها برای برآورده شدن آرزوهایشان در مسیر روبان قرمز آویزان کرده اند.

  • نکته: اختلاف دمای پایین کوه با بالای کوه بسیار متفاوت است. بنابراین حتما با خود لباس گرم بردارید.
طولانی ترین تله کابین جهان تا بالای قله های پارک ژانگ جیاجی چین

بهترین راه برای رسیدن به قله های پارک ملی تیان‌من چین سوار شدن تله کابین است. با تله کابین مسیر ۷ کیلومتری را در نیم ساعت طی می کنید و به بالای کوهستان می روید. خوشبختانه ایستگاه اتوبوس و مترو به محل سوار شدن تله کابین ها نزدیک است. منتها صفی طولانی دارد و منتظر شدن رسیدن نوبت یک موضوع عادی است. بعضی از افراد ۲ ساعت منتظر سوار شدن به تله کابین می شوند. با این وجود، نمایی که بعدا می بینید، ارزش آن را دارد. این تله کابین از ساعت ۰۷:۳۰ صبح در تابستان و ۰۸:۰۰ صبح در زمستان شروع به کار می کند.

تله-کابین- پارک ملی تیان‌من چین
سلفی-با-درخت-دعای پارک ملی تیان‌من چین

اطلاعات مهم پارک ژانگ جیاجی

نام این منطقه به چینی و انگلیسی: 天门山 Tiānmén Shān /tyen-mnn shan/ ‘Heaven’s Door Mountain’

آدرس: در منطقه جنوبی شهر ژانگ جیاجی، منطقه ای میان پارک جنگلی و شمال شهر

ارتفاع: ۱۵۱۹ متر

منطقه توریستی کوهستان بالای ۷۰۰ متر ارتفاع و ۱۰ کیلومتر مسیر دارد.

فعالیت ها و جاذبه های قابل دسترسی در پارک ملی تیان‌من چین: پیاده روی، تله کابین، عکاسی، تماشای نمای بی نظیر محوطه و کوهستان پر از درخت از ارتفاع بالا

نقشه جاذبه های گردشگری منطقه را در تصویر زیر ببینید.

نقشه-جاذبه-های پارک ملی تیان‌من چین
نمای-دره-پارک ملی تیان‌من چین

مسیر راهپیمایی کنار صخره ها

مسیری که در لبه و چسبیده به صخره ها درست شده است، حدود ۱٫۶ کیلومتر طول دارد و در ارتفاع ۱۴۰۰ متری قرار گرفته است. برای گذر از تمام این قله ها حدود یک ساعت و نیم در راه خواهید بود. در نهایت و د رانتهای مسیر به پل معلقی می رسید که دو قله کوه ها را به یکدیگر متصل می کند. این مسیر همیشه شلوغ است. به طوری که گاهی به سختی می توانید در آن برای عکاسی توقف کنید. بنابراین بهتر است که زمان خوبی را برای رفتن به این پارک ملی تیان‌من چین انتخاب کنید.

پل-شیشه-ای-پارک ملی تیان‌من چین
غار تیان‌من: دروازه بهشت و پله هایی به سمت بهشت

دروازه بهشت حفره ای در میان کوهستان های پارک ملی تیان‌من چین در ژانگ جیاجی است که ۳۰ متر طول دارد و به دلیل فرسایش آبی به وجود آمده است. آن را می توان بالاترین حفره در جهان در نوع خود دانست. برای رسیدن به این دروازه باید جاده ای با ۹۹ پیچ را با اتوبوس بیایید. سپس ۹۹۹ پله را برای رسیدن به بالای آن طی کنید.

ورودی-دروازه- پارک ملی تیان‌من چین
نمای-بالایی-دروازه-بهشتی-پارک ملی تیان‌من چین

مسیر پیاده روی صخره ای اژدهای چمبره زده

یکی از جاذبه های مسیر پیاده روی در آسمان به نام مسیر پیاده روی صخره ای شیشه ای اژدهای چمبره زده است که در سال ۲۰۱۶ افتتاح شد. این مسیر برای گردشگرانی افتتاح شد که می خواهند شجاعت خود را امتحان کنند. طول این مسیر ۱۰۰ متر است و اگر از دیدن طبیعت و ارتفاع زیر پاهایتان می ترسید بر روی این مسیر قدم نزنید. در این مسیر می توانید جاده مارپیچ تونگ تیان (Tongtian Avenue) قابل دیدن است. برای عبور از این مسیر به شما پوششی برای کفش ها داده می شود.

مسیر صخره ای پارک ملی تیان‌من چین
مسیر و جاده ۹۹ پیچی

در مسیری که به سمت غار تیان‌من می رود، جاده ای وجود دارد که ۹۹ پیچ داشته و بهترین مکان برای عکاسی از آن، از درون تله کابین است. اتوبوس های توریستی از پایین مسافران را در این جاده به ابتدای مسیر پیاده روی دروازه بهشت می برد. کل مسیر ۲۰ دقیقه طول می کشد و اتوبوس ها به هیچ عنوان در بین راه نمی ایستند. اگر سرگیجه و بیماری ماشین می گیرید، سوار این اتوبوس ها نشوید.

جاده منتهی به پارک ملی تیان‌من چین
مسیر پیاده روی سرنوشت

اولین مسیر پیاده روی شیشه ای پارک ملی تیان‌من چین با نام سرنوشت یکی از مکان های پرگردشگر در سال ۲۰۱۵ شد. برای عبور از این مسیر هم باید تمام شجاعت خود را جمع کنید. در روزهای ابری و مه گرفته عبور از این مسیر بسیار راحت تر است. چرا که مه نمی گذارد ارتفاع و نمای زیر پاهای شما دیده شود. در بالای این مسیر، بناهای مذهبی و جاذبه هایی برای بازدید هم دیده می شوند.

مسیر-دلهره آور-پارک ملی تیان‌من چین
بناهای پارک ملی تیان‌من چین

گردشگران ایرانی که برای تماشای مناظر خیره کننده پارک ملی تیان‌من چین می روند به خاطر داشته باشند که در این مسیر، هیچ گونه تابلوی راهنمایی به زبان انگلیسی وجود ندارد و تمام تابلوها به زبان چینی است. بنابراین حتما با راهنما به این پارک جنگلی طبیعی در شهر ژانگ جیاجی بروید یا اینکه از مردم و مسیر اصلی خارج نشوید.

منبع: chinahighlights.com

نیویورک و دیدنی هایش
نیویورک و دیدنی هایش
بناب، روستایی در دل کوهستان های هرمزگان
بناب، روستایی در دل کوهستان های هرمزگان
طولانی ترین خط راه آهن جهان کجاست؟
طولانی ترین خط راه آهن جهان کجاست؟
خودتان رو برای پرش‌ هایی باورنکردنی آماده کنید! + ویدئو
خودتان رو برای پرش‌ هایی باورنکردنی آماده کنید! + ویدئو