اگر عاشق مسیرهای ناشناخته در هند هستید، به پارک ملی سینگالیا بروید!

معرفی پارک ملی سینگالیا | Singalila National Park

یکی ار معروف ترین مسیرهای طبیعت گردی در هند، پارک ملی سینگالیا (Singalila National Park) است که در خط مرزی و سلسه کوه های سینگالیا Singalila قرار دارد. این پارک ملی زیبا و وحشی در ارتفاع بیش از ۷۰۰۰ فوت یا ۲۱۳۳٫۶ متر بالاتر از سطح دریا و در ناحیه دارجیلینگ در بنگال غربی واقع شده است. این پارک ملی به خاطر مسیر پیاده روی مشهورش به نام سانداکپو که از درون آن می گذرد و البته گونه های نادر و کمتر شناخته شده حیوانات مانند خرس پاندای قرمز، پرندگان و گیاهانش شناخته شده است. در این مطلب الی گشت شما را با زیبایی های این پارک ملی و نحوه دسترسی به آن آشنا می کنیم.

پارک ملی سینگالیا در هند

موقعیت جغرافیایی پارک ملی سینگالیا در هند

مطالب مرتبط:
۱۲ مسیر معروف برای طبیعت گردی در هند
بهترین تورهای عکاسی حیوانات در حیات وحش هند
معرفی تورهای بازدید از بی نظیرترین حیوانات حیات وحش هند!

این پارک ملی در کشور هند و در استان بنگال غربی، در یکی از مناطق تقسیم شده و چندگانه دارجیلینگ واقع شده است. این ناحیه از قسمت شمال با ایالت سیکیم the state of Sikkim و از سمت غرب با کشور نپال همسایه است. این پارک قسمتی از هیمالیای شرقی بوده و نقطه مرزی سینگالیا تقریبا در جهت شمال به جنوب حرکت کرده و بخش هیمالیای غربی بنگال را از نواحی هیمالیای شرقی جدا می کند. دو قله مرتفع رشته کوه بنگال، سنداکپو Sandakphu با ارتفاع ۳۶۳۰ متر و فالوت Phalut با ۳۶۰۰ متر ارتفاع در خط مرزی این پارک ملی و درون آن قرار گرفته اند. رود رامان Rammam و رود سیریخولا Sirikhola نیز در میان این پارک جریان دارند.

موقعیت پارک ملی سینگالیا در هند

تاریخچه پارک

این پارک در سال ۱۹۸۶ به عنوان منطقه حیات وحش اعلام شد و در سال ۱۹۹۲ جزو پارک های ملی هند به ثبت رسید. این منطقه به مدت طولانی به عنوان مسیر پیاده روی از مانبانجانگ Manebhanjang به سنداکپو Sandakphu (بالاترین قله بنگال غربی) و فالوت Phalut استفاده می شده است. در این پارک ملی شما نمایی زیبا از هیمالیای شرقی را خواهید دید. ورودی این پارک ملی در نزدیکی دهکده تاملینگ Tumling قرار دارد. اگر بدون هیچ برنامه و راهنما هم به این نقطه سفر کنید برای عبور از پارک ملی سینگالیا در هند می توانید از آژانس های خصوصی در دارجیلینگ راهنمای شخصی بگیرید یا در Mane Bhanjhang که ابتدای مسیر پیاده روی در پارک ملی است این کار را انجام دهید. دومین مکانی که نام برده شد، حدود ۲۶ کیلومتر تا شهر دارجیلینگ فاصله دارد. شهر دارجیلینگ یک شهر کوچک در استان بنگال غربی در کشور هند است.

تاریخچه پارک ملی سینگالیا

بهترین زمان برای سفر به پارک ملی سینگالیا

برای بازدید از این پارک دو فصل ایده آل و عالی وجود دارد. در طول فصل بهار یعنی از اوایل ماه های مارچ تا ماه می و زمانی که گل های ارکیده و بابونه به طور کامل شکوفا می زنند و نکایان می شوند. فصل بعدی که برای سفر به این منطقه مناسب است زمانی است که فصل بادهای موسمی و بارندگی تمام شده است. یعنی زمانی بین ماه های اکتبر تا اوایل دسامبر که تمام قله ها از برف پوشیده شده اند و زیبایی خیره کننده ای را در میان آسمان صاف و آبی این ناحیه به وجود آورده اند.

توجه داشته باشید که پارک ملی سینگالیا در هند در طول زمان بارندگی (بین اواسط ژوئن تا اواسط سپتامبر) بسته می شود. حتی در بین ماه های آوریل و اکتبر، ممکن است هعمچنان بارش باران پراکنده وجود داشته باشد . در کل این پارک ملی به بارش ها و آب و هوا غیر قابل پیش بینی اش شناخته شده است. بنابراین اگر برای سفر و بازدید از این پارک ملی زیبا برنامه ریزی می کنید حداقل یک یا دو روز برای تغییر برنامه خود انعطاف داشته باشید تا به زمان مورد نظر و ایده آل خود برسید. این زمان را به برنامه سفر خود بدهید تا از نباریدن باران در این زمان مطمئن شوید و لذت خود را از دیدن طبیعت این مکان از بین نبرید. همچنین به همراه داشتن یک چتر و پانچو یا وسایل ضد باران حتما برای این ناحیه مرتفع، نیاز است.

پارک ملی سینگالیا

کجا اقامت داشته باشید

در طول مسیر چندین مکان برای اقامت وجود دارد. در اراضی دولتی گورخالند با کلمه مخفف GTA کلبه ها و خانه هایی برای اقامت مسافران مخصوصا در مکان هایی مانند تانگلو Tonglu، گایریباس Gairibas، سنداخپو Sandakphu و فالوت Phalut در نظر گرفته شده است. اگر با تورهای مشخص به این سفر می روید، حتما برایتان کلبه های خصوصی از قبل رزرو شده است. در اکثر تورهایی که برای سفر به پارک ملی سینگالیا در نظر گرفته می شود، غذا انتخابی بوده ولی از مزایای ترانسفر و حمل و نقل و اقامت برخوردار خواهید بود.

با این وجود، اگر به تنهایی به این پارک سفر می کنید، می توانید در دهکده تاملینگ کلبه های شیخار عالی را اجاره کنید. از هتل های نزدیک این پارک ملی می توان به هتل سیدارتا Hotel Siddhartha درست در مقابل منظره دره کانچنچونگا Kanchenjunga نام برد که می توانید از سایت الی گشت در این هتل اتاق رزرو کنید. همچنین این مکان تا روستای تاملینگ تنها حدود ۱ کیلومتر فاصله دارد که با پیاده روی در مناطق زیبای دره هم می توانید از آن بازدید داشته باشید.

پارک ملی سینگالیا در هند-هتل

مسیرهای دسترسی

برای اینکه بتوانید خود را به این منطقه برسانید ابتدا باید پرواز خود را به شهرهایی مانند دهلی یا آگرا خریداری کنید. اگر به آگرا بروید بسیار نزدیک تر به استان بنگال غربی خواهید بود. سپس از آگرا می توانید قطار را به سمت سیلیگوری Siliguri بروید. در کل شما باید مسیر شهرهای زیر را برای رسیدن به این منطقه طی کنید:

  • سیلیگوری > سوکنا > رانگتون > کورسونگ > تونگ > سونادا > قوم > مانه بان جان > تونگلو – در کل حدود ۹۰ کیلومتر

از شهر سیلیگوری دو مسیر برای دسترسی به پارک ملی سینگالیا در هند وجود دارد:

  • به وسیله قطار: می توانید با قطار از شهر سیلگوری تا شهر قوم Ghoom رفته و باقی مسیر را که شامل ۳۱ کیلومتر باقی مانده است با مینی بوس بروید.
  • به وسیله هواپیما: می توانید تا فرودگاه باگدوگرا Bagdogra Airport با هواپیما سفر کنید و کمتر از ۱۰۰ کیلومتر یعنی زمانی در حدود ۳ تا ۴ ساعت را تا ورودی پارک ملی رانندگی کنید.

منبع: darjeeling-tourism.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد