بلیط هواپیما

پایان همه چیز در این صحراست!

دره مرگ نامیبیا (Dead vlei)

اگر بخواهیم شکل و شمایل دره مرگ نامیبیا را با کلمات توصیف کنیم، باید بگوییم که اصلا کار راحتی نیست. همان طور که از اسم این دره هم مشخص است، با جایی سوررئال، عجیب و زیبا طرفید که به شما حس راه رفتن روی مریخ را می دهد، درست مثل اینکه در سیاره ی دیگری باشید. می خواهیم در مورد این دره بیشتر صحبت کنیم، دره ای که هر سال هزاران گردشگر ماجراجو را به دیدن خود می کشاند. با الی گشت همراه شوید:

دره مرگ نامیبیا
مطالب مرتبط:
راز تراس های اسرار آمیز پرو
جاذبه های دیدنی آدیس آبابا + تصویر

نامیبیا یکی از کشورهای جنوب غربی آفریقا است و صحرای بسیار زیبا و دلفریبی را در خود به نام صحرای نامیبیا جای داده است. یکی از اصلی ترین جاذبه های طبیعی پارک ملی نامیبیا دره مرگ نامیبیا است. این کلمه از دو واژه ی dead و vlei تشکیل شده است که در زبان آفریقایی به معنای «جایی است که همه چیز در آن پایان می یابد.»

دره ی  مرگ جایی در این صحرای خشک و بی آب و علف است، که شترهای فسیلی و درختان آفریقایی در آن زیست می کنند، جایی که می توانید بعضی از حیرت آورترین منظره یا زندگی تان را که تا حالا دیده اید تجربه کنید. در این منطقه زمین با لایه ای از نمک پوشیده شده است و تنها چیزی که می بیند ریشه ی درختان قوی و کهنی است که در خاک رس صحرا محکم شده اند، درخت هایی که انگار هزاران سال در آتش سوخته اند و دقیقا حس مردگی را به شما یادآور می شوند. شاید تصاویری که از صحرای نامیب و دره مرگ نامیبیا می بیینید به نظرتان غیر اقعی باشد و بیشتر شبیه به تابلوهای نقاشی به نظر برسند اما این تصاویر کاملا واقعی هستند.

دره مرگ

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که درختان دره مرگ نامیبیا بیشتر از ۹۰۰ سال عمر دارند اما کم عمقی و خشکسالی رودخانه ی Tsauchab باعث شده است این درختان تقریبا بمیرند و آنچه از آن باقی بماند تصویری از درختان قهوه ای رنگ سوخته و بدون برگ در پس زمینه ای از شن های پرتغالی رنگ باشد. بهترین زمان برای سفر به نامیبیا و بازدید از دره مرگ نامیبیا موقع طلوع و  غروب خورشید است که هم هوای مطبوع تری وجود دارد و هم این منطقه در خورشید نارنجی بالای سرش در بهترین و زیباترین حالت ممکن خود است.

می توان گفت که بلندترین تپه های شنی دنیا در این صحرا وجود دارند که ارتفاع بعضی از آن ها به ۳۰۰ تا ۴۰۰ متر می رسد! این تپه های شنی بزرگ، راه ورود آب را به ره می بندند و در نتیجه آب هیچ شانسی برای ورود به آن ندارد.این تپه های خارق العاده شماره گذاری شده اند و حتی بعضی از آن ها اسم هم دارند که اسم معروف ترین آن ها بابای بزرگ (Big Daddy) است.

غروب خورشید در دره مرگ نامیبیا
تپه اهی دره مرگ نامیبیا

دمای هوا در دره مرگ به ۵۰ درجعه ی سانتیگرا هم می رسد و در این وضعیت حتی یک باد ملایم هم نمی وزد با این وجود دره مرگ نامیبیا همیشه گردشگران، هنرمندان و فیلمسازان با به خود جذب کرده است و بسیاری از صحنه ها فیلم ها در آن گرفته شده است.

صحرای نامیب قدیمی ترین صحرای جهان است و حالا ۸-۰ میلیون سال است که وجود دارد.

توریسم مسئولانه و تاثیرات اجتماعی و فرهنگی آن
توریسم مسئولانه و تاثیرات اجتماعی و فرهنگی آن
هشدار! در این جنگل بر روی چاقوها راه خواهید رفت
هشدار! در این جنگل بر روی چاقوها راه خواهید رفت
بازاری که با ورود به آن طلسم می شوید!
بازاری که با ورود به آن طلسم می شوید!
جاذبه های دیدنی رباط در مراکش + تصویر
جاذبه های دیدنی رباط در مراکش + تصویر