بلیط هواپیما

پر بازدید ترین موزه های جهان

موزه های پر بازدید جهان

آیا دوست دارید نقاشی های باشکوه هنرمندانی مثل ون گوگ، سالوادور دالی و لئوناردو داوینچی را ببینید؟ همه این آثار و مجموعه های هنری که پر از هیجان، تعجب، زیبایی و رمز و راز هستند کمک می کنند تا تاریخ زندگی افراد گوناگون را ببینیم پس تعجبی ندارد که افراد زیادی از موزه ها دیدن می کنند، با الی گشت همراه باشید چون می خواهیم درباره پر بازدید ترین موزه های جهان و اینکه کدام موزه ها طرفداران بیشتری دارند صحبت کنیم.

مطالب مرتبط:
همه چیز درباره موزه ای با ابهت به نام لوور!
همه چیز درباره موزه دبی

موزه لوور؛ پاریس

موزه لوور که در ابتدا در قرن ۱۲ به عنوان یک قلعه ساخته شده بود بعدها از معروف ترین موزه های دنیا شد، این موزه با شکل نمادین خود معروف ترین و پر بازدید ترین موزه جهان و از اولین جاذبه های پاریس می باشد. در این موزه بیش از ۳۸۰,۰۰۰ اشیاء و ۳۵,۰۰۰ آثار هنری وجود دارد، نگاه کردن به آثار این موزه نشان می دهد که چگونه انسان از دوره پیش از تاریخ تاکنون رشد و پیشرفت داشته است.

موزه لوور پاریس

موزه ملی چین؛ پکن

موزه ملی چین که به هنر و تاریخ چین اختصاص دارد فقط ۱۲ سال از ساختش می گذرد اما موفق به ساخت مجموعه ای بیش از ۱ میلیون اقلام شده است. این موزه با ۲۸ سالن نمایش جدید در سال ۲۰۱۳ حدود ۷٫۵ میلیون بارزدید کننده داشته است که آن را تبدیل به دومین موزه پر بازدید جهان کرد.

موزه ملی تاریخ آمریکا؛ واشنگتون دی سی

موزه ملی تاریخ آمریکا با داشتن مجموعه ای درخشان از ۱۲۶ میلیون نمونه از گیاهان، حیوانات، فسیل، سنگ، شهاب سنگ، آثار هنری و غیره پر بازدید ترین موزه در آمریکا است. این موزه ۱۲۸ دانشمند حرفه ای تاریخ طبیعی دارد و در تمام روزهای سال باز است و هزینه ورودی هم ندارد.

موزه بریتانیا؛ لندن

موزه بریتانیا که در سال ۱۷۵۳ تاسیس شد به تاریخ و فرهنگ انسان اختصاص دارد. ۸ میلیون مجموعه این موزه بزرگ ترین و جامع ترین مجموعه ها در جهان هستند. پر بازدید ترین موزه بریتانیا فرهنگ انسان را از ابتدا تا کنون نشان می دهد.

موزه بریتانیا

موزه هوا و فضا؛ واشنگتون

بخشی از موسسه اسمیتسونیان، موزه هوا و فضای ملی است که دارای بزرگ ترین مجموعه از هواپیماها و فضاپیماهای تاریخی است. این موزه در سال ۱۹۴۶ تاسیس شد و در سال ۲۰۱۴ حدود ۶٫۷ میلیون بازدید کننده داشته که آن را تبدیل به پنجمین موزه پر بازدید جهان کرده است.

نگار خانه ملی؛ لندن

نگار خانه ملی لندن که در میدان ترافالگار در مرکز شهر قرار دارد موزه ای هنری است که دارای بیش از ۲,۳۰۰ نقاشی است که تاریخ آن ها به اواسط قرن ۱۳ تا ۱۹۰۰ برمی گردد. نگار خانه دارای آثار هنری برخی از معروف ترین هنرمندان جهان مثل لئوناردو داوینچی و ونسان ون گوگ است.

نگارخانه ملی لندن

موزه متروپولیتین هنر؛ نیویورک

موزه متروپولیتین در سال ۱۸۷۰  تاسیس شد و دارای مجموعه ای دائمی حاوی بیش از ۲ میلیون آثار هنری است که در ۱۷ بخش نگهداری می شوند. این موزه با مساحت ۱۹۰,۰۰۰ متر مربع بزرگ ترین موزه ایالت متحده و یکی از بزرگ ترن موزه های جهان است.

موزه واتیکان؛ واتیکان

موزه واتیکان که توسط پاپ ژولیوس دوم در اوایل قرن ۱۶ تاسیس شد مجموعه آثاری را که توسط کلیسای کاتولیک رم در طول قرن ها ساخته شد را نمایش می دهد، این موزه پر از مجسمه های کلاسیک معروف و مهمترین شاهکارهای هنر رنسانس جهان است.

منبع: list25.com

تصاویری منحصر به فرد از سفر به دور دنیا در ۱۰۲۱ روز!
تصاویری منحصر به فرد از سفر به دور دنیا در ۱۰۲۱ روز!
چند دقیقه با دیدنی های اصفهان + ویدئو
چند دقیقه با دیدنی های اصفهان + ویدئو
در باکو به هزار سال پیش سفر کنید
در باکو به هزار سال پیش سفر کنید
مسکو را با دیدنی ترین جاذبه هایش بشناسید
مسکو را با دیدنی ترین جاذبه هایش بشناسید