بلیط هواپیما

حلزون بزرگ جنگلی: روی آن راه بروید!

پله های حلزونی

مداخله ی انسان ها در طبیعت همیشه هم بد و مخرب نیست و گاهی برای تشکر از طبیعت و زیبایی های طبیعی ای که در اختیارمان گذاشته شده، لازم است تا انسان ها هم مداخله کنند. در یکی از جنگل های محافظت شده ی کشور دانمارک، نقشه و راهکار یک آرشیتکت باعث شده تا این جنگل از آسیب و صدمه هایی که ممکن است ببیند در امان بماند، شیوه ای که ما هم در کشور خودمان می توانیم برای حفظ جنگل هایمان از آن استفاده کنیم و از طرفی بوسیله ی آن به جذب گردشگر بیشتر کمک کنیم. این مهندس شیوه ای خلاقانه به کار برده و راهی حلزونی شکل ساخته که ۴۵ متر از سطح زمین ارتفاع دارد. اما فایده ی این کار چیست و چطور می تواند به حفاظت از جنگل کمک کند؟ برای پیدا کردن جواب سوال با الی گشت همراه باشید:

پله های حلزونی
مطالب مرتبط:
قلعه اگسکوف در دانمارک، قلعه ای روی آب!
دانمارک و جاذبه هایی که نباید از دست داد + تصاویر

این جنگل در Gisselfeld Klosters Skove و در فاصله ای یک ساعته از کپنهاگ پایتخت دانمارک واقع شده است، در داخل این جنگل راهی پیچ در پیچ و حلزونی شکل ساخته شده است که می تواند تجربه ی جالبی را از بودن در بالای درختان در اختیار بازدید کننده ها قرار دهد. البته این مسیر هنوز قابل استفاده نیست و قرار است سال دیگر افتتاح شود و انتظار می رود هزاران گردشگر و بازدید کننده را به خود جذب کند.

این روش توسط کمپانی دانمارکی EFFEKT اختراع شده است و در واقع پروژه ی راه رفتن در جنگل آن هم در ارتفاع ۷۰۰ متری از سطح زمین است به شکلی که هم افراد می توانند در جنگل قدم بزنند هم از چشم انداز آن لذت ببرند و  هم کمترین آسیب را به جنگل برسانند. جالب است بدانید که برای ساخت این مسیر حتی از مواد طبیعی و جنگلی استفاده شده است تا بیشترین هماهنگی را با محیط داشته باشد.

پله های حلزونی دانمارک

در بالاترین جایگاه این پله ها هم می توانید نمایی ۳۶۰ درجه از محیط، دریاچه و زمین های سبز و درختان داشته باشید. اگر هم دوست داشته باشید می توانید در طول مسیر قدم بزنید و روی پله هایی که در نظر گرفته شده است، استراحت کنید. سعی شده است تا مسیرهای استراحتی در قسمت های تاریخی و انبوه جنگل ساخته شود.

عکس پله های حلزونی

ساخت این پله های حلزونی یک خوبی دیگر هم دارد و این است که گردشگران می توانند چشم اندازی از این جنگل محافظت شده را داشته باشند که اگر روی سطح زمین باشند، ممکن نیست ببینند. این پله ها به گونه ای ساخته شده اند که بخش های مرتفع تر آن بتواند به قسمت های قدیمی تر جنگل دسترسی داشته باشد و بخش های کم ارتفاع تر در قسمت های جدیدتر جنگل باشند.

عکس پله های حلزونی دانمارک
راه پله های حلزونی

پله های حلزونی حدود ۱۳۵ متر بالاتر از سطح دریا ساخته شده است و ظرفیت نگهداری ۱۰۰۰۰ نفر را همزمان دارد. این جاذبه احتمالا در بهار سال ۲۰۱۸ به روی توریست ها باز می شود.

گشت و گذار در ال جم، شهر باستانی رومی ها در تونس
گشت و گذار در ال جم، شهر باستانی رومی ها در تونس
شهرت این کلیسا از کتابخانه اش است!
شهرت این کلیسا از کتابخانه اش است!
پل ساسانی، پلی ۱۷۰۰ ساله در دزفول
پل ساسانی، پلی ۱۷۰۰ ساله در دزفول
۵۰ خانه تاریخی ایران به هتل های سنتی تبدیل می شوند
۵۰ خانه تاریخی ایران به هتل های سنتی تبدیل می شوند