پنگوئن ها، این موجودات دوست داشتنی را کجا ببینیم؟

مطمئنا دیدن پنگون ها، این موجودات دوست داشتنی می تواند آرزوی عاشقان سفر باشد.

چه بخواهید، چه نخواهید بی تردید پنگوئن ها یکی از دوست داشتنی ترین موجودات روی زمین هستند. شما هم اگر عاشق سفر هستید و همچنین می خواهید پنگوئن ها را از نزدیک ببینید و لمس کنید، با الی گشت همراه باشید تا با هم چرخی در این اماکن بزنیم.

مطالب مرتبط:
چه چیزی پانداها را به این اندازه خاص کرده است؟
برخورد نزدیک با حیواناتی همیشه دور
پنگوئن

اگر از دوست داران این موجود دوست داشتنی هستید، خبر خوبی برایتان داریم و آن این است که پنگوئن ها هیچ شکارچی خاصی بر روی زمین ندارند و به همین دلیل هست که از انسان ها نمیترسند. پس میتونید با آنها عکس سلفی هم بگیرید.

پنگوئن ها از ساکنان نیم کره جنوبی زمین هستند و در بیشتر اوقات در سرزمین هایی با شرایط جوی طاقت فرسا زندگی می کنند که از جمله ی آنها می توان به آنتارکتیکا، جزایر نزدیک قطب جنوب و گالاپاگوس اشاره کنیم.

اکثر گردشگرانی که به قطب جنوب سفر می کنند دلیلی بهتر از دیدن پنگوئن ها برای سفر به این منطقه ندارند و هر ساله ۴۰،۰۰۰ نفر راهی جنوبگان می شوند.

یکی از بهترین راه ها برای دیدن جمعیت قابل توجه از این پنگوئن ها این است که سوار بر کشتی های کروز شوید. این کشتی ها معمولا مسیر خود را به سمت مناطقی همچون «جزیره جورجیای جنوبی» (south Georgia island) و Elephant Island کج می کنند.

اما اگر بدنبال تماشای این پنگوئن ها در مناطق استوایی هستید، قضیه فرق می کند و باید سفر خود را به ماه های گرم سال از ماه نوامبر تا ماه مارس موکول کنید. در این زمان پنگوئن ها بیشتر وقت خود را در خشکی می گذرانند و راحت تر می توانید آن ها را ببینید.

پنگوئن

آفریقای جنوبی

تنها گونه که در آفریقا میتوان یافت، گونه ای از پنگوئن ها به نام «پنگوئن‌های پا سیاه» هستند که جزو پنگوئن های بومی محسوب می شوند و جالب است بدانید از این پنگوئن ها به دلیل فریادهای بلندشان به «پنگوئن‌های کله خر» مشهور شده اند. جمعیت زیادی از آنها را می توانید در «سایمونز تاون»‌ (Simons Townn) در «ساحل بالدر» پیدا کنید.

پنگوئن

جزیره فلیپ (Philip Island)، استرالیا

جزیره فلیپ، در فاصله ۹۰ مایلی از شهر ملبورن قرار گرفته است. این جزیره نزدیک به یک قرن گردشگران بی‌شماری را به سمت خود جذب کرده است؛ آن هم به یک دلیل: هر روز در هنگام غروب خورشید، پنگوئن‌های کوچک آبی رنگ به ساحل برمی‌گردند تا خانه بسازند، قدم بزنند و به بچه‌های خود غذا بدهند. این گونه از پنگوئن‌ها که در اصطلاح به (Fairy Penguins) شهرت دارند، با قدی معادل یک فوت (۳۰ سانتی‌متر) و وزنی کمتر از سه پوند، کوچک‌ترین گونه پنگوئن‌ها هستند. اگر مشتاق دیدن این گونه از پنگوئن‌ها هستید، سفر به استرالیا و جزیره فلیپ را فراموش نکنید.

پرو

اگر فکر می‌کنید که پنگوئن‌ها را تنها باید در آب و هوای سرد و در میان برف و بخبندان پیدا کرد سخت در اشتباهید!‌ گونه‌ای از پنگوئن‌ها که «هامبولت» نام دارند، به زندگی کردن در هوای گرم و مدیترانه‌ای عادت دارند و همیشه در مناطق گرم و مدیترانه‌ای زندگی و تولیدمثل می‌کنند. اگر مشتاق به دیدن پنگوئن‌های هامبولت هستید، این گونه از پنگوئن‌ها را می‌توان در پرو یافت.

هزینه های سفر به آفریقای جنوبی
هزینه های سفر به آفریقای جنوبی
برای سافاری چه لباسی مناسب است؟
برای سافاری چه لباسی مناسب است؟
اگر می خواهید پنگوئن آفریقایی را از نزدیک ببینید به این ساحل بروید!
اگر می خواهید پنگوئن آفریقایی را از نزدیک ببینید به این ساحل بروید!
صاعقه های هولناکی که از زلزله مرگبارترند!
صاعقه های هولناکی که از زلزله مرگبارترند!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code