بلیط هواپیما

پیاده روی در جزیره اسکای، واقع در اسکاتلند

جزیره دیدنی اسکای | Skye

اسکای در اسکاتلند مانند آهن ربا علاقه مندان به طبیعت گردی و پیاده روی را به خود جذب می کند. گزینه های پیاده روی در جزیره اسکای بی پایانند. برخی از آن های چالش برانگیزترین مسیرهای پیاده روی در بریتانیا هستند برخی دیگر هم نیاز به آمادگی بدنی فراوانی ندارند و می توان به راحتی از حرکت در آن ها لذت برد. جزیره اسکای بزرگ ترین جزیره شمالی در اسکاتلند است. اگر شما هم علاقه مند به گردش در طبیعت و دیدن زیبایی های جادویی آن هستید در ادامه مطلب با الی گشت همراه شوید.

کاماسونری

کاماسونری | Camasunary

مطالب مرتبط:
به آیونا جزیره افسانه ای اسکاتلند خوش آمدید
قبل از اینکه رژیم بگیرید این ۱۰ شیرینی اسکاتلندی را امتحان کنید!

این پیاه روی در جزیره اسکای شما را بدون این که نیاز به صعود و یا تحمل سختی باشد، به خلیج کاماسونری می رساند و چشم اندازی فوق العاده دیدنی از کوه های Cuillin را در برابر پشمانتان پدیدار می سازد. برای شروع از جاده ای که میان کوه های الگول و برادفورد قرار گرفته مسیر خود را آغاز کنید. اگر با استفاده از اتومبیل تا آن جا رفته اید کی توانید خودرو را در کنارگذر بزرگ کنار جاده پارک کنید.  مسیر سنگ ریزه است و در تمام طول راه نمایی فوق العاده تماشایی از کوه و دریا مقابلتان قرار دارد وشما باید همواره مسیر خود را به سمت غرب و کاماسونری پیش ببرید. در راه پناهگاهی برای شرایط اضطراری قرار دارد که توسط انجمن پناهگاه های کوهستان اداره می شود و اگر لازم شد می توانید شب را در این کلبه اقامت کنید.

اگر در مسیر رفت و برگشت توقف نکنید در مجموع حدود ۲٫۵ ساعت پیاده روی در جزیره اسکای پیش رو خواهید داشت. البته با چنین چشم اندازی در برابرتان بعید است که توقف نداشته باشید پس حتما آب و دیگر خوراکی های لازم را همراه داشته باشید. دوربین هم فراموشتان نشود.

پیاده روی در جزیره اسکای

استخرهای رویایی

در واقع این مسیر پیاده روی در جزیره اسکای در امتداد رودخانه بریتل است، اما هدف اصلی بدون شک بازدید از استخرهای رویایی و آب های زلال و تمیزی است که در طول رودخانه شکل گرفته اند. در پای رشته کوه های سیاه Cuillin مسیری هموار در پیش دارید و چالش های غیر ممکنی پیش پایتان قرار نخواهد گرفت. می توانید در اولین استخر متوقف شوید و پس از استراحت برگردید و یا به مسیر خود ادامه دهید و سایر استخرها را کشف کنید.

اگر از خودرو شخصی یا کرایه استفاده می کنید می توانید ماشین را در کنار کمیسیون جنگل پارک کنید و از آن جا به راه بیفتید. در فصل تابستان از شهر Portree هر روز اتوبوس به این استخرها می آید و شما را در همین نقطه پیاده می کند. اگر هوا خوب باشد و شما شجاعت کافی را داشته باشید می توانید لباس شنا مناسب طبیعت و حوله همراه خود بیاورید. در یک روز گرم رنگ آبی زیبا و زلالی و شفافی استخرها شما را به شدت برای شنا کردن وسوسه خواهد کرد.

استخر

ساحل مرجانی، کلایجان | Claigan

مسیرهای پیاده روی در جزیره اسکای زیبا است اما در این جزیره بر خلاف دیگر سواحل غرب اسکاتلند، سواحل ماسه ای زیادی یافت نمی شود. ساحل مرجانی کلایجان یک استثنا قابل توجه است و ارزش یک پیاده روی کوتاه را دارد. در شمال Dunvegan شما پس از انجام این پیاده روی می توانید به بازدید از قلعه ای که در نزدیکی آن قرار دارد بپردازید.

این مسیر نیز هموار است و سختی خاصی ندارد اما باید از میان زمین های زراعی عبور کنید و پس از بارش باران و یا بالا رفتن رطوبت هوا ممکن است همه راه گل شود و همپچنین امکان سر خوردن وجود دارد. خود مرجان در واقع بقایای سفید و خرد شده نوعی جاندار دریایی است که فقط در دل دریا رشد می کند. در یک روز آفتابی  و هنگامی که هوا مناسب است تماشای این ساحل با تمام تصورات شما از یک ساحل در اسکاتلند تطبیق دارد.

کلایجان

جزیره جزر و مدی Oronsay

نام کلمه ارنسی در واق متعلق به دورانی است که جزیره اسکای خانه وایکینگ ها بود و به زبان آن ها معتی جزیره جزر و مدی را می دهد. در کشور اسکاتلند تنها چند نمونه مشابه چنین مکانی وجود دارد. این مورد دسترسی آسانی دارد. با یک پیاده روی کوتاه از انتهای جاده عمومی به سمت Ullinish Point و هنگامی که جزر روی داده و زمان ها از زیر آب بیرون آمده اند می توانید در در سرتاسر جزیره گردش کنید و به اکتشاف گوشه و کنار آن بپردازید.

برای چنین جای کوچکی دیدنی های بسیاری وجود دارد، از جمله بقایای باستانی، سواحل زیبا، غارهای طولانی دریایی، طاق های طبیعی، صخره ها و چشم اندازهای دیدنی. فقط مواقب باشید که جزر و مد شما را به دام نیندازد. مگر این که همراه با تجهیرات لازم برای شنا، آب کافی و چادر به منطقه باشید که در این صورت یک ماجراجویی حسابی در پیش خواهید داشت.

جزر

بوریریج | Boreraig

در اسکاتلند اماکنب یافت می شود که هنگام قرار گرفتن در آن ها گذشته های دور خیلی نزدیک به نظر می رسند و یکی از نمونه های خوب برای این قضیه بقایای ویرانه های حیرت انگیزناحیه پاک سازی شده بوریریج است. در ماه اکتبر سال ۱۸۵۳ میلادی برفی سنگین زمین های این نواحی را پوشاند به حدی که مردم این روستا و Suisnish روستای نزدیک آن مجبور شدن خانه های خود را ترک کنند و با کشتی به استرالیا مهاجرت کنند تا بتواند گوسفندان خود را نجات دهند. البته خیلی از آن ها از سرما تلف شدند و بسیاری دیگر نیز طی مسیر از بین رفتند.

این مسیر پیاده روی در جزیره اسکای بسیار طولانی است و از بوریریج و  Suisnishآغاز شده و پس از رسیدن به روستای Kilchrist جایی میان جاده برادفورد و تورین خاتمه می یابد. برای رسیدن به Strath باقی مانده های تاریخی یک دوران دیگر، هیچ حاده ای وجود ندارد. در حال حاضر در بخش وسعی از روستا و نواحی اطراف آن درختان محلی کاشته شده که دانه های آن از دیگر مناطق در سراسر جزیره اسکال گرد آوری شد. در پایین خرابه های بوریریج نقطه ای زیبا برای نشستن و اندیشیدن وجود دارد.

منبع: theculturetrip.com

اعضا این خانه تسخیر شده یک پرستار بچه می‌خواهند
اعضا این خانه تسخیر شده یک پرستار بچه می‌خواهند
این غذاهای خوشمزه فقط در اسکاتلند پیدا می شوند
این غذاهای خوشمزه فقط در اسکاتلند پیدا می شوند
طبیعت گردی در اسکاتلند
طبیعت گردی در اسکاتلند
گاوی که باعث شورش در اسکاتلند شد! + تصویر
گاوی که باعث شورش در اسکاتلند شد! + تصویر