چرا برج های هنگ کنگ سوراخ دارند؟

آسمانخراش های هنگ کنگ

هنگ کنگ شهر آسمانخراش هاست، در این شهر می توانید تعداد بسیار زیادی آسمانخراش را در کنار هم ببینید اما آسمانخراش های هنگ کنگ دارای یک فرق اساسی با بقیه ی آسمانخراش های دنیا هستند، مهندسان و معمارانی که این سازه ها را می سازند و طراحی می کنند، در آن سوراخ های بزرگی ایجاد می کنند، دلیل آن را می دانید؟ اگر کنجکاو شدید، با الی گشت باشید:

آسمانخراش های هنگ کنگ

در مورد فنگ شویی چه می دانید؟

مطالب مرتبط:
تفریحات رایگان در هنگ کنگ
۴ پیشنهاد خوشمزه در سفر به هنگ کنگ

شاید برایتان سوال شده باشد که فنگ شویی چه ارتباطی با آسمانخراش های هنگ کنگ دارد، در جواب باید گفت که ارتباط مستقیم! اول بد نیست کمی از فگ شویی بدانید. فنگ شویی یک فلسفه ی کهن چینی است که بر طبق آن، موقعیت قرار گیری اشیای یک خانه و ساختمان ها در صورتی که در سازگاری با طبیعت باشد، باعث خوش شانسی می شود و این باور، ریشه در فرهنگ هنگ کنگ دارد.

هنگ کنگی ها براین باورند که همه ی اجزای یک ساختمان، از شکل آن گرفته تا نما و ظاهر، موقعیت در ورودی و موقعیت قرارگیری مبلمان و وسایل داخل خانه می تواند تاثیر زیادی روی رونق کار و تجارت داشته باشد. به دلیل این باور، تقریبا در ساخت همه ی خانه ها از مشاوران فنگ شویی کمک گرفته می شود.

فنگ شویی در آسمانخراش های هنگ کنگ

در انقلاب فرهنگی ای که در دهه ی ۱۹۶۰ در چین اتفاق افتاد، فنگ شویی به طور کامل سرکوب و توقیف شد اما باز امروزه می بینیم که به فرهنگ این کشور برگشته و حتی در مواردی دچار خرافات بدی شده است. حتی در بعضی از قسمت های بسیار مدرن هنگ کنگ، هنوز هم از مشاوران فنگ شویی در ساخت خانه استفاده می شود چون می خواهند جانب احتیاط را رعایت کنند و عقیده دارند که پیشگیری بهتر از درمان است!

آسمانخراش های هنگ کنگ و فنگ شویی

شاید برایتان جالب باشد بدانید که مشاوران فنگ شویی دقیقا چه کاری انجام می هند، این مشاوران هزینه ی زیادی را بابت مشاوره دادن می گیرند و در مواردی بعضی از توصیه های آن ها بسیار ساده است، مثلا اینکه آنها می گویند باید در زیر فرش ها سکه قرار دهید و یا اینکه باید میز مدیر شرکت را مدام تغییر مکان دهید اما در مواردی توصیه های آن ها بسیار گران خواهد بود مثلا زمان هایی که از مالک می خواهند تا ساختمان را بازسازی کند و همه چیز را از نو بسازد.

در برج بانک اصلی هنگ کنگ، خبری از فنگ شویی نیست و به همین دلیل هم در بیشتر مواقع سال خالی از جمعیت است و مراجعه کننده ی زیادی ندارد. علاوه بر این، مشاوران فنگ شویی بر این عقیده اند که گوشه های تیز این ساختمان باعث می شود تا همه ی انرژی های منفی آن، به ساختمان های مجاور وارد شود. با توجه به فنگ شویی، ساختمان هایی که امروزوه در هنگ کنگ ساخته می شوند، قوانین را به بهترین شکل ممکن رعایت می کنند. وجود کوه در پشت و آب در جلوی آسمانخراش های هنگ کنگ با توجه به قوانین فنگ شویی  فوق العاده است آنها بر این عقیده اند که این کوه ها جایگاه اژدهایی هستند که مظهر قدرت و انرژی فوق العاده زیادی اند.

آسمانخراش ها در هنگ کنگ

حالا مشخص شد که چرا آسمانخراش های هنگ کنگ را سوراخ دار می سازند، از این طریق اژدهای روی کوه می تواند از سوراخ رد شده و خود را به دریا برساند و در نتیجه باد این انرژی مثبت را به ساختمان های اطراف بپراکند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد