چرا هیچ ببری در آفریقا زندگی نمی کند؟

چرا آفریقا بدون ببر است؟

اگر در سفر به آفریقا حین سافاری و گشت و گذار هستید و ببری پیدا کردید مطمئنا موضوعی جالب برای نوشتن در مورد حیات وحش پیدا کرده اید. ببرها هرگز در آفریقا زندگی نمی کنند . ولی باز هم این احتمال وجود دارد که یکی از آنها را آنجا ببینید. با الی گشت همراه باشید تا در این باره بیشتر توضیح دهیم.

ببر زیبا
مطالب مرتبط:
سافاری در پارک ملی کروگر آفریقای جنوبی+تصویر
از ۵ قبیله معروف آفریقا بشنوید

شیرها ، پلنگها و ببرها همه قسمتی از گربه سانان هستند که در آفریقا زندگی می کنند و دارای اجداد یکسانی هستند. از طرف دیگر، در حدود دو میلیون سال قبل، رسته ای از گربه سانان به طرف شرق به سمت آسیا مهاجرت کردند و این گربه ها به صورت حیواناتی با خطهای سفید و آبی و نارنجی تکامل یافتند، البته تا آنجا که ما می دانیم. آنها از وقتی که در آسیا سکنی گزیدند دیگر به آفریقا برنگشتند. اگرچه شاید کسی حدسهایی در مورد اینکه چرا ببرها به آفریقا برنگشتند می زند.

ببر سیبری

در سال گذشته، یک قلاده ببر بنگال رام شده ۱۷ ماهه با وزن ۳۱۰ پوندی ( ۱۴۰ کیلو) بنام پانجو به آفریقای جنوبی فرار کرد. پانجو از خودروی مالک خود زمانی که او را برای چکاپ به دامپزشک می بردند فرار کرد و باعث وحشت پلیس و کسانی شد که بدنبال او بودند.

ببر بنگال

ببرها در هند، نپال، اندونزی، روسیه، چین و جاهای دیگر به دلیل نابودی زیستگاه، شکار قاچاقی آن و نبود شکار، در معرض خطر هستند. در سال ۲۰۰۵ موسسه حفاظت از ببرها در چین، دو قلاده ببر از جنوب چین (کتی ماده  بود و هوپ نر بود) به آفریقای جنوبی وارد کردند به این امید که به عادات زندگی خود در دنیای وحش برگردند و زاد و ولد کنند و مهارتهای شکار را به توله های خود آموزش دهند.

دو ببر

جفت دیگر از ببرهای جنوب چین به نامهای مادونا و تایقر وود به آفریقای جنوبی فرستاده شدند، جایی که در آن سکنی گزیدند، مهارتهای شکار خود را بازیافتند و شکار می کردند که شامل کل پیشانی سفید، آهویی پیشانی سفید است. بعد از زندگی مستقل در زمینهای تمرینی آفریقای جنوبی و داشتن چندین توله، این ببرها در سال ۲۰۰۸ به چین بازگردانده شدند.

چشمان ببر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد