نشانه هایی که بیانگر ضعف شما در بستن چمدان برای سفر است(بخش دوم)

چمدان در سفر

آیا تا به حال با مشکلاتی در آماده کردن و بستن چمدان برای سفر مواجه شده اید؟

مشکلاتی مانند پر کردن بیش از حد چمدان و اجبار در پرداخت هزینه اضافه بار یا ریختن شامپو و مایعات درونش و شاید هم جا گذاشتن مدارک مهم در خانه مانند پاسپورت.

اگر  تا به حال به هریک از این مشکلات برخوردید، بدانید بکارگیری روشهای درست، کمک قابل توجهی در رفع این مسائل می کند. بدین منظور در ادامه، به طرح بعضی از این مشکلات پرداخته و راه حل هایی آسان و مؤثر برای رفع آن  پیشنهاد می شود. گفتنی است که ممکن است یادگرفتن روش های درست بستن چمدان زمان ببرد. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
نشانه هایی که بیانگر ضعف شما در بستن چمدان برای سفر است(بخش اول)
نکاتی در مورد چیدمان وسایل در کیف و چمدان
  • اضافه بار:

گاهی آنقدر چمدان را سنگین کرده اید که برای بردنش به قسمت بار به دو نفر نیاز است، یا  آنقدر چمدان را پُر کرده اید که برای بستن زیپش، نیاز است از کسی بخواهید بر روی آن بنشیند.

البته حتماً می دانید که اگر چمدان تان بیش از حد مجاز سنگین شود، بایستی هزینه اضافه بار بپردازید.

بنابراین اگر این موضوع، بیشترین ضعف شما در بستن چمدان است، به ادامه این مطلب بیشتر دقت کنید:

توصیه ها:

بهتر است قبل از آماده شدن برای سفر، چمدانی سبک بخرید تا چند کیلویی در وزن نهایی بارتان صرفه جویی شود. سبک تر سفر کردن ارزش خریدن یک چمدان جدید را دارد.

از گذاشتن اقلام غیر ضروری در چمدان خودداری کنید. اگر قبل از سفر با چک کردن پیش بینی هوا مطمئن شدید که آب و هوای مقصد کاملا صاف و آفتابی است، از بردن چتر خودداری کنید چون در صورت مواجه با تغییرات ناگهانی آب و هوا و باران گرفتن، می توانید در همان زمان چتری تهیه کنید.

قبل از سفر با تلفن از هتل تان بپرسید که اتاقتان چه امکاناتی دارد، مانند سشوار، حوله، شامپو و صابون. در این حالت با نبردن وسایل غیر ضروری، بارتان کمی سبک تر می شود.

لباس هایی را برای بردن انتخاب کنید که کاربرد چند منظوره دارد، مثلا کفشی که هم برای پیاده روی مناسب است و هم برای موقعیت ها رسمی تر. در انتخاب لباس، به سراغ رنگ های خنثی بروید تا به هنگام پوشیدن، هماهنگی رنگی شان با یکدیگر راحت تر باشد.

بعد از بستن چمدان، آن را بدست گرفته و کمی با آن راه بروید، اگر با گذشت چند دقیقه به نفس نفس افتادید، احتمال دارد که چمدانتان را بیش از حد پُر کرده اید. در این حالت اقلام غیر ضروری را از چمدان دربیاورید.

  • اضطراب قبل از سفر

آیا شب قبل از سفر خوابتان نمی برد؟ برای اینکه می ترسید بردن چیزی را فراموش کرده باشید؟

آیا تا به حال بعد از رسیدن به مقصد متوجه شده اید که چیزی خیلی مهم را از قلم انداخته اید؟

اضطراب قبل از سفر معمولا نشانه این است که به اندازه کافی برای سفر آماده و مهیا نشده اید یا با عجله مقدمات سفر را فراهم کرده اید.

بنابراین سعی کنید از این به بعد منظم تر باشید و سر فرصت و با حوصله، وسایل سفرتان را مهیا کنید. این کار به کاستن اضطراب قبل سفر کمک بسیاری می کند.

توصیه ها:

بستن چمدان را به لحظات آخر موکول نکنید. سعی کنید یک هفته قبل از سفر از اقلام مورد نیازتان فهرستی تهیه کنید. این کار کمک می کند تا زمان کافی برای خرید داشته باشید.

به هنگام بستن چمدان فهرستی از اجناس مورد نظر تهیه کنید و آنها را با اقلامی که در چمدان می گذارید تطبیق دهید. بهتر است به حافظه خود اتکا نکرده و حتما این فهرست را تهیه کنید.

قبل از سفر، خود را در محل مقصد تصور کنید و سعی کنید ببینید در آنجا به چه وسایل و تجهیزاتی نیاز خواهید داشت. با گذاشتن هر یک از وسایل در چمدان، نام اش را در فهرست اقلام تیک بزنید.

در آخر با چک کردن دوباره موارد ضروری سفرمانند پاسپورت، از اضطراب خود بکاهید.

 

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد