نکاتی در مورد چیدمان وسایل در کیف و چمدان (بخش اول)

چگونه چمدانمان را ببندیم؟

برخی از مسافران دوست دارند هر چه در طول دو هفته مسافرت خود لازم دارند را روی هم انباشته و راه بیافتند. برخی دیگر نیز کمی بیش از حد سبک سفر می کنند و اشیای ضروری مانند دارو و گذرنامه را فراموش می کنند. گردشگران حرفه ای تعادل خوبی می توانند بین چیزهایی که باید به همراه بیاورند برقرار کنند البته با بهره گیری از پیشنهادهایی که در مورد جمع کردن وسایل در کیف و چمدان که ما به آن می پردازیم! با الی گشت همراه باشید تا این نکات را بررسی کنیم.

مطالب مرتبط:
دستگاه جدید که چمدانتان را می بندد
ترفندهای جالبی برای بستن چمدان
نحوه بستن چمدان

 روش های چیدن وسایل در کیف

وقتی می خواهید لباس هایتان را مرتب کنید، حتما الزامی ندارد که مانند کمد دیواری آن ها را مرتب شده تا کنید. آن ها با تحمل فشار، چروک می شوند. چند راه حل جایگزین:

  • لوله کردن لباس ها
    بک پکرها روی این روش قسم می خورند. این روش برای شلوارها، پیراهن ها و لباس های ورزشی بسیار مناسب است. لباس مورد نظر را به جلو پهن کنید، آستین ها را به عقب تا بزنید و به سمت بالا لوله کنید.
  • لوله کردن چند لباس با هم
    چند لباس، مانند چند شلوار را بردارید، و نیمی از یکی از آن ها را روی قسمت بالایی دیگر لباس ها قرار دهید. آن بخشی را که در قسمت پایینی قرار دارد را روی بخش بالایی تا کنید. و سپس قسمت باقی مانده را به سمت بالا تا بزنید. به این شکل خط تا خوری ایجاد می شود که باعث کم شدن احتمال چروک خوردگی لباس می شود.
  • جا دادن دستمال کاغذی
     برای آیتم های ظریف، از دستمال کاغذی استفاده کنید. لباس را به رو بخوابانید و دستمال کاغذی را روی آن قرار دهید. در حالی که دستمال کاغذی در داخل خواهد ماند، آن را تا کنید. با استفاده از دستمال های بیشتر، لباس را طوری تا بزنید که اطراف و داخل آن در محاصره دستمال باشد. برای یک بار جمع کردن لباس ها شاید روش جالبی باشد، اما در صورت وجود تعداد زیادی لباس و نیاز به جمع کردن مجدد لباس ها، به دردسر خواهید افتاد. ما از این روش تنها برای لباس های شب و مهمانی که با دقت مواظبشان هستیم، بهره می بریم.

روش بقچه ای

این روش حرفه ای در جمع کردن، که از جودیت گیلفورد، موسس مشترک «ایزی گوینگ تراول» و نویسنده کتاب «کتاب چیدن وسایل» یاد گرفتیم بسیار مورد توجه ما قرار گرفته است. بدون وجود شکل شاید توضیح آن مشکل باشد، اما سعی خود را خواهیم کرد. شما به چمدانی نیاز دارید که رو به بالا باز می شود و به صورت مسطح روی سطح قرار می گیرد. هم چنین به «هسته» نرم، مسطح و مستطیلی شکل با نسبت ابعاد حداقلی یک دوم در سه چهارم به کل فضای چمدان احتیاج خواهید داشت. می تواند کیسه ای پر از لباس زیر یا موارد مشابه باشد. با کاپشن ورزشی خود یا هر چیزی با بخش هایی دراز که زود تر از بقیه چروک می خورند، شروع کنید. با باز کردن نوار کمر یا یقه ها، آن را در برابر لبه انتهایی کیف قرار دهید و بقیه لباس را روی قسمت متضاد کیف پهن کنید. لباس دیگری را برداشته و در جهت مخالف، و هر دو لباس را در کیف صاف کنید و بقیه قسمت های آن ها را در کناره ها پهن کنید. اگر شلوار یا لباس هایی تنگ و دراز دارید، روی طرف تنگ کیف همین کار را تکرار کنید. با تغییر در نوبت جمع کردن لباس ها در این روش، در آخر به مقاومت ترین لباس های خود در برابر چروک می رسید.
وقتی این کار را به اتمام رساندید، «هسته» خود را روی میز قرار دهید. حالا لباس ها روی هسته و روی یکدیگر از آخر به اول تا کنید. اگر چیزی را تا کردید و بخشی از آن به بیرون ماند، آن را زیر بسته ای که در حال ساختن هستید، فشار دهید. آن چه که سرانجام به آن می رسید، بقچه ای به شکل یک بالش خواهد بود. به خوبی چفت و محکم بسته شده است و فضای اضافی را در چمدان اشغال نخواهد کرد. می توانید به صورت یک جا و بسته ای آن را حمل کنید. هم چنین، به دلیل روشی که لباس ها تا زده شده اند، چروک کمتری هم در برخواهند داشت. برای اینکه از میان این بقچه چیزی را بیرون بشکید، آن را باز کنید تا به لایه ای که با آن کار دارید، برسید. شی یا وسیله مورد نظر را برداشته و دوباره تا بزنید. اگر به خوبی انجام داده باشید، دوباره به شکل منظم قبلی می تواند بازگردانده شود.

اینجا کشور میلیاردرهاست!
اینجا کشور میلیاردرهاست!
راهنمای سفر به وان در ترکیه
راهنمای سفر به وان در ترکیه
چگونه از وسایل قیمتی در سفر مراقبت کنیم؟
چگونه از وسایل قیمتی در سفر مراقبت کنیم؟
راهنمای سفر به دانمارک
راهنمای سفر به دانمارک

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code