بلیط هواپیما

چهار مشکل در بسته بندی وسایل و راه حل های آنها (بخش دوم)

مشکلات در بسته بندی وسایل و راه حل آنها

مشکل بسته‌بندی وسایل، وجود مقادیر زیادی اسباب و لوازم، پرداخت هزینه اضافه بار، جا گذاشتن پاسپورت در منزل یا ریخته شدن یک شامپو داخل چمدان و دردسر تمیز کردن آن شاید برای شما آشنا باشد؟ در صورتی که با هریک از بحران ‌های گفته شده در زمینه بسته بندی وسایلتان مواجه شدید، اتخاذ یک استراتژی بسته بندی چمدان می‌ تواند برای شما راهگشا باشد. برای اینکه مراحل تدارکات پیش از سفر بهتر جلو برود ما علائم هشدار دهنده مربوط به چهار نوع از مشکلات بسته بندی و راهکار های موثر و کارآمد برای هر یک را به شما ارائه می ‌دهیم. با الی گشت همراه باشید تا این راهکارها را مرور کنیم.

مطالب مرتبط:
با مرور این نکات آسوده سفر کنید
نشانه هایی که بیانگر ضعف شما در بستن چمدان سفر است
لوازم سفر

علامت هشدار دهنده شماره ۳: بار و بنه بیش از اندازه  

ما درباره بسته‌ بندی چمدان برای یک سفر تفریحی صحبت می‌ کنیم نه وسایل دوست‌داشتنی شما! ما درباره یک چمدان کوچک که قرار است در یک پرواز رفت و برگشت همراه شما باشد و در محفظه کابین بالای سرتان جای بگیرد یا چمدانی پر از وسایل که قبل از بستن درب آن می‌ توانید بچه‌ هایتان را رویش بنشانید صحبت می ‌کنیم. نیازی نیست که داستان خطرات سنگین سفر کردن و تعرفه‌‌ اضافه ‌بار را برای شما تعریف کنیم اینطور نیست؟ اگر یکی از نقطه‌ ضعف‌ های شما برای سفر همین مورد است در ادامه با ما همراه باشید تا راهکارهایی را برای سبک سفر کردن به شما توضیح دهیم.

بهترین راهکار:

اول به سراغ سرچشمه اصلی می‌رویم: چمدان. چنانچه همیشه در مسافرت ها میزان بار شما در مرز اضافه بار تعریف شده توسط شرکت هوایی قرار دارد شاید ارزش آن را داشته باشد که یک چمدان سبک تر بخرید و جریمه اضافه ‌بارها را برای خودتان پس‌انداز کنید. برای آشنایی با راهکار های بیشتر به مقاله بار و بنه مناسب سفر مراجعه کنید. کارهای داخل منزل را انجام دهید تا نیازی به بردن وسایل مربوط به کار در مسافرت نباشد. در صورتی که اخبار هواشناسی حاکی از آفتابی بودن هواست نیازی به بردن چتر نیست البته اگر هم با یک باران غیرمترقبه در مقصد سفرتان روبرو شدید می توانید آن را به سرعت پیدا و خریداری نمایید. با هتل تماس بگیرید تا از میزان امکانات رفاهی اتاق مطلع شوید و امتیاز این کار همراه نبردن وسایلی مانند شامپو، صابون و سشوار است.
لباس‌هایی را همراه ببرید که کارکرد چند گانه برای شما داشته باشند؛ به طور مثال کفش سیاه رنگ هم برای بازدید از مکان‌ های دیدنی مناسب است و هم برای صرف شام به اندازه کافی شیک و رسمی جلوه می ‌کند و یا یک تیشرت را می ‌توان با زیورآلات یا آکسسوری ‌های متفاوت دو بار به تن کرد. اگر رنگ‌ لباس‌ های شما خنثی یا نامشخص باشد به راحتی با سایر لباس‌ ها قابل هماهنگی و ترکیب شدن است.
چمدان خود را از نظر سنگینی و سبکی جهت حمل آزمایش کنید. چمدان را با همه چیزهایی که قرار است به سفر ببرید پر کرده و سپس آن را به دست گرفته و اطراف منزل قدم بزنید. چنانچه پس از ۵۰۰ متر راه رفتن دچار احساس تنگی نفس و کوفتگی عضلات شدید باید بدانید که وزن چمدان شما بیش از ظرفیت استاندارد است و لازم است وسایلی که چندان ضروری نیستند از آن حذف شوند.

علامت هشداردهنده شماره ۴: هراس پیش از سفر

آیا اتفاق افتاده است که شب قبل از سفر از هراس فراموش کردن برداشتن یک چیز مهم، خواب به چشمتان حرام شده باشد؟ یا حتی بدتر از آن، آیا پیش آمده که پس از رسیدن به مقصد بفهمید یک چیز خیلی مهم را از قلم انداخته‌اید و اکنون همراهتان نیست؟ هراس پیش از سفر غالبا نشانگر عدم آمادگی کافی شما برای رفتن به سفر است. برنامه‌ ریزی و سازمان‌ دهی و اختصاص زمان کافی برای انجام کار بسته‌بندی به شما برای کاستن از اضطراب پیش از سفر و آسودگی خاطر کمک زیادی خواهد کرد.

بهترین راهکار:

بسته‌بندی وسایل را به یک روز یا یک ساعت قبل از سفر موکول نکنید! بلکه یک هفته پیش از سفر به تهیه فهرست وسایل لازم برای رفتن به مسافرت بپردازید. زود دست به کار شدن به شما این فرصت را می‌ دهد تا چیزهای لازم را خریداری کنید. تهیه چک ‌لیست و علامت زدن کنار هریک از آیتم ‌های فراهم شده به شما برای به یاد سپردن وسایلی که امکان فراموش شدن دارند کمک می‌کند.
برنامه‌ سفر خود را مانند یک سفر ذهنی مرور کنید و همه ملزومات و تجهیزات مورد نیاز برای فعالیت‌های روزانه را مشخص نمایید. هر آیتمی که داخل چمدان قرار می‌گیرد از فهرست خط بزنید. (حتی می‌توانید این فهرست را به هنگام سفر همراه داشته باشید تا به هنگام ترک اتاق هتل اطمینان حاصل کنید چیزی جا نگذاشته‌اید). در نهایت با به خاطر سپردن چند وسیله بسیار حیاتی مانند داروها و پاسپورت می ‌توانید از میزان نگرانی خود بسیار کم کنید چرا که برخی وسایل در صورت فراموش شدن در هیچ جا قابل خریداری نیستند.

۱۸ حقیقت جالب در مورد هواپیما و سفر هوایی که تاکنون نمی دانستید!
۱۸ حقیقت جالب در مورد هواپیما و سفر هوایی که تاکنون نمی دانستید!
از سرگیری پروازهای خطوط هوایی کی ال ام (KLM) به تهران
از سرگیری پروازهای خطوط هوایی کی ال ام (KLM) به تهران
آشنایی با شرکت هواپیمایی تای ایر ویز
آشنایی با شرکت هواپیمایی تای ایر ویز
حقایقی ترسناک درباره پروازهای هوایی که هیچ خلبانی به شما نمی گوید
حقایقی ترسناک درباره پروازهای هوایی که هیچ خلبانی به شما نمی گوید