بلیط هواپیما

چگونه در سفر با مشکلات روبرو شویم؟

چهار موردی که معمولا وقتی به خارج سفر می کنید رخ می دهد

اگر برای اولین بار سفر به آن سوی دریاها را  شروع کرده اید: تبریک می گوییم، شما قصد دارید به مسافرتی بروید که زندگی شما را تغییر دهد. اما ممکن است با مشکلات کوچک سفر روبرو شوید که در این پست می خواهیم به آن ها و راه حل آن ها بپردازیم، الی گشت را همراهی کنید.

سفر
مطالب مرتبط:
چگونه سفری ارزان و لذبخش داشته باشیم؟
برای سفرهای خارجی چه واکسن هایی باید بزنیم؟

۱٫با  همسفرانتان جدال کنید. خواه آنها خانواده و یا دوستان شما باشند، ممکن است شما با هر کسی که مسافرت می کنید ناخوداگاه حس کنید رفتار او برای شما غیر قابل تحمل است! شما هر لحظه از مسافرت را با آنها سپری خواهید کرد(حتی بیشتر از زمانی که قبلا با آنها می گذراندید) و بیشتر در مورد رفتارها و عادات هم یاد خواهید گرفت . و حتی ممکن است لحظات انزجار آوری را تجربه کنید و با خود بگویید چرا تصمیم گرفتید اولین سفرتان را با آنها سپری کنید.

چکار باید بکنید:  تصمیم عجولانه نگیرید که مثلا بقیه مسافرت را به تنهایی خودتان ادامه دهید و هر کس راه خود را برود.  آنها همان کسانی هستند که قبل از پرواز آنها را دوست داشتید، ولی حالا روی دیگر آنها را می بینید (اگرچه ممکن است آنها نیز در مورد شما همین عقیده را داشته باشند).نفس عمیق بکشید و یا حتی چند ساعتی را از آنها جدا شوید. دوباره به آرامش می رسید.

سفر با دوستان

۲.لحظاتی که می گویید ” مادرم را می خواهم “: اگر این سفر اولین سفری است که بدون خانواده می روید، برای لحظات دلتنگی که بوجود خواهد آمد آماده باشید. می دانیم که شما چه فکرهایی خواهید کرد. ” ولی راهی نیست! من به این سفر می روم تا استقلال خودم را پیدا کنم!” این کار انجام خواهد شد. ولی در میان آن خوابگاه های با صدای بلند و طاقت فرسا ، در میان آن روزهای بلند ، درک عمیقتری نسبت به تختخواب خود و آغوش گرم خانواده تان پیدا خواهید کرد.

چکار باید بکنید: بلیط برگشت خودتان را تغییر ندهید. دلتنگی برای خانواده امری طبیعی است حتی اگر ده ها بار به مسافرت بروید، ولی به همان اندازه نیز موقتی است. فقط سعی کنید با آنها در ارتباط باشید  و به یاد داشته باشید که این یک مسافرت است و تا ابد ادامه ندارد.

۳٫عاشق فردی غریبه شده اید.حتی اگر آن فرد راهنمای تور شما باشد یا افرادی تصادفی باشند که با شما مسافرت می کنند یا حتی فردی که در هتل شما را راهنمایی می کند. ممکن است شما در طول اولین سفرتان به خارج، دچار عشقی نسبت به یک خارجی شوید. اما سعی کنید اولین حس عاشقی را دوست داشته باشید، اولین حس عاشقی در سفر می تواند بسیار خاص باشد.

چکار باید بکنید: این حس را بپذیرید. اما آن را بسط ندهید. رفتن به کشور دیگر به عنوان یک فرد با جذبه برای تغییر نگاه ها در خیابان زیاد خشنود کننده نیست.

چاش های سفر

۴.گم شده اید. شما ممکن است هر نقشه ای را که یک فرد باید بداند را با خود داشته باشید و یا حتی تمام توصیه های مربوط به  برنامه های یک مسافرت تنها را نیز با خود داشته باشید  اما باز هم گمشده باشید. شاید این مسئله گریزناپذیر باشد و حتی نوعی شروع  برای زندگی  خانه بدوشی باشد.

چکار باید بکنید: وحشت نکنید. در حقیقت از آن لذت ببرید. گم شدن راه اسانی است که مسیر را بهتر ببینید. البته بعد از مدتی نیاز دارید که راه خود را پیدا کنید (مخصوصا زمانی که تاریکی شب فرا می رسد). خودتان را برای این لحظه آماده کنید البته با استفاده از راهنمای کلمات نسبت به زبانی که در آن مکان مردم آنجا را ملاقات می کنید و همچنین به یاد داشته باشید که ادرس و تلفن شماره هتل را نیز داشته باشید.

چطور از فرودگاه بروکسل به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بروکسل به مرکز شهر برویم؟
اطلاعاتی در مورد تورهای تفریحی دوبی
اطلاعاتی در مورد تورهای تفریحی دوبی
۸ نکته ساده برای داشتن سفری راحت تر
۸ نکته ساده برای داشتن سفری راحت تر
شکم گردی: این غذاهای گریل را حتما امتحان کنید!
شکم گردی: این غذاهای گریل را حتما امتحان کنید!