بلیط هواپیما

چگونه سفری کم هزینه به مالدیو داشته باشیم؟

diving-in-the-maldives

آرزوی خود را با کمترین هزینه برآورده کنید

همیشه دوست داشتم که از مالدیو دیدن کنم و بالاخره این رویا محقق شد، اغلب آرزوی دیدن ویلاها و سواحل ماسه ای سفید را داشتم. اما وقتی که فهمیدم هزینه این ویلاها چقدر است، این رویا به یک کابوس تبدیل شد. اما خوشبختانه با تحولات صنعت توریسم در کشور، صنعت مسافرت‌های مقرون به صرفه را شاهد هستیم و امروزه کریستین آدیس با مقاله “الهه سفر من باش (Be my travel muse)”، چگونگی مدیریت یک سفر مقرون به صرفه به مالدیو را آموزش می ‌دهد. پس از بازگشت آدیس از سفرش، بسیار مشتاق شنیدن مقاله او شدم.

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به مالدیو
۶ مقصد رویایی برای زوج‌ های جوان 

زمانی که سفر به مالدیو را تصور می کنید، ممکن است به نشستن بیرون از ویلا بر روی شن ‌های سفید، اقیانوسی به رنگ سبز یشمی و یاقوتی در روبروی شما و سرو کردن نوشیدنی‌ ها توسط خدمتکارها فکر کنید. همه‌ اینها مظهر داشتن یک زندگی رمانتیک و اعیانی است.

البته قیمت های نجومی این امر هم می‌بایست در نظر گرفت که از صدها دلار برای یک شب شروع می‌شود که حتی شامل غذا هم نمی شود.

این کشور برای بسیاری از مردم یک رویای دست نیافتنی است. اما آیا باور می‌کنید که به راحتی می توانید با هزینه ‌ای کمتر از اقامت یک شبه در یک هتل لوکس، مدتی در مالدیو بمانید؟ همچنین اگر بگویم که می توانید بدون رفتن به هتل‌ های گران و یا خوردن غذاهای گران در آنجا بمانید، آیا باور خواهید کرد؟

من این مساله را تا زمانی که از طریق پرواز Air Asia به این جزیره سفر کردم، نمی‌دانستم که سفر به مالدیو می‌ تواند چقدر مقرون به صرفه باشد. در حالی که مالدیو به دلیل هتل‌‌ز های لوکس و ماساژهای بی نظیرش شهرت دارد، یک سفر مقرون به صرفه به این بهشت امکان پذیر می باشد.

maldives8

سفری کم هزینه به مالدیو

رفتن به این جزایر زیبا وقت و هزینه بالایی را می طلبد که هزینه پرواز آن بیش از ۱۰۰۰ دلار می باشد و یک خبر عالی این است که اکنون خطوط پروازی منطقه ای بیشتر و بیشتری، پروازهای مقرون به صرفه ‌تری را به مالدیو پیشنهاد می دهند. برای مثال خط پرواز سریلانکا، پروازهایی یک مسیره از کلمبیا به مالدیو ، با قیمتی حدود ۱۰۰ دلار است.

می توانیم بلیط هایی ارزان را در امارات از طریق دبی با هزینه ۳۰۰ دلار پیدا کنیم. هواپیمایی Air Asia که یک خط هوایی مقرون به صرفه است، مسیری را از مرکز خود در کوالالامپور با هزینه کمتر از ۳۰ دلار به این کشور، را در سایت خود معرفی کرده است. قسمت پروازها از بانکوک و سنگاپور به این کشور از ۳۰۰ دلار شروع می شود.

می توانید از اکثر شهرهای اصلی خاورمیانه و آسیا به صورت مستقیم و ارزان به این کشور پرواز کنید. اگر بخواهید که از آمریکای شمالی، اروپا یا استرالیا به مالدیو پرواز کنید، پرواز هوایی بین المللی‌تان پر هزینه می شود اما با استفاده از پروازهای محلی و با برنامه ریزی هزینه‌ها در  سفر می توانید از این هزینه ‌ها بکاهید.

maldives3

گردش ارزان

دسترسی به اکثر مناطق مالدیو توسط قایق یا پرواز داخلی میسر است. قایق‌ هایی که از فرودگاه شما را به مال(Male)، جزیره اصلی، می‌ برد، تنها ۱ دلار قیمت دارد. این قایق ها همیشه در حال حرکتند و هنگامی که پر شوند به راه می ‌افتند. به جز ۵ مرتبه در روز برای نماز خواندن مسلمانان، هر ۱۵ دقیقه یک بار این قایق به سمت مال حرکت کرده و حدود ۲۰ دقیقه در راه هستند این در حالی است که هزینه تاکسی از مال به سمت ایستگاه اصلی قایق جهت رسیدن به جزایر دیگر ۵ دلار است. شما برای این که به همه جای جزایر بروید، می توانید یک قایق‌های عمومی استفاده کنید که برای راحتی کار می ‌بایست از برنامه حرکت آنها مطلع باشید. زیرا قایق ها هر روز هفته کار نمی کنند. قیمت های این قایق ها حدود ۳ تا ۲۰ دلار است.

اگر یک روز قایق حرکت نکند و یا جزیره‌ انتخابی شما با قایق قابل دسترس نباشد باید جزیره دیگری را انتخاب کنید که به قایق دسترسی داشته باشد، چرا که در غیر این صورت می‌بایست با یکی از دو مورد قایق سریع السیر (۴۰۰-۳۰۰ دلار) یا پرواز داخلی (۲۰۰ دلار) دست و پنجه نرم کنید. اگر شما خواهان دیدن جزیره ای دور از مال هستید، باید از طریق سیستم قایق رانی از آن مطلع شوید و ممکن است که حتی یک شب هم در راه، در جزیره ‌ای بمانید.

تفریحاتی به یاد ماندنی در سرزمین آب های کریستالی، مالدیو
تفریحاتی به یاد ماندنی در سرزمین آب های کریستالی، مالدیو
حقایقی جالب درباره مالدیو که هیچ کس نمی داند!
حقایقی جالب درباره مالدیو که هیچ کس نمی داند!
چطور از مالدیو با هزینه بسیار کم لذت ببریم؟
چطور از مالدیو با هزینه بسیار کم لذت ببریم؟
بهترین زمان برای سفر به مالدیو
بهترین زمان برای سفر به مالدیو