کاربردی ترین نکات هتل‌ها که پذیرش هتل، به شما نخواهد گفت!

همواره یکی از کارهایی که بیشتر افراد در هنگام سفر از آن فرار می کنند، پر کردن فرم رزرواسیون هتل هاست. رجوع به میز رزرواسیون هتل و پر نمودن فرم‌ های مربوطه، هیچگاه آسان نیست، پس چرا گاهی اوقات می‌ خواهید که چنین لحظه مضطربی را در زمانیکه مقابل این سرویس قرار می ‌گیرید تا اطلاعات مربوطه را تکمیل کنید، تجریه نمایید؟ بیشتر پر نمودن این فرم ها به دلیل آشنایی با قوانین هتل و البته رضایت بیشتر شماست. اکثر هتل‌ ها و پرسنل آن ها خواستار اقامت خوبی برای شما هستند اما این بدین معنی نیست که آن ها به شما اجازه ورود به هر مکانی را بدهند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با هم کاربردی ترین نکات هتل‌ها را با هم مرور کنیم که معمولا به شما گفته نمی شود. نکاتی که در هنگام اقامت دانستنش برای شما می تواند بسیار مفید باشد.

خدمات رفاهی هتل مرکیور لیسبون- میز پذیرش-کاربردی ترین نکات هتل‌ها

همواره کاربردی ترین نکات هتل‌ها را مد نظر داشته باشید

مطالب مرتبط:
چرا نوروز امسال با الی گشت به استانبول سفر کنیم؟
چرا نوروز امسال با الی گشت به گوا سفر کنیم؟
چرا نوروز امسال با الی گشت به تفلیس سفر کنیم؟

همیشه هنگامی که وارد هتل مورد نظرتان می شوید اگر چه دفترچه راهنمایی به شما داده می شود یا در مورد هتل حرف های خوبی را از کارکنان آن می شنوید اما هر حرفی را باور نکنید. در بعضی از موارد باید بدانید که کارکنان هتل همواره از هتل خود تعریف نموده و این تعریف نشانه ای از رضایت شما از آن هتل نخواهد بود. در این مطلب شما را با کاربردی ترین نکات هتل‌ها آشنا می کنیم تا از هر آنچه که در رزرو هتل خود می بینید تعجب نکنید. با آگاهی از این مطالب به راحتی می توانید با کارکنان هتل صحبت نموده و بهترین اتاق را برای اقامت خود انتخاب کنید.

سوئیت های هتل تو سیزنز دبی-کاربردی ترین نکات هتل‌ها

کارمندان هتل، کارت‌ ها را نگه می‌ دارند

همان کارمندانی که دستمزد کافی دریافت نمی‌ کنند، در حقیقت اکثر تصمیمات مهم و حساس را در مورد رزرواسیون شما اتخاذ می ‌نمایند. به این ترتیب، تصویر کنید فردی که به شرکت شما برای یک محصول ۱۵۹ دلار پرداخت می ‌کند‌، شرکت ‌تان را در مورد بعضی چیزهای کوچک و بی اهمیت سرزنش کند، شما با او چگونه رفتار می ‌کنید؟ شما احتمالا به او می‌ گویید “خیلی خوب، البته” و او می ‌تواند پولش را پس بگیرد و محصول دیگری از جایی دیگر خریداری کند. پرسنل هتل امکان ندارد به شما بگویند که پول ‌تان را پس بگیرید . این موضوع را از کاربردی ترین نکات هتل‌ها بدانید (گرچه اگر به اندازه کافی اصرار کنید و فشار بیاورید، آن ها مجاز به انجام آن خواهند شد)، اما آن ها قطعاً به شما اتاقی با روشنایی بالا و سرو صدای کم خواهند داد.

این امکان وجود دارد که سابقه پرسنل هتل بررسی نشده باشد

چه تعداد از بازدید‌کنندگان و میهمانان هتل تجربه ‌ای بدون مزاحمت از سوی پرسنل هتل داشته ‌اند، بدیهی است که اکثر کارگران هتل بسیار درستکار هستند اما باید به خاطر داشته باشیم که امکان بررسی پیشینه و تحقیق گسترده یا بررسی ‌های شدید برای تمام کارکنان هتل وجود ندارد.

همواره از کاربردی ترین نکات هتل‌ها رعایت احتیاط است.

به قول معروف “مالت رو سفت بچسب، همسایه تو دزد نکن”. به همین دلیل، اطمینان حاصل کنید که اشیای گران قیمت خود را در مکان های ایمن هتل نگهداری کنید.

خدمات رفاهی هتل نووتل آلبرشا دبی-کاربردی ترین نکات هتل‌ها

توصیه‌ های دربان هتل ممکن است کاملا بی ‌طرفانه نباشد

هنگام راهنمایی میهمانان توسط دربان، توصیه به برخی موسسات و نه اشخاص حقیقی برای هتل‌ ها تقریبا یک تمرین روزمره است. هتل ممکن است با یک رستوران محلی داد و ستد داشته باشد یا صاحب هتل ممکن است مالک رستوران نیز باشد، همچنین امکان دارد به دربان هتل به جهت دادن توصیه ‌هایی درباره موسسات خاص، پاداش‌ هایی در نظر گرفته شود. تاکتیک قابل قبول این است که در مورد رستوران ‌های اطراف، پرس و جویی در مکان‌ های مجاور هتل انجام گیرد، سپس به طور خاص درباره آن ها سوال شود.

از کاربردی ترین نکات هتل‌ها باید به این مورد اشاره کرد: قبل از تماس با دربان هتل، بررسی سریع تلفن همراه‌تان، می‌ تواند به آنچه که باید پرسیده شود و اینکه چه اطلاعاتی درست هستند، کمک قابل توجهی نماید.

اتاق شما ممکن است که مرتب باشد، امّا؛ خیلی تمیز نیست

مستخدمان هتل ممکن است روزانه ۱۰ تا ۳۰ اتاق را تمیز کنند و اغلب مجبورند به سرعت کار کنند. تمیز کردن هر اتاق بیشتر به معنی مرتب کردن تخت ‌خواب ‌ها و جایگزین نمودن چیزهایی مثل شیشه‌ ها، حوله ‌ها و فنجان ‌های قهوه است که در طول شب استفاده شده ‌اند، به همین دلیل است که چک کردن مینی بار حدود ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می‌ برد. به تخت خواب و حمام خودتان فکر کنید، چه مقدار زمان برای تمیز کردن  آن نیاز دارید؟ به عبارتی اتاق تان چقدر تمیز است. بنابراین از کاربردی ترین نکات هتل‌ها برای افرادی که حساس یا وسواسی هستند، تمیز بودن فضاهایی مانند سرویس های بهداشتی و حمام است. مخصوصا که اگر در یک هتل درجه ۳ یا پایین تر، اتاق خود را رزرو کرده باشید. البته بسته به نوع کشور و ستاره هتل، این موضوع متفاوت است. برای اقامت و رزرو هتل کیش یا سایر شهرهای جهان به وبسایت ما مراجعه کنید.

بهترین اتاق ها در هتل قصر دالیان چین-کاربردی ترین نکات هتل‌ها

اکثر چیزها در اتاق اصلاً تمیز نیستند

اتاق خواب هتل معمولا شامل قهوه ساز، دستگیره ‌ها، رومیزی ‌ها و کنترل تلویزیون است و البته اگر شما آدم محتاطی هستید باید در مورد مبل‌ ها و تختخواب ‌ها مراقب باشید، چون افراد مکرراً با لباس‌ های کثیف روی آن ها می‌نشینند. اگر چه تمام مکان های اتاق هتل را تمیز می کنند اما اگر وسواسی هستید، در میان کاربردی ترین نکات هتل‌ها به تمیزی مبل ها یا تخت ها دقت کنید. تا جای ممکن سعی کنید که در هتل های ۳ ستاره یا هاستل ها با لباس های سفید یا بدون لباس بر روی تخت نخوابید یا بر روی مبل ننشینید.

کسانی که حساسیت پوستی دارند نیز باید بیشتر مراقب باشند.

روپوش رختخواب اهمیت دارد

هتل‌ ها روپوش رختخواب‌ های اصلی خود را بطور مکرر عوض می ‌کنند، امّا؛ من این موضوع را مکرراً شنیده ‌ام که روی روپوش رختخواب‌ های هتل‌ ها دراز نکشید. هر چند که آن ها را می شورند و تمیز به نظر می رسند. باز هم تاکید می کنیم که این گفته بیشتر در مورد هتل ها و اتاق هایی است که در مورد تمیزی آن ها شک دارید. اتاقی که تمیز و مرتب باشد از همان ابتدا و با کمی نگاه متوجه آن خواهید شد.

هتل پالازو دونیزتی استانبول-کاربردی ترین نکات هتل‌ها

اکثر اوقات اتاق خالی وجود دارد

اگر شما از قبل در هتل مورد نظرتان اتاقی رزرو نکرده باشید، ممکن است هنگام ورود به ما اعلام کنند که اتاق خالی ندارند. در اکثر موارد و نه همیشه، اتاق خالی وجود دارد. تنها این اتاق ها به دلایل مختلف در دسترس نیستند. ممکن است اتاق هایی توسط افراد گوناگون از قبل رزرو شده باشند یا اینکه تمیز و آماده نشده باشند. در هر صورت اگر فکر می کنید که در این شرایط به مشکل بر خواهید خورد و نمی توانید به هتل دیگری مراجعه کنید، به شما توصیه می کنیم که از قبل اتاق خود را در هتل رزرو کنید. در نتیجه از کاربردی ترین نکات هتل‌ها رزرو اتاق خود از قبل است. هر چند که پیش آمده بعضی از مسافران با کمی صحبت با پذیرش توانسته اند حداقل برای یک شب هم که شده اتاقی برای اقامت خود بگیرند.

هتل تانگو-کاربردی ترین نکات هتل‌ها

مرگ و میر در هتل ها امری عادی است

به این دلیل که هتل ها مکان های اقامتی هستند که در طول سالیان دراز به کار خود مشغول می باشند و افراد مختلفی در رنج سنی متفاوت وارد این اتاق ها شده اند، امکان اینکه در اتاقی در گذشته فردی فوت کرده باشد، وجود دارد. این موضوع امری عادی است. در واقع همانند خانه های مستاجری می ماند. حتی درباره این جریان ها، داستان های بسیاری نوشته شده و فیلم های بسیاری ساخته شده است. گاهی بهتر است که این حرف ها را تنها شنیده و به راحتی از کنارش عبور کنید. از کاربردی ترین نکات هتل‌ها توجه نکردن به حرف های کارکنانی و خدماتی های هتل است که در این مورد صحبت می کنند.

از جالب ترین موضوعاتی که در این مورد می توان گفت این است که زمانی که فردی مشهور در اتاق های یک هتل می میرد، عموما آن اتاق را به شخص معروف دیگری که علاقه مند که فرد فوت شده بوده، اجاره می دهند. در این صورت این اتاق برای دیگر مهمانان در دسترس نخواهد بود و حکم خانه ای اجاره ای را دارد.

خدمات رفاهی هتل کورال دبی دیره-کاربردی ترین نکات هتل‌ها

بهترین زمان رزرو اتاق در هر هتلی چه زمانی است

اگر سعی کنید که زمان ورود خود را به هتلی به گونه ای تنظیم کنید که صبح روز تعطیل مانند صبح روز یکشنبه در هر هفته وارد هتل بشوید یا رزرو اتاق خود را انجام دهید، قطعا گزینه های بیشتری از میان اتاق ها برای انتخاب شده وجود خواهد داشت. چرا که بسیاری از اتاق ها تخلیه شده اند. بنابراین از کاربردی ترین نکات هتل‌ها این موضوع است که زمان رزرو اتاق می تواند بسیار اهمیت داشته باشد. همچنین خدماتی های هتل زمان مناسبی را برای تمیز نمودن اتاق ها خواهند داشت. در هتل های ۴ ستاره و ۵ ستاره که در کنار دریا قرار گرفته اند شاید در این هنگام بتوانید اتاقی با نمای رو به دریا را انتخاب کنید و همان هزینه ای را بپردازید که برای اتاق های رو به شهر پرداخته می شوند.

منبع: placesyoullsee.com

هیچ وقت به این شهرها سفر نکنید!
۱۰ حقیقتی که در مورد کشور کامبوج نمی دانستید!
نگاهی نزدیک و جزئی به سیام پارک سیتی
کدام کشورها پرسرعت ترین اینترنت دنیا را دارند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code