بلیط هواپیما

کارهایی که باید در هنگام سفر انجام دهید

اطلاعاتی برای سفری بهتر

انجام بعضی از کارها در حین سفر باعث می شود که پول، وقت و هزینه افراد به هدر برود می خواهیم  شما را با بعضی از این کارهای معمول آشنا کنیم تا با انجام آن ها، مسافرتی ارزان تر و بهتر را تجربه کنید. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
نگران هزینه های سفر نباشید
چطور سفر کردن انسان را تغییر می دهد؟

در کنار جاذبه توریستی مهم غذا نخورید

غذایی که در کنار جاذبه های توریستی مهم می خورید معمولا قیمتی دو برابر دارند و مزه آن ها نیز در مقایسه با جاههای دیگر خوشمزه نیست. وقتی رستوران ها می دانند که مردم دیگر به آنجا باز نخواهند گشت و بعد از بازدید از این محل برای همیشه از آنجا می روند به کیفیت غذای خود هم چندان اهمیت نمی دهند. رستوران های محلی ای که مشتری گردشگر ندارند از کیفیت خیلی بهتری برخوردارند چون در غیر این صورت مردم همان محل دیگر به این رستوران نخواهند رفت، پس بجای اینکه در کنار جاذبه های توریستی غذا بخورید چند خیابان آنطرف تر بروید تا هم غذایی ارزان تر و هم خوشمزه تر را میل کنید. اگر می خواهید بهترین رستوران های محلی را پیدا کنید به مهمانخانه ای بروید و از او سوال کنید، آن ها معمولا پر از اطلاعات ارزشمند هستند و با خوشحالی شما را به بهترین مسیر راهنمایی خواهند کرد.

جاذبه مهم

بیمه مسافرتی را نادیده نگیرید

شاید فکر کنید بیمه هزینه ای اضافه است اما شما نمی دانید که در آینده قرار است چه اتفاقی بیفتد ممکن است پای کسی بشکند، ممکن است دوربین گم شود، ممکن است مجبور شوید شهر را به دلیل بالایای طبیعی ترک کنید. بیمه های مسافرتی هنگامی که در سفر هستید از شما حمایت می کنند و نباید از ان ها چشم پوشی کنید، بیمه از شما در مواقع اضطراری پزشکی و غیر پزشکی حمایت خواهد کرد. اگر اتفاقی بیفتد و بیمه نباشید باید هزاران دلار خرج کنید.

تاکسی نگیرید

تاکسی جایی است که به راحتی می تواند بودجه شما را تمام کند، آن ها همیشه گران هستند. تا جایی که می توانید از حمل و نقل عمومی استفاده کنید و تنها زمانی تاکسی بگیرید که می خواهید در آخر شب جایی بروید.

تاکسی

سفر خود را خیلی زود رزرو نکنید

این خیلی آسان است که از اینکه می خواهید به سفر بروید هیجانزده شده و برای اینکه سفر خود را به واقعیت نزدیک کنید بلافاصله شروع به خرید بلیت هواپیما و ررزو هتل کنید اما این اشتباه است چون با این کار به فردی تبدیل می شوید که از همه بیشتر پول خرج کرده ! ذوق زده نشوید و کمی صبر کنید. برای پرواز، تا سه یا چهار ماه قبل از سفر صبر کنید  چون در این زمان ایرلاین ها شروع به افزایش یا کاهش قیمت ها بر اساس تقاضا خواهند کرد، برای کشتی یا گروه های توری تا دقیقه آخر صبر کنید، چون شرکت ها مجبور هستند قایق ها و تورهای خود را پر کنند به همین دلیل قیمت های لحظه آخری حیرت آوری را ارائه می دهند تا جاههای خالی خود را پر کنند.

اداره گردشگری محلی را از قلم نیندازید

من همیشه از اینکه تعداد کمی گردشگر به اداره محلی گردشگری می آیند متعجب می شوم. من در هر سفری اول به این اداره ها سر می زنم، آن ها همیشه اطلاعات مفیدی از وقایع، جشنواره ها و جاذبه های شهر دارند که آن ها را در هیچ کتاب راهنمایی نمی توانید پیدا کنید، شغل آن ها این است که اطلاعات جامع و کاملی از شهری که شما در آن هستید داشته باشند، آن ها حقوق می گیرند تا به شما کمک کنند پس وقتی وارد شهر جدیدی می شوید اول به اداره گردشگری بروید و از آن ها بخواهید در زمینه جاذبه های این شهر شما را راهنمایی کنند، آن ها نقشه و کارت های تخفیف دارند و می توانند اقامتگاههایی مناسب را برای شما رزرو کنند.

اداره گردشگری

منبع: nomadicmatt.com

نکات کاربردی برای مسافران چین
نکات کاربردی برای مسافران چین
چرا شنا در دریا خیلی خطرناک است؟
چرا شنا در دریا خیلی خطرناک است؟
بهترین زمان سفر به ترکیه چه فصلی است؟
بهترین زمان سفر به ترکیه چه فصلی است؟
راهنمای سفر به سیدنی
راهنمای سفر به سیدنی