بلیط هواپیما

کثیف ترین فستیوال های دنیا که با مواد غذایی برگزار می شود!

هیچ کس از این فستیوال ها تمیز برنمی گردد!

در گوشه و کنار این دنیا فستیوال های عجیبی برگزار می شوند که بسیار محبوب و پرطرفدار هم شده اند. خیلی از ما تا به حال در فستیوال های غذایی شرکت کرده اند، اما در برخی کشورها فستیوال های جالبی برگزار می شود که به نوعی فستیوال غذایی محسوب می شوند. با این تفاوت که در این فستیوال ها غذا و مواد غذایی به عنوان ابزار جنگ استفاده می شود! در این فستیوال های عجیب مردم مواد غذایی مختلف را به سمت یکدیگر پرتاب می کنند و همان طور که می توانید حدس بزنید در این مراسم کثیف کاری زیادی می شود. در مورد فستیوال گوجه اسپانیا شاید خیلی ها شنیده باشند؛ اما فستیوال های دیگری هم هستند که در کشورهای مختلف دنیا برگزار می شوند و بسیار جالب هستند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با کثیف ترین فستیوال های دنیا که با مواد غذایی برگزار می شود آشنا شوید.

کثیف ترین فستیوال ها با غذا

فستیوال گوجه، لا توماتینا | La Tomatina

مطالب مرتبط:
جشن روز مردگان، عجیب ترین و جذاب ترین فستیوال مکزیک!
برای شرکت در فستیوال غذا، کی به سنگاپور برویم؟
بهترین و خوشمزه ترین غذاهای خیابانی آفریقای جنوبی
  • مکان: والنسیا، اسپانیا

جشن گوجه بدون شک یکی از معروف ترین فستیوال های غذا در دنیاست. هر سال در ماه آگوست حدود ۲۰۰۰۰ نفر به شهر بونول در نزدیکی والنسیا می آیند تا به همدیگر گوجه پرتاب کنند! بیش از ۱۰۰ تن گوجه رسیده و نرم برای استفاده در این جشن عجیب مصرف می شود. مردم گوجه های رسیده و آبدار را به سمت همدیگر پرت می کنند و روی زمین رودی از آب گوجه سراریز می شود! البته به شرکت کنندگان هشدار داده می شود که حتما از لباس و عینک محافظ استفاده کنند تا آسیبی به آن ها نرسد، اما خیلی ها این هشدارها را ندیده می گیرند. جالب است بدانید که تا قبل از سال ۲۰۱۳ هرکسی می توانست در این فستیوال شرکت کند. اما با توجه به استقبال گسترده مردم و افزایش شمار مردم به بیش از ۵۰۰۰۰ نفر مسئولین این فستیوال تصمیم گرفتند محدودیت هایی برای این فستیوال قرار بدهند. در حال حاضر تنها ۲۰۰۰۰ نفر می توانند بلیط تهیه کنند و در این جشنواره گوجه ای شرکت کنند.

فستیوال گوجه

جنگ پرتقالی | The Battle of the Oranges

  • ایورا، ایتالیا

ایورا نام شهری کوچک در ایتالیاست که میزبان یکی از کثیف ترین فستیوال های دنیا است. این فستیوال جالب و پرتقالی به مناسبت طغیان مردم علیه حاکمی بی رحم برگزار می شود که یکی از دختران شهر را در شب عروسی اش دزدیده بود. جالب است بدانید که پرتقال در این منطقه شمالی ایتالیا رشد نمی کند و برای برگزاری این فستیوال عجیب لازم است از شهر سیسیل پرتقال وارد شود! البته در بین تمام فستیوال های این لیست، شاید جنگ پرتقالی خوش بو ترین و خوشمزه ترین فستیوال باشد. تصور کنید در پایان فستیوال همه جا نارنجی شده و بوی پرتقال همه جا به مشام می رسد!

فستیوال پرتقال

فستیوال جنگ آردی «دوشنبه پاک» | Clean Monday

  • مکان: شهر گالاکسیدی یونان

گالاکسیدی نام شهری ساحلی در فاصله ۲۰۰ کیلومتری آتن است و در قرن ۱۸ یکی از بنادر مهم یونان به شمار می رفت. امروزه اما شهرت این شهر به دلیل یکی از کثیف ترین فستیوال های دنیا است که با آرد برگزار می شود و طرفداران زیادی هم پیدا کرده است. هرسال به مناسبت آغاز ایام روزه داری در تقویم ارتدوکس، فستیوال جالبی به نام جنگ آردی برگزار می شود. در این فستیوال هزاران نفر شرکت می کنند و با پاشیدن آرد رنگی روی همدیگر این رسم را جشن می گیرند.

جنگ آردی

جنگ آرد و تخم مرغ | Els Enfarinats

  • مکان: شهر ایبی، اسپانیا

یکی دیگر از کثیف ترین فستیوال های دنیا با مواد اولیه کیک برگزار می شود! هرسال در اواخر ماه دسامبر در شهر ایبی اسپانیا فستیوال عجیبی برگزار می شود که الس انفاریناتس نامیده می شود. در این فستیوال مردم شهر پس از برگزاری مراسم های ویژه به محل مبارزه، یعنی میدان شهر می آیند و به همدیگر آرد و تخم مرغ پرتاب می کنند. جنگ آرد و تخم مرغ یکی از سنت های بسیار قدیمی این شهر است و به بیش از ۲۰۰ سال پیش برمی گردد. مطمئنا بعد از این فستیوال کف خیابان و سر و صورت مردم حسابی کثیف شده و همه باید مستقیم به حمام بروند.

جنگ آرد و تخم مرغ

جام جهانی پای کاستارد | World Custard Pie Championships

  • مکان: شهر کنت، انگلیس

در شهر کنت انگلیس هرسال مسابقه پرتاب پای کاستارد برگزار می شود. این مراسم یکی از کثیف ترین فستیوال های دنیا است و مردم شیرینی های پای را به صورت یکدیگر پرتاب می کنند. این فستیوال ابتدا برای جمع آوری کمک های مالی برای سالن شهرداری برگزار شد و امروزه ۵۰ سال از آن تاریخ می گذرد. جام جهانی پای همان طور که از نامش مشخص است مسابقه ای جهانی است و تیم هایی از کشورهای مختلف برای پرتاب پای به انگلیس می آیند. تیم هایی از کشورهای دور و نزدیک و حتی از کشوری دوردست مثل ژاپن (قهرمان سال ۲۰۱۵) به این شهر می آیند و خود را آماده مسابقه هیجان انگیز و کر و کثیف می کنند. جمع بندی امتیازها به محل اصابت پای بستگی دارد! مثلا پرتاب پای درست به صورت فرد بالاترین امتیاز، ۶ امتیاز را خواهد داشت. افرادی که در این فستیوال شرکت می کنند معمولا لباس های مبدلی می پوشند که بر جذابیت این مراسم اضافه می کند.

فستیوال پای

فستیوال انگور | La Raima

  • مکان: پوبلا دل دوک، اسپانیا

آخرین مورد از کثیف ترین فستیوال های دنیا باز هم در اسپانیا برگزار می شود. ظاهرا اسپانیایی عاشق نبردهایی غذایی و پرتاب کردن غذا به همدیگر هستند! فستیوال انگور در شهر پوبلا دل دوک و در اواخر ماه آگوست برگزار می شود. این جشن بسیار قدیمی است و به دهه ۱۹۳۰ برمی گردد. در آن زمان مزرعه داران فصل برداشت انگور را جشن می گرفتند و خوشه های انگور را به سمت همدیگر پرتاب می کردند. امروزه این مراسم بسیار پرطرفدار و محبوب شده و مردم از نقاط مختلف به این شهر می آیند تا در مراسم شرکت کنند و به سمت همدیگر انگور پرتاب کنند.

منبع: theculturetrip.com

۷ غذای خوشمزه در فرانسه
۷ غذای خوشمزه در فرانسه
۷ سالاد خوشمزه روسی و طرز تهیه آن ها
۷ سالاد خوشمزه روسی و طرز تهیه آن ها
بهترین رستوران های تفلیس برای امتحان کردن خاچاپوری!
بهترین رستوران های تفلیس برای امتحان کردن خاچاپوری!
سفر کنید تا پیتزای مجانی بخورید و پول در بیاورید!
سفر کنید تا پیتزای مجانی بخورید و پول در بیاورید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code