در انتخاب صندلی هواپیما خود، هوشمندانه رفتار کنید

بهترین انتخاب برای صندلی هواپیما کجاست؟

صندلی هواپیما و جایی که در سفرهای هوایی در درون هواپیما دارید در واقع از اولین تجربیات شما از سفر است که می تواند به چگونه گذشتن سفر برای شما بسیار تاثیرگذار باشد. به جز معدود مواردی که به ویژگی ها و اصول کاری خط هوایی شما مربوط می شود، در بسیاری از موارد می توان شرایط و کیفیت صندلی را از قبل پیش بینی و تعیین نمود. ما در این مطلب به شما کمک خواهیم کرد که در هنگام انتخاب صندلی تان در هواپیما نکات اصلی و مهم را در نظر گرفته تا بتوانید آغاز خوشی برای سفرتان رقم بزنید. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
۱۰ راه برای گرفتن صندلی بهتر در هواپیما
چطور بهترین صندلی هواپیما را انتخاب کنیم؟
صندلی هواپیما
  • صندلی با جعبه ی سرگرمی

وارد کابین می شوید و به دنبال، صندلی تان می گردید. دارید فکر می کنید کدام وسایل را بالای سرتان گذاشته و کدام وسایل را زیر صندلی جای دهید. ناگهان متوجه فضای کم جلوی صندلی برای قرار دادن پاها و کشش هر از چندگاه آنها می شوید. در مقابل صندلی تان یک جعبه سرگرمی تعبیه شده است که جای پای تان را تنگ تر نیز می کند که بسیار ناامیدکننده خواهد بود.

  • مجاورت صندلی در قسمت های مختلف هواپیما

صندلی هایی که پشت قسمت های مختلف هواپیما مانند آشپزخانه یا دستشویی قرار گرفته اند به دلیل رفت و آمد زیاد، مورد ضربه و لگدهای زیادی قرار می گیرند که آرامش شما را به هم خواهند ریخت. توصیه ما این است از گرفتن این صندلی ها اجتناب کنید.

  • صندلی کنار درب خروجی اصلی

اگر تنها فضای باز جلوی پا مد نظرتان است، این صندلی می تواند انتخاب خوبی برای شما باشد. اما اگر فردی با قد متوسط هستید، صندلی بعد از صندلی کنار درب خروجی می تواند بهترین انتخاب شماست چرا که در این صندلی فضای راحتی برای نشستن و قرار دادن بازوهایتان خواهید داشت. صندلی های کنار درب خروجی اصلی دارای عرض کمتر و همچنین سردتر هستند.

  • صندلی های شکسته

پرواز و استرسش کافی نیست، حالا تصور کنید یک صندلی شکسته هم نصیب شما شده است. ممکن است پیچ و مهره ای کم باشد یا مکانیزم خم شدن آن به عقب دچار مشکل باشد. در هر صورت تکان های یک صندلی شکسته در طول پرواز می تواند بسیار آزار دهنده باشد.

صندلی هواپیما
  • صندلی کنار دستشویی و حمام (صندلی ردیف آخر)

این صندلی ها بدترین صندلی کابین هستند چراکه علاوه بر رفت و آمدهای بسیار، بوی این قسمت نیز آزار دهنده خواهد بود. اگر صندلی شما در این قسمت ها قرار داشت باید با آرامش و خواب خداحافظی کنید.

  • صندلی کنار پنجره

شاید تماشای آسمان از پنجره هواپیما رویایی و زیبا به نظر بیاید برسد اما یادتان باشد که شما در تمام مدت زمان پرواز که نمی توانید به بیرون خیره شوید. نور زیادی که به داخل می آید مانع از خوابیدن تان شده و ممکن است افراد جلویی و یا عقبی شما راضی به کشیدن پرده  ها نباشند. بنابراین یا باید با این افراد صحبت کرده و به توافق برسید و یا قبل از پرواز به فکر یک چشم بند باشید.

  • صندلی مخوف وسط

زمانی که صندلی وسط را انتخاب کنید با ورود مسافران به هواپیما، هر لحظه به نگرانی تان افزوده می شود. چه کسی قرار است در کنار شما بنشیند، چاق است یا لاغر، جای تان بیش از اندازه تنگ نشود. همه اینها فکرتان را مشغول خواهد کرد به اندازه ای که می گویید کاش صندلی کنار پنجره یا کنار راهرو را انتخاب کرده بودم.

  • صندلی ردیف خروج

باید بدانید که این صندلی برای باز نگه داشتن راه خروج در موارد اضطراری، نسبت به دیگر صندلی ها کمتر خم می شود اما این مزیت را هم دارد که در موارد اضطراری شما نسبت به سایرین راه خروج سریع تر و آسان تری دارید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code