alexaa

کشتی‌های کروز از کجا آمدند؟

آشنایی با کشتی کروز

کشتی کروز یکی از بهترین وسایل برای سفرهای دریایی و معنای واقعی تفریح در دریا است. کروزها کشتی‌های لوکس و مجللی هستند که برای مدتی شما را دور از شهر و شلوغی به لذتی وصف نشدنی می‌رسانند، فوق العاده‌ترین روزهای زندگی‌تان را می‌توانید در این کشتی‌ها بگذرانید. الی گشت به شما پیشنهاد می‌کند در سفر به ترکیه، ایتالیا، تایلند، دبی، مالزی و … برای یک بار هم که شده سفر با این کشتی‌ها را تجربه کنید.

مطالب مرتبط:
نمونه‌هایی از کشتی‌های تفریحی غول‌پیکر
استفاده از وسایل حمل و نقل به عنوان جاذبه گردشگری
نمایی از کشتی کروز

تاریخچه ساخت کروز برمی‌گردد به اوج گرفتن صنعت حمل و نقل دریایی، زمانی که سفرهای طولاتی مدت در دریا نیاز به منابع بزرگ سوخت داشت و ذخیره این منابع دیگر جایی برای خدمات لوکس باقی نمی‌گذاشت، از طرفی مردم علاقه‌مند به سفرهای دریایی با خدمات لوکس بودند. از این رو طراحی‌های متفاوت همراه با امکانات تفریحی و مجلل برای کشتی‌ها احساس می‌شد. با طراحی‌های جدید کشتی‌ها دارای فضای بسیار بزرگ‌تر، طبقات بیشتر و خدمات لوکس شدند تا نه تنها وسیله حمل نقل قرار بگیرند بلکه به عنوان یک جاذبه و محلی برای تفریح و سرگرمی، انتخاب شوند. با گذر زمان و مجلل شدن این کشتی‌ها آنها دیگر فقط یک کشتی نیستند، بلکه هتل‌های شناور با امکانات عالی به حساب می‌آیند.
در خطوط کشتی‌رانی کروزها مقصد همان مبدا است، به این معنی که کشتی برای مدتی مشخص که می‌تواند یک و یا چند روز باشد از مبدا حرکت می‌کند و بعد از گشت دریایی در نهایت به همانجا بازمی‌گردد. این کشتی‌ها در نقاط مختلف دنیا، شهرها و کشورهای ساحلی میزبان گرشگران علاقه‌مند به سفرهای دریایی هستند. شما نیز می‌توانید تورهای مختلف این کشتی‌ها را خریداری کنید و سوار بر آنها شوید. از تورهای یک روزه تا چند روزه!

کشتی‌های دیدنی کروز

پیشنهاد می‌کنیم قبل از انتخاب کشتی کروز مورد نظرتان از امکانات و گزینه‌هایی که دارد و همچنین هزینه‌ی سفر با آن مطلع شوید. با ورود به این کشتی‌ها انتظار دیدن دنیایی از تفریح‌ها را داشته باشید. در آنها می‌توانید خوشمزه‌‌ترین غذاها را در رستوران‌های داخل کابین و بیرون عرشه در فضای باز همراه با گوش سپردن به موسیقی‌های زیبا میل کنید. کروزها رستوران‌های بسیار لوکس و متنوعی دارند و شما با هیچ محدودیت غذایی در آنها روبرو نمی‌شوید.
کشتی‌های کروز شامل خدمات دیگری چون زمین‌های مختلف بازی، فروشگاه‌های بزرگ، مراکز ورزشی، استخر، سالن مطالعه و کتابخانه، سینما، خانه بازی برای کودکان و… هستند. خوابیدن در اتاق‌های لوکس و رو به دریا در این کشتی‌ها نیز لذت خاص خود را دارد. اتاق‌ها کشتی‌های کروز دارای درجات مختلفی و امکانات متفاوتی هستند، برای مثال اتاق‌های مجلل دارای بالکن و اتاق‌های بزرگ‌تر دارای یک حال کوچک برای نشستن هستند.
بسته به مقصدی که در آن هستید در کروزها تجربه‌های متفاوتی را خواهید داشت، گاهی به روی آنها مراسم‌ و جشن‌های سنتی منطقه‌ای که در آن هستید برگزار می‌شود.
کشتی‌های کروز حالا خود به یک جاذبه‌ی تفریحی برای گردشگران مبدل شد‌ه‌اند و سالانه با فروش تورهای بسیار کروز صنعت گردشگری را رونق داده‌اند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد