بلیط هواپیما

کشف چنگالی ترسناک و غول پیکر که دانشمندان را شوکه کرد! + تصویر

کشف چنگال غول پیکر

حدود سه دهه پیش گروهی از باستان شناسان داخل غاری بزرگ در کوه اوون نیوزلند مشغول حفاری بودند که ناگهان چیز عجیب و ترسناکی را کشف کردند. فضای غار تاریک بود و باستان شناسان نمی توانستند به درستی تشخیص بدهند که آیا چشمانشان درست می بیند یا نه! آن ها وسط غار ایستاده بودند و یک چنگال غول پیکر با ناخن های بلند و تیز و گوشت و پوست سالم در برابرشان قرار گرفته بود! وضعیت این دست ترسناک آنقدر سالم بود که انگار که همین الان از بدن یک دایناسور ماقبل تاریخ قطع شده باشد! این چنگال ترسناک و غول پیکر چه بود و به چه حیوانی تعلق داشت؟ آیا این جانور هنوز هم زنده بود و گونه هایی از آن در نیوزلند زندگی می کردند؟ ادامه با الی گشت همراه باشید.

کشف چنگال غول پیکر

دانشمندان به چه نتیجه ای رسیدند؟

مطالب مرتبط:
کشف قبر خون آشام های واقعی که شما را تا سرحد مرگ می ترساند!
محل زندگی واقعی دزدان دریایی کشف شد! + تصویر
کشف بزرگ ترین گنجینه الماس جهان که متاسفانه دسترسی به آن غیرممکن است!

همان طور که گفتیم دانشمندان در وسط غاری در نیوزلند یک چنگال بزرگ پیدا کردند که انگار از بدن جانوری که تازه مرده قطع شده باشد. باستان شناسان که از این کشف غافلگیر شده بودند مشتاق بودند که هرچه زودتر این دست را مورد بررسی قرار بدهند و راز آن را کشف کنند. نتایج تحقیق حیرت انگیز بود و باعث غافلگیری بیش از پیش دانشمندان شد. این چنگال که کاملا سالم و بی نقص به نظر می رسید حدود ۳۳۰۰ سال قدمت داشت و عضو مومیایی شده یک پرنده عظیم الجثه به نام موآ (Moa) بود!  موآ یک نوع پرنده غول پیکر ماقبل تاریخی است که قرن ها پیش منقرض شده و از بین رفته است. ظاهرا این چنگال سه هزار ساله در شرایط مساعدی قرار گرفته بود و به دلیل گرما و خشکی هوا به طور طبیعی مومیایی شده بود.

پرنده موآ

این چنگال عجیب و ترسناک که کاملا سالم مانده بود به یکی از گونه های این پرنده به نام موآی زمین مرتفع یا مگالاپتریکس (Megalapteryx didinus) تعلق دارد که بومی نیوزلند محسوب می شد. نتیجه تحقیقات و آنالیز DNA که در مجموعه مقالات آکادمی ملی منتشر شده نشان می دهد که اولین موآ  حدود ۱٫۸ میلیون سال پیش ظاهر شده است و حداقل ده گونه از این نوع پرنده غول پیکر وجود داشته اند. اما این پرندگان ماقبل تاریخی به سرعت و به طرز عجیبی منقرض شده اند.

کشف پرنده ای ماقبل تاریخی به نام موآ

اولین کشف این پرنده ماقبل تاریخی به سال ۱۸۳۹ برمی گردد. در آن زمان، جان هریس که یک بازرگان و علاقمند به تاریخ طبیعی بود در بازدید از یک قبیله مائوری استخوان فسیل شده عجیب و غریبی را دریافت کرد! یکی از بومیان این چنگال را در ساحل رودخانه پیدا کرده بود و برای او آورده بود. این استخوان بسیار عجیب بود و به همین دلیل برای تحقیقات بیشتر به نزد سر ریچارد اوون که در موزه کالج سلطنتی لندن کار می کرد فرستاده شد. اوون تا چهار سال مشغول مطالعه روی استخوان بود و نمی توانست راز آن را متوجه بشود. استخوان با هیچ یک از جانورانی که تا آن زمان شناخته شده بودند مطابق نداشت.

 

اسکلت موآ

در نهایت اوون به این نتیجه رسید که این استخوان غول پیکر به گونه ای ناشناخته تعلق دارد که هنوز شناسایی نشده است. در آن زمان بقیه دانشمندان این تئوری اوون را به سخره گرفتند اما بعدها ثابت شد که حق با اوون بوده است. کشفیات بعدی استخوان های دیگری از این پرنده عظیم الجثه را مثل تکه های پازل در کنار هم قرار دارد و تصویری کامل از موآ ماقبل تاریخی را به وجود آورد.

از زمان اولین کشف استخوان های موآ، هزاران استخوان دیگر کشف شده است. برخی از بقایای این پرنده مثل چنگال ترسناکی که در غار نیوزلند پیدا شد به طرز عجیبی سالم مانده بودند. نمونه هایی کشف شده اند که هنوز بافت نرم ماهیچه، پوست و حتی پر هم دارند و هیچ کس باورش نمی شود که متعلق به چندین هزار سال پیش باشند! اکثر این فسیل ها در مناطقی مثل توده های شنی، باتلاق ها و غارها پیدا شده اند. ظاهرا پرنده ها برای آشیانه سازی یا فرار از طوفان و آب و هوای بد در این مناطق گیر افتاده بودند و هزاران سال همان جا باقی مانده اند. شرایط خاص این مکان ها باعث شده بود جسد پرنده در محیطی طبیعی خشک بشود و به شکلی طبیعی مومیایی شود. به این ترتیب بعد از هزاران سال هم این پرنده ها سالم و کامل حفظ می شدند.

منبع: theepochtimes.com

کشف مومیایی ۳۰۰۰ ساله یک زن مصری + تصاویر واقعی!
کشف مومیایی ۳۰۰۰ ساله یک زن مصری + تصاویر واقعی!
حوادث هولناکی که در ترسناک ترین جزیره دنیا رخ داده است!
حوادث هولناکی که در ترسناک ترین جزیره دنیا رخ داده است!
باریک‌ترین ساختمان دنیا که انگار آن را اتو کرده‌اند!
باریک‌ترین ساختمان دنیا که انگار آن را اتو کرده‌اند!
راز سنگ های عجیب این جزیره چیست؟
راز سنگ های عجیب این جزیره چیست؟