گالری و مراکز هنری از نوع بحرینی!

آشنایی با گالری های هنری بحرین

برای شناخت  فرهنگ یک کشور، بازدید از آثار هنری آن می تواند به مقدار زیادی به ما کمک کند. حال شاید از خود بپرسید؛ در برخی اوقات مراکز هنری آثاری را به نمایش می گذارند که برای هنرمندان آن سرزمین نیست. برای این پرسش می توان اینگونه جواب داد که آن مراکز هنری ذائقه مردم خود را می شناسند و از آثاری رونمایی می کنند که می دانند از آن استقبال صورت می گیرد و مردم شان به دیدار از این نوع از آثار علاقه مندند. در این مطلب به معرفی برخی از مراکز هنری بحرین پرداختیم. پس با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
بحرین از نگاه هنر
جاذبه های دیدنی بحرین

مرکز هنرهای دستی الجسره (Al-Jasra)

بازدیدکنندگان برای دیدن کار هنرهای دستی هنرمندان، می ‌توانند به مرکز هنرهای دستی الجسره بروند. زنان محلی هر روز در این مرکز حضور می ‌یابند و روی هر چیزی کار می‌کنند؛ از حصیربافی گرفته تا سبدبافی و سفالگری و ساختن سازهای موسیقی و حتی قایق. بازدیدکنندگان تماشا می‌کنند که چطور این اقلام بومی ساخته می‌شوند و هنرمندان هم از توضیح دادن راجع به آنها و پاسخ دادن به پرسش‌های بازدیدکنندگان، بسیار خرسند خواهند شد. این کارهای دستی را می‌توان یا مستقیما از سازنده آنها خریداری کرد یا از یک فروشگاه کادوفروشی تهیه نمود. مرکز هنرهای دستی الجسره یکی از چند مکانی در منامه است که وسایل حمل و نقل عمومی به سادگی به آنها دسترسی دارند؛ به‌ویژه اتوبوس شماره ۱۲ که درست در کنار آن ایستگاه دارد.
مرکز هنرهای دستی الجسره، روستای جسره، منامه، بحرین

الجسره

فضای هنری الریواق (Al Riwaq)

فضای هنری الریواق مصمم است به ترویج آثار هنرمندان محلی بپردازد و در سرتاسر سال مملو از نمایشگاه ‌هایی است که مردم می‌توانند از دیدن آنها لذت ببرند. نمایشگاه‌ های پیشین شاملTarafa Bin Al Warda  بوده که افتتاحیه کتاب جدید Qassim Hadded (شاعر عرب)، عکس‌های Tufool Hadded و آثار موسیقی محمد حداد (Mohammed Haddad) نیز در آن برگزار شد. این گالری همچنین در تعداد زیادی از نمایشگاه‌ های هنری سالیانه که در این کشور برگزار می‌شوند، شرکت می‌کند. «فضای هنری الریواق» به معرفی هنر به جامعه محلی اعتقاد دارد و بنابراین، میزبان مجموعه ‌ای از کارگاه ‌ها، برنامه ‌های آموزشی و مراسمی است که جزئیات آنها را می ‌توان روی وبسایت این گالری یافت یا با برقراری تماس تلفنی با این گالری از آنها آگاهی پیدا کرد.
فضای هنری الریواق، خیابان اسامه بن زیاد ۳، عدلیه، بحرین

الریواق

مرکز هنرهای معاصر La Fontaine

مرکز هنرهای معاصر La Fontaine پیش‌ تر یک خانه آنتیک بحرینی بود ولی اکنون به یک مرکز هنری دارای اسپا تبدیل شده و توصیه می‌شود که بازدیدکنندگان به هیچ وجه بازدید از این مکان جالب را از دست ندهند. این مرکز شامل مجموعه‌ای از اتاق‌های انفرادی در حیاط مرکزی و همچنین میزبان برگزاری نمایشگاه‌ها و گالری‌هاست. دیوارهای بلند آن برای نمایش آثار هنری بسیار مناسب هستند؛ به ‌ویژه در نمایشگاه‌ های چرخان یا روتاری که مجموعه‌ای از اشکال هنری سنتی، باستانی و نیز معاصر و مدرن را به نمایش می ‌گذارند. مرکز هنرهای معاصر La Fontaine که در خاور میانه بی ‌همتاست، دارای مرکزی برای تمرینات یوگا و پلاتیس، یک رستوران، یک آمفی ‌تئاتر فضای باز و یک اسپا نیز هست و بدین ‌ترتیب بازدید از این مرکز را به یک روز پرخاطره تبدیل می ‌کنند.
مرکز هنرهای معاصر La Fontaine، خیابان هورا ۹۲، جاده ۶۴۶، منامه، بحرین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد