بلیط هواپیما

گران ترین غذاهای دنیا

غذاهای گران دنیا

اینکه کسی از غذایی لذت ببرد به قاشق چنگال نقره احتیاج ندارد؛ بلکه اگر آن غذا جزو پرس هایی باشد که باید پول زیادی برای آن بپردازد، همین برای او کافی است. در گران ترین غذاهای دنیا معمولا نقره یا طلا را در خودِ غذا خواهیم یافت! بیشتر وقت‌ها یک پیتزا یا یک پرس غذا در رستورانی لوکس برایمان کافی است، اما جالب است بدانید افرادی در دنیا هستند که غذایی به مراتب پر هزینه تر از آن که فکر می‌کنیم، سفارش می‌دهند. با الی گشت باشید تا فهرستی از گران ترین غذاهای دنیا را برایتان معرفی کنیم.

غذاهای گران دنیا

۱۰- پاپ کورن بِرکو میلیون دلاری

مطالب مرتبط:
غذاهای ژاپنی که تا به حال درباره شان نشنیده اید
آلمانی ها عاشق چه غذاهایی هستند؟

این پاپ کورن با کره شیرینی پزی ورمونت و وانیل نلسون ماسی بوربن ساخته شده است. اینها بعد از آن در ۲۳ قیراط طلای خوراکی و یک نوع نمک به نام لائوسو از دانمارک پوشانده می‌شوند. پاپ کورن‌هایی که در سالن‌های سینما سرو می‌شوند، گاهی گران هستند اما قبل از اینکه شکایت کنید، ممکن است بخواهید به گران قیمت ترین پاپ کورن در جهان نگاهی بیندازید. پاپ کورن بِرکو میلیون دلاری در نهایت میان وعده محبوبی برای میلیاردرهایی شد که می خواستند به سینما بروند! چه کس دیگری می توانند این همه هزینه را فقط برای کمی پاپ کردن بدهد؟ این پاپ کرن در دو سایز ۲۵۰ دلاری و ۵۰۰ دلاری موجود است.

۲۵۰ دلار یک لیوان

پاپ کورن بِرکو میلیون دلاری

۹- گوشت واگیو

چیزی که این گوشت گاو ژاپنی را گران قیمت می‌کند این است که آن گاو به طرز خاصی تغذیه و پرورش می شود که گوشت آن را به شدت سلامت و تمیز می کند. همچنین تولید مثل این گاو ژاپنی از نژاد اصیل آسیایی صورت می گیرد. واگیو در ژاپن به تمام گوشت‌های گاو گفته می شود، زیرا وا به معنی ژاپنی و گیو به معنی گاو می باشد.

این گاوها در ابتدا به خاطر توانایی بدنی‌شان در کشاورزی استفاه می شدند. انتخاب حیوانات با سلول های چربی درون عضلانی‌شان که منبع انرژی قابل دسترسی را فراهم می کرد، ارتباط داشت. وایگو نژادی شاخدار است و ممکن است سیاه یا قرمز رنگ باشد.

۲۵۰ دلار به ازای هر نیم کیلو

گوشت واگیو

۸- کاپ کیک گولدن فونیکس

فرایند زیادی برای درست کردن این کاپ کیک ها پشت سر گذاشته می شود. هر کدام از آن ها دارای نوع خاصی از شکلات به نام آمِدِی پورکلانا، لوبیای وانیلی اصل اوگاندا، ورقه های خوراکی طلا و پودر طلا هستند. کاپ کیک گولدن فونیکس خود را با شکلات ایتالیایی خالص پورکنالا، لوبیای وانیلی فوق العاده با کیفیت اوگاندا و توت فرنگی های بسیار خوشمزه‌اش در جهان ثابت کرده است.

برای پخت این دسر، کاکائو آمدی را برای لایه اول استفاده می کنند که پس از آن در یک ورق طلای ۲۳ عیار قرار می گیرد. سپس خامه کیک را به آن اضافه کرده و آن را با پودر طلای خوراکی تزیین می کنند. همچنین شکلاتی پوشیده با توت فرنگی که آن هم با طلا تزیین شده در  کنار کیک گذاشته می شود. آن‌ها همگی در ظرفی از جنس طلا سرو می شوند. در کل می‌شود نتیجه گرفت که کاپ کیک گولدن فونیکس که جزو گران ترین غذاهای دنیا محسوب می‌شود، بیشتر مواد تشکیل دهنده اش هستند که آن را خاص کرده است.

۱۰۰۰ دلار

کاپ کیک گولدن فونیکس

۷- بیگل وستین هتل

بیگل که نان دوناتی شکلی است به طور معمول از آرد گندم و غلات تهیه می شود اما بیگل وستین هتل، یک بیگل معمولی نیست. آن‌ها توسط فرنک توجاگو، سرآشپز هتل وستی در نیویورک ساخته شده اند. بیگل ها گران هستند زیرا هر کدام دارای مقداری ترافل پنیر خامه ای سفید، ژله ی تزریقی توت گوجی ریسلینگ که حاوی لایه هایی از طلا است و همچنین ترافل ایتالیایی هستند.

۱۰۰۰ دلار

بیگل وستین هتل

۶- بستنی ساندی اپیولنس گولدن

این دسر دارای بستنی تایلندی وانیلی با برگ های خوراکی طلایی است که سپس با آبنبات پاریسی و خاویار بزرگ تزئین می شود. بازدید کنندگان شهر نیویورک معمولا دسر آیس چاکلت را انتخاب می کنند. اما گردشگران پولدارتر می توانند یک دسر بسیار دلپذیرتر را در اختیار داشته باشد: “بستنی ساندی اپیولنس گولدن “که برای هر کدام ۱۰۰۰ دلار باید هزینه کنند. درست کردن این دسر، که باید حداقل ۴۸ ساعت پیش انجام شود، همراه با سه قاشق بستنی وانیلی تاهیتی پوشیده شده در برگ طلای ۲۳ قیراتی و همچنین بادام، خاویار و یک نوع ارکیده شیرین، هشت ساعت طول می کشد. این ظرف در یک کریستال بسیار گران (با ۲۳ قیرات ورقه طلا درست شده است) و یک قاشق طلای ۱۸ قیراتی سرو می شود.

۱۰۰۰ دلار

بستنی ساندی اپیولنس گولدن

۵- پیتزای نینو بلیسیما

این پیتزا خاویار لوکس که قیمت آن ۱،۰۰۰ دلار است پس از افزودن به منوی رستوران نیویورک، یک شگفتی به حساب آمد. این غذای عجیب توسط نینو سلیماج، صاحب رستوران نینو بلیسیما در منهتن ساخته شد. بیشتر قیمت آن به خاطر خاویاری است که روی پیتزا سرو می‌شود که خود آن ۸۲۰ دلار قیمت دارد. صدها نفر از مردم این غذا را که جزو گران ترین غذاهای دنیا می باشد خریداری کرده اند.  پایه این پیتزا کرم فرایشه است و چهار نوع خاویار با دم خرچنگ در آن به کار رفته است. در روی این پیتزا تکه هایی از ماهی قزل آلا و واسابی یا ترب ژاپنی دیده می شود.

۱۰۰۰ دلار

پیتزای نینو بلیسیما

۴- فریتای زیلیون دلاری خرچنگ

برای ساخت این فریتای ناب، ۱۰ اونس خاویار و نیم کیلو خرچنگ استفاده می شود که با تخم مرغ پوشیده می شوند و روی سیب زمینی سرخ شده قرار می‌گیرند.

۱۰۰۰ دلار

فریتای زیلون دلاری خرچنگ

۳- ترافل سفید اروپایی

ترافل یک قارچ زیرزمینی با بوی زیادی است که شبیه یک سیب زمینی با پوستی نامنظم و خشن می باشد. اما این ترافل های سفید مخصوص در پایه درختان بلوط در فرانسه و ایتالیا یافت می شوند. برای پیدا کردن این ترافل ها سگ هایی آموزش می بینند تا بتوانند در پای درخت ها به جستجوی آن ها بپردازند.

۳۶۰۰ دلار

ترافل سفید اروپایی

۲- خاویار الماس

این خاویار، یک غذای بسیار کمیاب در ایران است. تنها فروشگاهی که این کنسروها به فروش می روند در پیکادلی لندن هستند. آن ها رنگی شبیه طلا دارند و در یک قوطی طلای ۲۴ قیراطی فروخته می شوند.

۳۴۰۰۰ هر کنسرو

خاویار الماس

۱- پودینگ لیندو هو

این دسر در راس گران ترین غذاهای دنیا قرار دارد. پودینگ لیندو هو از یک نوع شکلات خالص بلژیکی، طلا، خاویار و دو قیرات الماس درست شده است.

۳۴۵۰۰ دلار

پودینگ لیندو هو

خیلی از افراد می گویند که تمام این گران ترین غذاهای دنیا صرف چند دقیقه تمام می شود و ارزش صرف این همه پول را نداند. اما دسته دیگری اعتقاد دارند که همان یک بار تجربه ایست که با هیچ غذای دیگری نمی شود مقایسه اش کرد.

این هتل های زیبا توسط بهترین معماران جهان ساخته شده اند!
این هتل های زیبا توسط بهترین معماران جهان ساخته شده اند!
آداب و رسوم عجیب ازدواج در سراسر جهان!
آداب و رسوم عجیب ازدواج در سراسر جهان!
طولانی ترین مسیر طبیعت گردی جدید جهان
طولانی ترین مسیر طبیعت گردی جدید جهان
قایق سواری در این رودخانه ها را حداقل یکبار امتحان کنید!
قایق سواری در این رودخانه ها را حداقل یکبار امتحان کنید!