بلیط هواپیما

گشتی در جنوب شرق آسیا

 نکاتی برای کوله گردی در جنوب شرق آسیا

جنوب شرق آسیا با کوه های آتشفشان، جنگل های بارانی، شالیزارهای برنج، سواحل و صخره های مرجانی خود به یکی از مقاصد وسوسه انگیز برای سفر جهانگردان تبدیل شده است. در این سفر می توانید یک روز وقت بگذارید و از خرابه های باستانی هزار ساله دیدن کنید، شبی را در ساحل بگذرانید و صبح فردا در مراسمی که هنگام طلوع آفتاب برگزار می شود شرکت کنید، عصر را قایق سواری کنید و یک هفته را در کلبه های ساحلی بامبو بگذرانید، در جنگل گردش کنید و از تماشای اورانگوتان های بازیگوش لذت ببرید. در جنوب شرق آسیا آنقدر جاهای مهیج برای تفریح گردشگران وجود دارد که می توانید ماه ها در این محل بمانید، با الی گشت همراه باشید می خواهید نکاتی از کوله گردی در جنوب شرق آسیا بگوییم.

مطالب مرتبط:
سفری متفاوت به جنوب شرق آسیا
آموخته های سفر به جنوب شرق آسیا

با توجه به شرایط آب و هوا برنامه ریزی کنید

جنوب شرق آسیا کاملا در منطقه استوایی قرار دارد و به همین دلیل معمولا در تمام طول سال آب و هوایی گرم و دو فصل باران های موسمی دارد. به خاطر داشته باشید که هر کشور برای خود از نواحی ای با آب و هوای مختلف تشکیل شده که قبل از سفر به هر بخش برای راحتی سفر خود بهتر است که درباره آب و هوای آنجا اطلاعاتی داشته باشید.

هوای مناسب در طبیعت

به سواحل بروید

سواحل این ناحیه یکی از بهترین سواحل جهان است. تایلند، فیلیپین و مالزی جاهایی هستند که مناظری کارت پستالی از شن های سفید، آب های لاجوردی، کلبه های چوبی ساحلی و درختان نخل دارند. آب های زلال و شفاف استوایی فرصتی برای تازه کاران است تا به راحتی در آب غواصی کنند، در این سواحل همه جور امکاناتی برای غواصی است، کافی است لباس های مخصوص را بپوشید و کمی مهارت را در همان لحظه یاد بگیرید و چند متری در زیر آب با دنیای شگفت انگیز و پر رمز و راز دیگری آشنا شوید.

سواحل

بودجه بندی مناسبی داشته باشید

خرج و مخارج شما در جنوب شرق آسیا بستگی به این دارد که کجا اقامت داشته باشید، در بعضی از کشورها می توانید حتی با ۲۰ دلار هم روز خوبی داشته باشید اما با این مقدار پول باید در اقامتگاه های ساده استراحت کنید، در دکه های ساده غذا بخورید و با اتوبوس های محلی رفت و آمد کنید. فکر کردن به این که در کجا می توانید پول کمتری خرج کنید می تواند سفر بسیار لذتبخش تری را برای شما بسازد.

از مردم محلی یاد بگیرید

اگر به کشورهای کمتر شناخته شده این ناحیه بروید می بینید که همه تحت تاثیر فرهنگ قبیله ای هستند، با تماشای معماری جذاب خانه های آن ها، مراسم های مختلف و دهکده های زیبا، فرهنگ آن ها را بیشتر درک کنید.

مردم محلی

غذاهای خیابانی را امتحان کنید

جنوب شرق آسیا پر از غذاهای خوشمزه است و خبر خوب این است که در اینجا ارزان ترین غذا هم می تواند بهترین غذا باشد. بازارها و دستفروش های کنار خیابان غذاهای مخصوص محلی زیادی را می فروشند، مخصوصا بازارهای شبانه، محلی عالی برای چشیدن طعم غذاهای مختلف با قیمت های ارزان است، نودل های سرخ شده و خوراکی های رنگارنگ تجربه ای فراموش نشدنی را برای شما می سازد. این بازارها جایی است که با دیدن یکباره این همه غذاهای خوشرنگ و خوشمزه هر کدام را که هوس کنید با قیمتی مناسب میل می کنید.

منبع: roughguides.com

با ارزان ترین مقاصد گردشگری آسیا آشنا شوید!
با ارزان ترین مقاصد گردشگری آسیا آشنا شوید!
حقایق جالبی در مورد فیل ها و فرق فیل آفریقایی و آسیایی
حقایق جالبی در مورد فیل ها و فرق فیل آفریقایی و آسیایی
جزایر دست نیافتنی در شرق بالی
جزایر دست نیافتنی در شرق بالی
تجربه بهترین سواحل تایلند در جزیره پوکت
تجربه بهترین سواحل تایلند در جزیره پوکت