بهترین موزه های استانبول- قسمت اول

استانبول شهر رویاها، پایتخت امپراطوری های بزرگ دیروز و شهر مدرن امروز است. اگر بخواهید از تاریخ این شهر قدیمی بدانید و آن رابیشتر بشناسید پس چه راهی بهتر از موزه گردی؟ وقتی در استانبول شلوغ قدم می زنید می توانید تاریخ را در گوشه گوشه ی آن احساس کنید. اگر تا حالا موزه گردی را کاری خسته کننده می دانستید وقت آن رسیده که تصور قدیمی خود را کنار بگذارید و اگر می خواهید به این شهر سفر کنید، این شانس بزرگ را از دست ندهید. الی گشت در اینجا می خواهد یک برنامه ی متفاوت موزه گردی در استانبول را به شما معرفی کند. پس با ما باشید:

مطالب مرتبط:
۳ محله برتر استانبول برای اقامت
خریدی ارزان در بازار بزرگ استانبول

چرا در استانبول موزه گردی کنیم؟

یکی از نکات مثبت موزه گردی در شهر استانبول این است که این موزه ها در بخش های خوب و معروف شهر قرار دارند در نتیجه با بازدید از آنها علاوه بر اینکه با تاریخ و تمدن ترکیه آشنا می شوید و برگی از تاریخ را ورق می زنید و اطلاعاتتان را زیاد می کنید، می توانید در ادامه ی روزتان از بقیه ی جاذبه های گردشگری آن منطقه دیدن کنید.
علاوه بر این، موزه های استانبول فقط یک موزه نیستند که در آنها تعدادی اشیای سفالی نگهداری شده باشد، بسیاری از این موزه ها، جز برترین جاذبه های کشور ترکیه و استانبول و از بایدهای دیدنی هر مسافری است مثل مسجد ایاصوفیه.

موزه ایاصوفیه استانبول

۱- مسجد ایاصوفیه

تعجب کردید،نه؟ مطمئنا فکرش را هم نمی کردید که ایاصوفیه معروف موزه باشد. حالا می بینید که چرا در بالا گفتیم موزه گردی در استانبول مثل جاهای دیگر نیست.
بدون شک بنای بسیار زیبای ایا صوفیه، با معماری بیزانسی اش، یکی از برترین معماری های سرتاسر ترکیه را دارد و به دلیل گذشته ی تاریخی و مذهبی ای که دارد، یکی از مهم ترین بناهای استانبول و ترکیه حساب می شود. این بنا در زمان های گذشته، به عنوان کلیسا کاربری داشته است اما بعدها به عنوان مسجد شناخته شد. ماجرا همینجا تمام نشد و در سال ۱۹۳۵، آتاتورک، ایا صوفیه را به عنوان یک موزه معرفی و افتتاح کرد. معماری بیرونی مسجد با ۴ مناره ی بلند معروفش شگفت انگیز است. ولی وقتی وارد آن می شوید با چنان ابهت و زیبایی خیره کننده ای روبرو می شوید که حتی یک لحظه نمی توانید از نگاه کردن دست بردارید.
بزرگسالان برای ورود به مسجد باید ۴۰ لیر بپردازند و ورود کودکان زیر ۱۲ سال هم رایگان است. این موزه از ساعت ۹ صبح تا ۷ بعدازظهر همه روزه باز است.
آدرس: میدان ایاصوفیه، محله سلطان احمد

موزه توپکاپی استانبول

۲- کاخ توپکاپی

کاخ مشهور توپکاپی که در زمانهای گذشته به عنوان مرکز سیاسی استفاده می شد، امروزه به موزه ای دیدنی در شهر استانبول تبدیل شده است. این کاخ یکی از مهمترین و بزرگترین کاخ های استانبول است که در سال های ۱۴۶۶ تا ۱۴۷۸ ساخته شده است.
همانطور که گفته شد توپکاپی در گذشته مرکز سیاسی امپراطور عثمانی بوده و علاوه بر این یکی از اصلی ترین محل های تفریحی برای افراد سلطنتی هم بوده است و به همین دلیل یکی از مهم ترین کاخ های شهر استانبول است که باید ببینید.
جالب است بدانید در این کاخ موزه، شمشیر و عبای حضرت محمد (ص) هم نگه داری می شود.
ورودی بلیط کاخ، ۴۰ لیر است اما برای دیدن حرم و کلیسایی که در حیاط آن قرار دارد باید مبلغ جداگانه بپردازید. موزه توپکاپی، به جز سه شنبه ها در همه روزهای دیگر از ساعت ۹ صبح تا ۶ بعدازظهر باز است. این بنای دیدنی را در سفرتان از دست ندهید.
آدرس: استانبول، نزدیک میدان سلطان احمد، پارک گولهان.

۴ کاری که می توانید در خیابان استقلال در استانبول انجام دهید
۴ کاری که می توانید در خیابان استقلال در استانبول انجام دهید
معرفی بهترین هتل های ۳ ستاره استانبول
معرفی بهترین هتل های ۳ ستاره استانبول
معرفی هتل رامادا تکسیم استانبول | ۴ ستاره
معرفی هتل رامادا تکسیم استانبول | ۴ ستاره
بهترین موزه های استانبول- قسمت دوم
بهترین موزه های استانبول- قسمت دوم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code