اینجا لبنان است، عروس خاورمیانه!

۵جاذبه لبنان، عروس خاورمیانه را بهتر بشناسید

لبنان در بین کشورهای جهان به عنوان عروس خاورمیانه معروف است. این کشور زیبای عربی یکی از توریست پذیر ترین و پر جاذبه ترین کشور های خاورمیانه است که در همه ی فصول سال از تمام نقاط جهان به آن سفر  کرده و آن را همه به زیبایی و جاذبه اش می شناسند. با الی گشت در ادامه همراه باشید تا همراه هم رمز و راز این کشور زیبا، جاذبه های لبنان را به اتفاق هم مرور کنیم.

جاذبه های لبنان

لبنان

مطالب مرتبط:
یک روز تابستانی در لبنان + ویدئو
خاص ترین رستوران های لبنان که شما را عاشق این کشور می کند!

لبنان، نام کشوری در غرب آسیا است که با سوریه درهمسایگی قرار گرفته است. کشور لبنان به خاطر موقعیت قرار گیری جغرافیایش در محل طلاقی مدیترانه و جهان عرب، غنی از تاریخ و تنوع دینی، نژادی و فرهنگی است. ۷هزار سال پیش لبنان جایگاه اقوام فنیقی و پادشاهی آنان بود و در مرکز پادشاهی آنان قرارداشت که ۶۴ سال قبل از میلاد، امپراتوری روم این سرزمین را فتح کرد و زیر سلطه ی خویش قرار داد. البته این کشور مدت زیادی نیز تحت سلطه ی عثمانیان نیز قرار گرفته بوده است. اقتصاد لبنان اساسا بر پایه ی توریسم، کشاورزی، تجارت، خدمات مالی و بانکداری، بنا شده است. پایتخت این کشور شهر بیروت است و جمعیتی ۵ میلیون نفره دارد. واحد پولی لبنان نیز لیره است. لبنان کشوری مرتفع و کوهستانی است و در کرانه ی شرقی دریای مدیترانه قرار گرفته است و به همین علت آب و هوایی مدیترانه ای دارد. هوایی که در زمستان ها سرد و بارانی است و در تابستان ها گرم و شرجی است. از نظر تاریخی هم اولین سکونت در این کشور به ۵ هزار سال پیش از میلاد به وسیله ی کنعانی ها مردمی که از نژاد سامی بودند، باز می گردد. سلسله ی هخامنشیان و ساسانیان نیز بر این سرزمین حکمرانی کرده اند. ترکیب ویژگی های تاریخی و جغرافیایی لبنان امروزه باعث شده است تا این کشور به یکی از پر جاذبه ترین کشورهای خاورمیانه و جهان عرب تبدیل شود. با خرید بلیط و رزرو هتل خود از الی گشت به این کشور زیبا سفر کنید و از دیدن جاذبه های آن لذت ببرید.

بیروت

۱- بیروت

بیروت پایتخت لبنان و بزرگ ترین شهر این کشور است که به عنوان عروس خاورمیانه نیز شناخته می شود. این شهر با قرار گرفتن در ساحل مدیترانه ای و تاریخ دورودرازی که دارد، مملوء از جاذبه های توریست و تاریخی برای گردشگران شده است. این شهر را که روزی پاریس خاورمیانه می نامیدند، با این که در جنگ های پیش آمده دچار صدماتی شد اما با بازسازی هایی که بر روی این شهر انجام شد، زیبایی این شهر همچنان برقرار و پایدار است. از جمله جذابیت های طبیعی که این شهر دارد، سواحل زیبای مدیترانه ای و شب زنده داری مردم این شهر است که زیبایی جاری به این شهر بخشیده است. آب و هوای بیروت در تمامی در تمامی سال مطلوب است. امکانات فرهنگی و سنگ فرش های زیبا و جاذبه های طبیعی و مناطق سرسبز زیبا ،بنا های بتنی و ساختمان های بلند و سر به فلک کشیده و رستوران های زیبا و بزرگ با غذاهای لذیذ و مردم خون گرم، همگی باعث شده اند تا بیروت خود به تنهایی یکی از جاذبه های دیدنی لبنان محسوب شود.

غار جیتا

۲- غار جیتا

این غار در دره ی نهر الکلب و در ۲۰ کیلومتری بیروت قرار گرفته است. اگر شما می خواهید یک گردشگری با تم جاذبه های طبیعی و حیات وحش را در کنار هم داشته باشید ما به شما پیشنهاد می کنیم تا از این غار که بزرگ ترین استالاگتیت های شناخته شده در جهان را دارد دیدن کرده و در کنارش به باغ وحشی که در نزدیکی این غار قرار گرفته هم نیز سری بزنید.

بعلبک لبنان

۳-.بیبلوس (Byblos)

بیلبوس (Byblos) که عرب زبان ها آن را با نام جبیل (Jbeil) نیز می شناسند، یک بندر ماهیگیری زیبا به همراه یک لنگرگاه باستانی، مرکز شهر قرون‌وسطایی، قلعه‌ی مربوط به جنگ‌های صلیبی و مجموعه‌ای باستانی با قدمتی ۷ هزار ساله است که تا به حال در هیچ دوره ای خالی از سکنه نبوده و در  حال حاضر به یکی از جاذبه های زیبای کشور لبنان تبدیل شده است. یکی از جاذبه های این شهر وجود وجود کلیساهای قدیمی مثل کلیسای مار یوحنا است که تنها نمونه ای از جاذبه های تاریخی موجود در این شهر باستانی است. شهر دو بافت قدیم و جدید دارد که در بافت قدیمی آن آثار باستانی و تاریخی بسیاری از عصر حجر و فنیقی ها پیدا می شود. این شهر در ۳۸ کیلومتری شمال بیروت در کنار دریای مدیترانه واقع‌شده است.

بعلبک

۴- بعلبک لبنان

بعلبک یکی از شهرهای قدیمی و باستانی کشور لبنان است که در دره بقاع و در نزدیکی رود لیطانی گرفته است. شهرت این شهر بخاطر وجود تالارهای عظیم و باشکوه رومی است. ستون های سنگی به جا مانده از شهر بعلبک و عبادتگاه های باستانی این شهر، شکوه دوران قدیم را برای هر بیننده ای مجسم می کند. جذاب ترین قسمت های بعلبک،  سه تالار باستانی این شهر است که عبارتند از: ژوپیتر، که در سال ۶۰ میلادی ساخته شد، باخوس که در زمان رومی ها به عنوان تالار کوچک معروف بوده است و ساخت آن در سال  ۱۵۰ میلادی به پایان رسید ودر آخر، ونوس  است که در مقابل ساختمان تالار اصلی قرار دارد.

موزه ملی بیروت

۵- موزه ملی بیروت (National Museum of Beirut)

یکی از موزه‌های مهم بیروت در کشور لبنان ، موزه باستان شناسی بیروت  است که در سال ۱۹۴۲ و پس از جنگ جهانی اول رسما افتتاح شد و بازدید آن برای عموم آزاد شد .سبک این موزه از شیوه ی  فرانسویان الهام گرفته شده است و بیش از ۱۳۰۰ آثار هنری و تاریخی در این موزه به نمایش گذاشته شده است که شامل  ۱۰۰۰۰۰ عتیقه ،مجسمه است. این موزه مجددا در سال های اخیر مورد بازساری قرار گرفته است. مجسمه کوچک برنز و طلاکاری شده ای که در نزدیکی ستون های هرمی شکل بیبلوس از زیر خاک بیرون آورده شده است یکی از اشیا معروف قرار گرفته شده در این موزه است.  در کنار آن گروهی از مجسمه های مرمرین مرتبط به دوره ی  فنیقی ها از پسر بچه ها که متعلق به قرن ۶ قبل از میلاد است نیز، مورد توجه بازدید کنندگان قرار دارد.

منبع:stepfeed.com

این شهر آمریکا ۱۰۰۰ سال در آتش می سوزد+ تصویر
سه روز در باتومی، بهشت گرجستان
هیچ وقت در شب از این مکان ها دیدن نکنید+ تصویر
بزرگ ترین بازار ترکیه، بازار کاپالی چارشی

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code