۱۴ دلیل برای دیدن شهر افسانه ای پکن (قسمت دوم)

سفر به چین
پایتخت چین – شهر تاریخ امپراطوری ها، رستوران های فراوان ، پارک های پر برگ و تشریفات مخصوص صرف چای – امروزه بیش از هر زمانی دیگری کشور چین قابل دسترس شده و سالانه میلیون ها نفر به آنجا سفر می کنند . در قسمت اول، به ۵ دلیلی که باید پکن، پایتخت این کشور زیبا را دید، نگاهی می انداختیم.در ادامه ۵ دلیل دیگر را بررسی می کنیم.

۶. بهترین اردک پکنی را دارد

بیشتر ما یک رستوران که اردک پکنی معقول را سرو کند می شناسیم ، اما برای امتحان مزه واقعی آن باید سری به شهر پکن ، مخترع این غذا بزنیم

سفر به چین

۷.  لذت های آشپزی با تنوعی از طعم ها

پکن به عنوان پایتخت چین، محلی برای شیفتگان غذا و آشپزی محسوب می شود و نامبر وان آشپزی از بین تعداد زیادی از استان های چین با سلیقه های متفاوت است . غذاهایی از انواع سوپ و نودل گرفته تا انواع گوشت با طعم هایی که شما را قلقلک می دهند و باعث می شود تا زمین را چنگ بیاندازید .

سفر به چین

۸. معماری حیرت انگیز پکن

چه استعاره ای بهتر از جاه طلبی برای معماری جسور، زیبای پکن و در زمان خودش وهم انگیز می توان پیدا کرد؟

ممکن است با سلیقه همه افراد همخوانی نداشته باشد ولی تحت تاثیر قرار نگرفتن از بناهایی مانند : Galaxy Soho  ، مرکز ملی نمایش و هنر و ساختمان CCTV مقر تلویزیون مرکزی چین ، کار دشواری است . استادیوم ملی که در سال ۲۰۰۸ برای بازی های المپیک افتتاح شد نیز یکی دیگر از عجایب معماری است که نباید از دست دهید .

سفر به چین

۹. می توانید در پارک های سلطنتی خود را گم کنید

با وجود اینکه سالهاست غباری از آلودگی بر روی آن سایه افکنده ، پکن به لطف داشتن پارک های زیاد تقریبا شهر پاکی محسوب می شود . ریتان ، دیتان و بیهای تعدادی از لذت بخش ترین فضاهای باز محسوب می شوند جایی که می توانید از شلوغی شهر فرار کنید ، افراد مسنی را تماشا کنید که tai chai  تمرین می کنند و از شکوه این باغ های تاریخی حیرت کنید.

سفر به چین

۱۰. چانه زدن برای خرید وجود دارد

اصلاحات اقتصادی در دهه ۷۰ میلادی موجب شد تا عصر جدیدی از مصرف گرایی در چین بوجود بیاید که می تواند تعجب حتی سرسخت ترین خریداران را هم به همراه داشته باشد . پکن مدرن یک غرش خروشان برای تجارت هر کالایی محسوب می شود ، از طراحی های مبارزین حکومت تا قطعات الکترونیکی ، بوتیک های لباس شب تا مراکز خرید پر زرق و برق . ولی برای خرید عتیقه های قابل اعتماد باید سری به فروشگاه عتیقه جات Panjiauan بزنید جایی که مبادله کالا یک ورزش محسوب می شود.

سفر به چین

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code