‎‌مهیج ترین ورزش‌های آبی در تایلند

ورزش های آبی تایلند

آشنایی با ورزش‌های آبی کشور تایلند

یکی از لذت‌های فراموش‌نشدنی در سفر به تایلند تجربه ورزش‌های آبی در این کشور است. لذتی که بخشی از زندگی تایلندی‌ها است. در این ورزش‌ها شور و هیجان آبی، خستگی زندگی روزمره را از یادتان می‌برند و یک تجربه خنک و دوست داشتنی برای شما به یادگار می‌گذارند.

ادامه مطلب:
- شکم‌گردی خوشمزه در تایلند!
- نکات ضروری سفر به تایلند

در سواحل و جزایر تایلند ورزش‌های متنوعی مانند شنا، موج سواری با تخته و باد، کایاک سواری، غواصی و تماشای دنیای زیر آب، کانو سواری و … همه و همه دست به دست هم می‌دهند تا از سفر به تایلند حسابی لذت ببرید. در شهرهای ساحلی تایلند مانند پاتایا، بانکوک، پوکت و جزیره‌های این کشور امکانات و اقامت‌گاه‌های ساحلی جای هیچ تردیدی برایتان نمی‌گذارند که تن به آب بزنید. تصور کنید زیر آقتاب، کنار دریا پس از تجربه بازی‌های آبی از غذاهای تازه دریایی میل می‌کنید به هیجان بعدی فکر می‌کنید.

با الی گشت همراه باشید تا در ادامه به معرفی چندین ورزش آبی محبوب در تایلند بپردازیم.

موج سواری

تصور کنید زیر آفتاب روی یکی از آن موج‌های دیدنی دریا در حال موج‌سواری هستید! هیجان‌انگیز است، نه؟ در بیشتر سواحل تایلند موج‌سواری رایج است. در بیشتر سال از پاتایا تا پوکت، روی اموج دریا موج‌سوارانی را خواهید دید که سوار بر تخته موج سواری در حال لذت بردن هستند. موج سواری با تخته و بادبان را می‌توانید به آسانی در یک روز یاد بگیرید!

موج-سواری

پاراسیلینگ (چتربازی با قایق)

زمین دیگر بس است. چتر را بردارید و به آسمان بروید تا جایی که دریا زیر پایتان است. در این ورزش شما نیاز به مهارت خاصی ندارید، تنها کافی است به چتر بسته شوید و در ساحل شروع به دویدن کنید. با طنابی که به شما و به یک قایق تندرو وصل شده است به آرامی به سمت بالا می‌روید تا بر فراز دریا پرواز کنید. از آن بالا دیدن سواحل پاتایا و پوکت حس بسیار لذت‌بخشی است.

پاراسلینگ

غواصی

دنیای زیر آب را تا نبینید درک نخواهید کرد. دنیایی آرام، مرموز با ماهی‌های رنگارنگ! برای دیدن این دنیای عجیب تنها کافیست غواصی کنید، بعد از آن دیگر شما نیز سهمی از آن دارید. غواصی با وسایل کامل در تایلند فعالیت معروفی است. در جزیره‌ها و سواحل تایلند آبهای زلال و نیلگون فرصت تماشای جانوران آبزی و مرجان‌های دیدنی را برایتان فراهم کرده‌اند. اگر برای اولین بار قصد غواصی در تایلند را دارید می‌توانید از آب‌های کم عمق و آرام شروع کنید. در چندین مدرسه غواصی معتبر بین‌المللی به هزاران بازدیدکننده که در طول سال برای یادگیری غواصی به تایلند می‌آیند با قیمت‌های مناسب مدرک غواصی اعطاء می‌شود.

غواصی

اسنورکلینگ (غواصی با لوله اسنورکل)

باز هم غواصی اما این بار با لوله اسنورکل! در پوکت، پاتایا و جاهای مختلف تایلند غواصی با اسنورکل انجام می‌شود. در این ورزش تنها ماسک و لوله اسنورکل را به سر می‌زنید، با ورورد به آب محو تنوع زیستی دنیای آن خواهید شد.

اسنورکلینگ

ویک بردینگ

ورزش ویک بردینگ با ترکیب اسکی روی آب و موج‌سواری با تخته انجام می‌شود. کسی که سوار ویک بردرینگ می‌شود مانند کسانی که روی آب اسکی می‌کنند با طناب به پشت یک قایق بسته می‌شود. در استخر یا دریاچه مصنوعی، یک سیستم طناب برقی به قایق متصل می‌شود و فرد در مسیرهای دایره‌ای شکل با طناب روی کشیده می‌شود.

ویک-بردینگ

کایاک سواری

یکی از ورزش‌های آبی جذاب تایلند کایاک سواری در رودخانه‌ها و آبشارهای کوتاه است. رودخانه‌های تایلند در فصول پر باران طغیان می‌کنند و این زمان مناسبی برای ورزش کایاک سواری است. از خرداد ماه تا آبان ماه برگزارکننده تورهای گردشی در مناطق کوهستانی شمالی و غربی تایلند تور های کایاک سواری را برگزار می‌کنند. چندین مرکز برگزارکننده سفرهای گردشی در این کشور وجود دارند که با رعایت استانداردهای بین المللی و ارائه تجهیزات مدرن ایمنی شما را در این ورزش همراهی می‌کنند. در سفر های کایاک سواری و کانو سواری معمولا دو نفر در کایاک می‌نشینند و می‌توانند به نوبت پارو بزنند. البته این ورزش به شکل یک نفره هم انجام می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم حین عبور از غارهای دریایی و تماشای حیوانات دیدنی دست به دوربین شوید.

کایاک-سواری

سایر ورزش‌های آبی

وقتی پای آب وسط باشد گزینه های بسیاری برای لذت بردن از ورزش‌های آبی پیش روی شماست. کمتر کسی است در سفر به تایلند تجربه اسکی روی آب را نداشته باشد. تقریبا در تمام سواحل تایلند مانند پاتایا، بانکوک، پوکت و … می‌توانید یک جت اسکی کرایه کنید و روی آب اسکی کنید. جت اسکی یکی از فعالیت‌های محبوب خانواده‌ها در سفر به این کشور است. ورزش‌های دیگری چون ماهیگیری و سر و کله زدن با ماهی‌های شگفت‌انگیز سواحل تایلند، شنا در آب‌های فیروزه‌ای، قایق سواری، باد سواری و … گزینه‌های پیش روی شماست. با تجربه‌ی اینها یک دنیا خاطره و لذت در ذهنتان باقی خواهد ماند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code