alexaa

۱۰ آبشار با زیبایی خیره کننده

زیباترین آبشارهای جهان

آبشارها مطمئنا از عجایب طبیعی روی زمین هستند. بازدید از این آبشارها فرصت دیدن یکی از زیباترین مناظر زمین را به شما می دهد. دیدن آبشارها می تواند تجربه ای هیجان انگیز باشد چون آبشارها پر از زیبایی خیره کننده و صدایی گوش نوازند. با الی گشت همراه باشید تا شما را با تعدادی از زیباترین آبشارهای دنیا آشنا کنیم.

مطالب مرتبط:
زیباترین آبشارهای تایلند
از آبشار ویکتوریا و نحوه‌ی اکتشاف آن بیشتر بدانید

آبشار ویکتوریا؛ زیمباوه

آبشار ویکتوریا آبشاری باشکوه است که در زامبیا در مرز زیمباوه قرار دارد. آب رودخانه زامبزی در خطی مستقیم، ۱۰۸ متر فرو می ریزد. عرض این آبشار ۱۷۰۸ متر است و به افتخار ملکه ویکتوریا، ویکتوریا نام نهاده شده است.

آبشار ویکتوریا

آبشار ایگواسو؛ آرژانتین/ برزیل

آبشار ایگواسو در مرز آرژانتین، برزیل قرار دارد و با طول ۸۷ متر ارتفاع چندانی ندارد اما بسیار چشمگیر است. این آبشار ۲۷۵ سری آبشار کوچک دارد که به شکل آبشار نعل اسب هستند و ۲۷۰۰ متر بسط پیدا کرده اند.

آبشار ایگواسو

آبشار آنجل؛ ونزوئلا

آبشار آنجل بلندترین آبشار جهان است که ارتفاعی بدون وقفه به ارتفاع ۹۷۹ متر دارد، این آبشار در پارک ملی کانایما قرار دارد و توسط یونسکو محافظت می شود. نام این آبشار از نام کاشف آن جیمی انجل گرفته شده است.

آبشار آنجل

آبشار کائتور؛ گویان

آبشار کانتور در گویان قرار دارد. در این آبشار آب پس از اینکه ۲۲۶ متر فرو  می ریزد به آبشارهای کوچک می رسد. این آبشار در وسط جنگلی بدون امکانات شهری قرار دارد و به همین دلیل فقط آن دسته از گردشگرانی را جذب می کند که به اینگونه سفرها علاقه دارند.

آبشار کائتور

آبشار نیاگارا؛ آمریکا/ کانادا

آبشار نیاگارا معروف ترین آبشار جهان است و در مرز آمریکا و کانادا قرار دارد. نیاگارا از دو بخش تشکیل شده؛ آبشار نعل اسب در سمت کانادا و آبشار آمریکایی در سمت آمریکا، که با یک جزیره از هم جدا می شوند. آبشار نعل اسب با ارتفاع ۵۳ متر چشمگیرتر است در حالی که آبشار آمریکایی فقط ۲۱ تا ۳۰ متر ارتفاع دارد.

آبشار نیاگارا

آبشار گولفوس؛ ایسلند

آبشار گولفوس، آبشاری باشکوه در جنوب غربی ایسلند است. این آبشار با ارتفاع ۳۲ متر، بلندی چندانی ندارد اما بسیار زیباست.

آبشار گولفوس

آبشارهای  پلیتویک؛ کرواسی

آبشارهای پلیتویک در “پارک ملی دریاچه های پلیتویک” قرار دارد. این آبشارها زیاد بلند نیستند اما چشم انداز خیره کننده و فوق العاده ای دارند. از صدها آبشار زیبا تشکیل شده اند که رنگ آن ها گاهی شفاف شیشه ای، گاهی لاجوردی و گاهی فیروزه ای است.

آبشارهای پلیتویک

آبشار یوسیمیتی؛ آمریکا

آبشار یوسیمیتی با ارتفاع ۷۳۹ متر بلندترین آبشار در آمریکای شمالی است و در رشته کوه نوادا کالیفرنیا قرار دارد. منبع آب این آبشار برف های آب شده است و به همین دلیل گاهی به دلیل مقدار کم برف جریان این آبشار متوقف می شود.

آبشار یوسیمیتی

آبشار ساترلاند؛ نیوزلند

آبشار ساترلاند در ناحیه فیورلند نیوزلند قرار دارد. این آبشار با ارتفاع ۵۸۰ متر یکی بلندترین آبشاهای جهان است. ساترلند به سه آبشار کوچک تقسیم شده و چشم اندازی منحصر بفرد را بوجود می آورد. در این آبشار به دلیل شکافی که وجود دارد به نظر می آید که رودخانه در گودالی عظیم ناپدید می شود.

آبشار ساترلاند

آبشار نوهکالیاکای؛ هند

آبشار نوهکالیاکای با ارتفاع ۳۳۵ متر در هند قرار دارد. با وجودیکه رودی که به این آبشار می رسد فقط ۱/۵ کیلومتر طول دارد اما این آبشار همچنان از پرابهت ترین آبشار جهان است. گودالی در زیر این آبشار قرار دارد که آب در آن به رنگ سبز می شود.

آبشار نوهکالیاکای

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد