بلیط هواپیما

میوه های عجیب در کشورهای مختلف

این میوه ها را هر جایی نمی بینید

همیشه چیزهای عجیب و غریب در طبیعت و افسانه ها وجود دارند و آن طوری که باید اتفاق نمی‌افتند، همانند اسباب بازی های جادویی، حوادث خارق العاده، پیچیده و …
هنگامی که شما سفر به محل های گرمسیری داشته باشید و یا به بازدید از مکان های عجیب و غریب در سراسر جهان بروید، باید آن محل ها را کاوش کرده و به کشف عجایب آن بپردازید. در گوشه و کنار جهان محل‌های بسیاری وجود دارد که میوه های غیرمعمول و عجیب در آنها کشف شده است. با الی گشت همراه باشید تا در اینجا ده میوه شگفت انگیز و خوشمزه را از گوشه و کنار جهان معرفی کنیم.

مطالب مرتبط:
۲۰ میوه خارق العاده تایلندی - قسمت اول
۲۰ میوه خارق العاده تایلندی - قسمت دوم

۱٫ میوه گل ساعتی  Passion Fruit

این میوه بومی مناطق جنوبی آمریکاست و برای افزایش عطر و طعمش در گلخانه ها نیز پرورش داده می شود. رنگ این میوه معمولا قرمز روشن بوده اما تغییرات محل و آب و هوا باعث شده تا نمونه های دورنگ قرمز و سبز آن نیز ایجاد شود و در اندازه نیز بزرگ تر از نمونه های بومی جنوب آمریکا به دست آید، به طور نمونه میوه های گل ساعتی که در هند پرورش داده می شوند، بزرگتر و بهتر از نمونه‌های اصلی آن است. این میوه به جهت داشتن عطر و طعم فوق العاده، بیشتر به آب میوه ها اضافه می شود. از این میوه دو گونه وجود دارد که یکی سمی بوده و دیگری خوراکی است و از منابع غذایی بسیار بالایی نیز برخوردار است.

Passion Fruit

۲٫ میوه ستاره Star fruit با نام مستعار کارامبولا Carambola

این میوه، بومی اندونزی، هند و سریلانکاست و در برش های عرضی، شکلی کاملا شبیه ستاره را نشان می دهد. این میوه از نوع میوه های آبدار بوده که ظاهری قابل توجه دارد. میوه ستاره یا استار فروت در تهیه ویفر، کرم بیسکویت و سس پیتزا مورد استفاده قرار می‌گیرد. طعم و مزه این میوه شبیه یک گلابی اما شیرین تر از آن است. (میوه ستاره در حالی که کاملا رسیده نباشد، سبز رنگ و فوق العاده ترش است و در صورتی که کمی رسیده شود، طعم ترش و شیرین مطبوعی خواهد داشت و رنگ آن به زرد تغییر می کند

Star fruit

۳٫ منگوستین یا ترگیل Mangosteen

شکل ظاهری و مزه این میوه به گونه ای است که برخی به شوخی می‌گویند به نظر می‌رسد که این میوه از سیاره ای دیگر به کره زمین آورده شده است البته در حال حاضر منگوستین در سیاره ما روئیده و میوه می‌دهد. این میوه بومی جزایر سوندا و ملوک (و جنوب هند) است. منگوسین شبیه تخم شترمرغ بوده و درون آن دانه های سفید براقی مملو از خمیر خامه ای هلویی سرشار از آنتی اکسیدان است و بسیاری از دانشمندان معتقد هستند که مصرف آن به کاهش بیماری های مختلف مرگبار کمک می کند. اگر شما به دیابت مبتلا هستید این میوه را حتما مصرف کنید.

Mangosteen

۴٫ خارگیل Durian با نام مستعار پادشاه میوه ها The King of fruits

چرا هیچ کس حتی تلاش نمی‌کند تا یک خوراکی را که بوی جوراب کهنه عرق کرده می دهد، بخورد. بله این میوه به طور فراوان در مالزی و برونئی وجود دارد و ازشهرت منفی نیز برخوردار است به طوری که مصرف آن در هتل ها و مغازه های خاص (و هواپیماها) ممنوع است. طعم میوه خارگیل به سادگی بد است اما با توجه به شکل و پوسته سخت این میوه، انسان ترغیب می شود تا آن را امتحان کند شاید برای همین است که شکلی خاص دارد.

Durian

۵٫ میوه اژدها Dragon Fruit

این میوه در اصل پاتایای شیرین نامیده می شود که به طور معمول در میان عموم به عنوان میوه اژدها شناخته شده است و در مکزیک رشد می کند. وزن هر میوه اژدها بین ۱۲۰ تا ۵۰۰ گرم است. میوه اژدها آتشین بوده و شکل آن به مانند گلوله ای از آتش است که به صورت شگفت آوری شیرین است. گل این میوه به صورت خام مصرف شده و یا گاهی در تهیه چای به کار می رود. این میوه از یک نوع خاص گیاه کاکتوس به دست می‌آید که قطعا ارزش دیدن و امتحان کردن آن را دارد.

Dragon Fruit

۶٫ خیار آفریقایی African cucumber با نام مستعار کیوانو Kiwano

این میوه یک خیار معمولی نیست و می توان گفت پسرعموی آفریقایی خیار معمولی به حساب می آید. با دیدن درون خیار آفریقایی، این مساله کاملا روشن می شود چرا که بسیار شبیه خیار معمولی است. پوست ضخیم بیرونی سرتاسر میخکوبی شده این میوه یک چهره عصایی به آن بخشیده است. احتمالا این مساله به جهت آب و هوای خشن محل رویش آن بوده است چراکه در صحراهای شنی رشد می کند. این میوه سرشار از آب بوده و مزه آن شبیه خیار نمک زده است. خیار آفریقایی غالبا برای تزئین غذا مورد استفاده قرار می گیرد.

kiwano

۷٫ آکی Ackee

آکی میوه ملی جامائیکا است. دانه های این میوه از یک کشتی پر از برده که از غرب آفریقا به جامائیکا سفر کرده بود، خریداری شد و از آن پس این میوه به لذیذترین خوراکی در سراسر کارائیب تبدیل شد. برای خوردن این میوه اول بخش قرمز را جدا کرده و سپس بخش سیاه رنگ میوه را کنده و آن را برش دهید تا بخش زرد رنگ گوشتی میوه نمایان شود. قابل ذکر است که بخش قرمز رنگ این میوه بسیار سمی است.

Ackee

۸٫ تاماریلو Tamarillo

این میوه به عنوان هم نژاد گوجه فرنگی معمولی شناخته می شود که روزانه همه ما آن را مصرف می کنیم. رنگ این میوه قرمز سوخته رنگ پریده است با دانه های مشخص در وسط آن که پس از برش دادن مشخص می‌شود. (درون این میوه کاملا شبیه درون گوجه فرنگی است.) این میوه در اکوادور، پرو و کلمبیا رشد می کند و طعمی شبیه به میوه گل ساعتی یا پشن فروت Passion fruit دارد. این میوه بیشتر برای تهیه نوشیدنی ها استفاده می‌شود و در مناطق خاصی از بولیوی آن را در پخت و پز به ویژه در تهیه سس مصرف می کنند. قابل توجه است که این میوه حاوی مقدار بالایی از پکتین pectin بوده و در صنعت تغذیه، آن را به عنوان یک ماده نگهدارنده قوی مورد استفاده قرار می دهند.

Tamarillo

۹٫ کاستارد اپل Custard Apple

برخی از مردم معتقدند این میوه، قلب گاو نر است اما این تعریف سزاوار این میوه نباشد. کاستارد اپل بیشتر شبیه برادر زمخت سیب معمولی است، تا حدی می تواند یک نژاد جهش یافته از آن باشد. این میوه در تایوان، هند، آفریقا و دیگر جنگل های استوایی در سراسر جهان رشد می کند. طعم و مزه این میوه، شیرین دلچسب، شبیه طعم و عطر شیرینی کاستارد است و به همین جهت نام این شیرینی را بر این میوه نهادند.

منبع: www.smashinglists.com

Custard Apple
پنجره های رنگین کمانی – عکس روز نشنال جئوگرافیک
پنجره های رنگین کمانی – عکس روز نشنال جئوگرافیک
کلیسای ترینیتی گرگتی، جاذبه ای پنهان در کوه های گرجستان
کلیسای ترینیتی گرگتی، جاذبه ای پنهان در کوه های گرجستان
جزایر قناری یا جزایر سگ ها؟ کدام نام برای این جزایر درست است
جزایر قناری یا جزایر سگ ها؟ کدام نام برای این جزایر درست است
۶ جاذبه معروف بولونیا در ایتالیا+ تصویر
۶ جاذبه معروف بولونیا در ایتالیا+ تصویر