دیدنی هایی از سنت پترزبورگ

آشنایی با دو جاذبه سنت پترزبورگ

سن پترزبورگ در کشور روسیه را می توان شهری شگفت انگیز دانست که حکایات و داستان های زیادی در سینه دارد. محوطه های تاریخی و آثار مدرن شهری دو روی سکه از واقعیات این شهر هستند که در دسترس گردشگران قرار داشته و سیستم حمل و نقل عمومی بسیار آسان و مناسب، بازدید از آن ها را بدون خستگی برای هر علاقه مندی، ممکن می کند.  الی گشت در اینجا نگاهی دارد به دو جاذبه گردشگری سنت پترزبورگ:

مطالب مرتبط:
روسیه و دیدنی هایی برای اهل هنر
پرسه در کرملین
dvortsovaya ploshchad

مناطق مجاور میدان کاخ ها (Dvortsovaya Ploshchad)

منطقه (Dvortsovaya Ploshchad) در حقیقت قلب اشرافی شهر و مرکز تاریخی مدیریت و حکومت سن پترزبورگ محسوب می شود که با نام میدان کاخ ها شهرت دارد. این بخش را می توان مرکز شهر دانست که با دارا بودن ساختمان های زیبا و ساخته شده به سبک نیو کلاسیک در دوران مختلف تاریخی، مجموعه ای یک پارچه و زیبا خلق کرده اند. کاخ زمستانی، یک محوطه زیبا و دارای ساختاری فریبنده است که در حاشیه رود نوا (Neva river) ساخته شده و از سال ۱۷۰۰ میلادی به بعد اقامتگاه اصلی برخی از ملکه ها و تزارهای روسیه از قبیل کاترین کبیر بود. امروزه موزه ایالتی ارمیتاژ (The State Hermitage Museum)، بزرگ ترین موزه روسیه و یکی پر آوازه ترین موزه های دنیا در این کاخ قرار دارد. این میدان گزینه خوبی برای شروع بازدید شما از سن پترزبورگ محسوب می شود. در مرکز آن مجسمه آلسکاندر اول با ۱۵۵ فوت ارتفاع قرار داشته و از سال ۱۸۳۴ میلادی تا کنون به عنوان یکی از جاذبه های مهم شهر محسوب می شود. این میدان شاهد رویدادهای مهمی در تاریخ روسیه بوده که از آن جمله می توان به ماجرای یکشنبه خونین اشاره کرد که منجر به انقلاب سال ۱۹۰۵ شده و شرح آن در این محل با جزئیات به شما  نمایش داده می شود، کمی آن سوتر کلیسای جامع سنت ایساک (Saint Isaac’s Cathedral) با ساختمان غول پیکر خود قرار داشته و با کمی پیاده روی در حاشیه رودخانه می توانید به یکی دیگر از جاذبه های مجاور این منطقه یعنی (Nevsky Prospect) برسید.

vasilyevsky island russia

جزیره واسیلوسکی (Vasilyevsky Island)

مجموعه ای از جاذبه های مختلف و ابنیه متعدد تاریخی در حاشیه شرقی جزیره واسیلوسکی وجود دارند که در روزگار پطر کبیر نقش مهمی در اداره حکومت و ساختار سیاسی روسیه داشتند اما رفته رفته اهمیت خود را از دست داده و امروزه در این محل خانه های مسکونی در پلانی هندسی و کوچه های دارای مراکز خرید متعددی وجود دارد.

در ضلع غربی این جزیره، موزه هنرهای معاصر ارارتا (Erarta Museum of Contemporary Art) واقع شده است که قطعا یکی از مهمترین دیدنی های جزیره به شمار می رود. چشم انداز جزیره واسیلوسکی بسیار زیبا بوده و دو رود مالایا نوا (Malaya Neva) و بولشایا نوا (Bolshaya Neva) در شمال شرقی و جنوب آن جریان داشته و در سمت غرب ان نیز خلیج زیبای فنلاند (Gulf of Finland) واقع شده است. از این محل نمای کاخ زمستانی بسیار دیدنی بوده و پل های  بلاگووشچنسکی (Blagoveshchensky) و کاخ (Palace)، بخش های جنوبی جزیره را به سن پترزبورگ متصل می کنند. در این محل می توانید به خانه شخصیت مشهور ادبیات جهان یعنی پوشکین رفته و از دفتر سرافی قدیمی، موزه جانورشناسی و موزه علمی (Kunstkamera) بازدید کنید. در این مسیر همچنین کاخ تاریخی مشهور منشیکوف (Menshikov) نیز قرار دارد.

تصاویری زیبا از جشن هولی در هند، فستیوال شاد رنگ ها
تصاویری زیبا از جشن هولی در هند، فستیوال شاد رنگ ها
چگونه در هواپیما سرما نخوریم؟
چگونه در هواپیما سرما نخوریم؟
راهنمای دریافت سیم کارت گرجستان
راهنمای دریافت سیم کارت گرجستان
سفر اولی ها چه نکاتی را رعایت کنند؟
سفر اولی ها چه نکاتی را رعایت کنند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code