بلیط هواپیما

۱۷ ساختمان گران دنیا (بخش دوم)

به عنوان یک گردشگر بد نیست بدانید ساختمان های معروف و گران قیمت جهان در چه شرایط، با چه هزینه، در چه زمان و مکانی ساخته شده اند.

در ساخت برخی از این ساختمان های معروف چنان انرژی و هزینه ای صرف شده است که با گذشت سالیان دراز هنوز بازنشسته شان نکرده اند بلکه آنها  تغییر کاربری داده اند. در این مطلب با الی گشت باشید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید.

مطالب مرتبط:
۱۷ ساختمان گران دنیا را بشناسید (بخش اول)
ساختمان های قد بلند دنیا!
Antilia-tower

۹-  برج پرنسس، امارات

برج پرنسس سال ‌ها بزرگ ترین برج مسکونی دنیا به شمار می آمد که برج لوکس نیویورک بعدا جای آن را گرفت. ساخت این برج مسکونی صد و یک طبقه ‌ای در مجموع ۲ میلیارد و صد و هفتاد میلیون دلار خرج برداشت.

۱۰ برج آنتیلیا، هندوستان

برج آنتیلیا در مومبای یکی از ساختمان‌ های عجیب جهان است که توسط یک میلیاردر هندی به نام موکش آمبانی بنا شد. در ساخت این برج از برج‌ های بابل یکی از عجایب هفت‌گانه جهان ، الهام گرفته شده است. موکش آمبانی تصمیم داشت خودش در این ساختمان ۳۱ طبقه که ۲ میلیارد دلار هزینه برداشته، زندگی کند، اما این تصمیم را هیچگاه عملی نکرد.

۱۱ هتل پلاتسو، آمریکا

هتل پلاتسو در لاس‌ وگاس آمریکا با فواره‌ های درون لابی و سنگ ‌های گران ‌قیمت مرمر از سه هزار سوئیت بسیار لوکس تشکیل شده است. هزینه ساخت این هتل یک میلیارد و هشتصد میلیون دلار گزارش شده است.

۱۲ برج تایپه ۱۰۱، امارات

برج تایپه ۱۰۱ با ۵۰۸ متر ارتفاع، تا قبل از ساخت برج خلیفه مرتفع ‌ترین برج جهان به حساب می آمد. ساخت این برج در مجموع یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار هزینه برداشته است.

۱۳ هتل بل‌آجییو، آمریکا

هتل بل‌آجییو (Bellagio) در لاس ‌وگاس آمریکا با الهام از شهر ۴هزار نفری «بل آجییو» ایتالیا، در جوار دریاچه کومر ساخته شده است. این هتل محل فیلم ‌برداری بسیاری از فیلم های هالیوودی بوده است. هزینه ساخت این هتل، یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون دلار اعلام شده است.

۱۴  بانک مرکزی فرانکفورت، آلمان

ساختمان بانک مرکزی اروپا که در فرانکفورت آلمان ساخته شده، دو برج به هم پیوسته است که هزینه ساخت آن یک میلیارد و ۵۷۰ میلیون دلار می باشد.

۱۵  استادیوم ویمبلی،  انگلستان

طراحی استادیوم ویمبلی لندن توسط «سر نورمن فورستر» ستاره جهان آرشتیکت انجام شده است. این استادیوم دارای ۹۰ هزار صندلی و سقف متحرک است که آن را به بزرگترین «آرنای» دنیا تبدیل نموده است.

۱۶  استادیوم یانکی، آمریکا

این استادیوم در سال ۱۹۲۳ با صرف هزینه یک میلیارد و پانصد میلیون دلار ساخته شد که بعدها جایش را استادیوم مدرن و جدیدی گرفت.

۱۷  برج خلیفه، امارات

یکی دیگر از گران ‌ترین ساختمان‌ های جهان برج خلیفه می باشد که با ارتفاع  ۸۲۸ متری اش،  بلند‌ترین برج جهان به حساب می آید. هزینه ساخت این برج یک میلیارد و پانصد میلیون دلار گزارش شده است. این برج دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه می باشد. هتل آرمانی با ۱۶۰ اتاق خواب با طراحی جورجیو آرمانی، در طبقات اولیه این برج قرار گرفته است.

معرفی کامل جاذبه های گردشگری نپال
معرفی کامل جاذبه های گردشگری نپال
بهاری رویایی با شکوفه های گیلاس ژاپن
بهاری رویایی با شکوفه های گیلاس ژاپن
این جاذبه های گردشگری گرجستان را از دست ندهید!
این جاذبه های گردشگری گرجستان را از دست ندهید!
بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه در پارک ملت مشهد
بزرگترین چرخ و فلک خاورمیانه در پارک ملت مشهد