تفریحاتی رایگان در گران ترین شهر آسیا

Sumo tokyo

دو مکان دیدنی در توکیو، گران ترین شهر آسیا

شهر توکیو، پایتخت ژاپن، یکی از پرجمعیت ترین کلان شهرهای جهان محسوب می شود که همواره گردشگران و بازدیدکنندگان را با نورهای خیره کننده و تلالو خیابان های خود و فرهنگ چندگانه خود شگفت زده کرده است. موضوع بهتر و جالب توجه در این رابطه، وجود تعداد زیادی تفریحات عالی در این شهر است که برای انجام دادن آن نیاز به هیچ هزینه ای ندارید. امتحان کردن رایگان جدیدترین تولیدات شرکت سونی، تماشای کشتی سنتی سومو و … تنها بخشی از این تفریحات هستند. در این نوشتار به شما دو تا از تفریحی را که به رایگان می توانید در شهر توکیو تجربه کنید معرفی می کنیم. با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
تفریحاتی رایگان برای اهل هنر و تکنولوژی در توکیو
در ونکوور و توکیو ارزان و لوکس اقامت کنید

در یک جشنواره حاضر شوید

جشنواره ها نقش مهمی در فرهنگ ژاپنی ایفا کرده و در طول سال جشنواره های متعددی در این کشور برگزار می شود. جشنواره ها در جاهای گوناگون و با موضوعات مختلفی مانند پل، مرگ، کودکان، ماه و … برگزار می شوند. یکی از مهم ترین جشنواره های رایگان در ژاپن، New Bon Odori است که همه ساله در فصل تابستان برگزار می شود در این جشنواره همه گروه های سنی حاضر بوده و دسته های نمایش در خیابان ها حرکت کرده و همه می توانند آن ها را تعقیب کرده و به جمعیت ملحق شوند. دیگر جشنواره مشهور و مهم توکیو Sanja است که همه ساله با حضور دست کم دو میلیون نفر از مردم محلی و گردشگران برگزار شده و یکی از شلوغ ترین و پر سر و صدا ترین جشنواره های ژاپنی محسوب می شود. در این جشنواره انواع مراسم آئینی و سنتی و گروه های نمایشی گریم شده شرکت دارند. حتما پیش از برنامه سفر خود به توکیو، درباره جشنواره های پیش رو و زمان و محل آن ها اطلاعات لازم را کسب کنید تا یک تفریح رایگان و جالب را از دست ندهید.

به تماشای کشتی سنتی سومو (Sumo) بروید

بسیاری از گردشگران مبالغ زیادی برای تماشای کشتی سومو می پردازند اما این کار غلط بوده و بسیاری از مراکز تمرین و اجرای کشتی سومو رایگان هستند. تنها کاری که باید برای دیدن این مسابقات انجام دهید، یک تماس تلفنی و رزرو جا چند روز قبل از شروع برنامه است. البته قوانین متعددی وجود دارد که شما باید برای تماشای این مسابقات در هنگام صبح رعایت کنید. از جمله مهم ترین این قوانین این است که شما در هنگام اجرای مسابقات حق ندارید صحبت کرده و یا به جای دیگری نگاه کنید. بازدیدکنندگان باید کفش های خود را درآورده و چهار زانو روی تشک های مخصوص بنشینند. اگر قادر به صحبت کردن به زبان ژاپنی هستید که بسیار عالی است وگرنه سعی کنید کسی که به این زبان تسلط دارد را به همراه خود ببرید. همچنین توصیه می کنیم پیش از عکس انداختن در این محل، اجازه گرفته و یک هدیه کوچک نیز با خود ببرید. این فرصت برای دیدن کشتی سنتی ژاپنی و تماشای کشتی گیران شگفت انگیز این ورزش، ایده آل است.

 

در سفر به توکیو تفریحات رایگان دیگری نیز هستند که می توانید آن ها را تجربه کنید، بازدید از برخی بناهای مذهبی، بازدید از گالری ها از این دسته اند.

مطالب مرتبط

همه چیز درباره ی خرید از بازارهای چابهار

یک برنامه سفر عالی ۵ روزه به چابهار

کدام اتاق هتل بام سبز رامسر برای اقامت مناسب تر است؟!