۳ مقصد گردشگری ارزان اما دیدنی

دیدنی ترین نقاط گردشگری با کمترین بودجه

با ورود به سال جدید، افراد مختلف شروع به تصمیم گیری و برنامه ریزی برای سفرشان در سال ۲۰۱۷ می کنند. لحظات هیجان انگیزی است! در محل کارمان به برنامه های مسافرت در تعطیلات فکر می کنیم و برای کسانی که برای سال جدید قصد دارند بیشتر سفر کنند، شروع سال آغاز یک ماجراجویی تازه است. فرقی نمی کند چطور و چگونه سفر می کنید، سال ۲۰۱۷، سال سفر کردن شماست. امروز روی صحبتم با افرادی است که از انجام یک معامله خوب لذت می برند و حالا بعد از یک فصل گران برای گذراندن تعطیلات، همه را شامل می شود. بعضی از مقاصد سفر در سال ۲۰۱۷ ارزان تر از همیشه هستند. در اینجا به معرفی ۳ محل بسیار ارزان برای مسافرت در سال ۲۰۱۷ می پردازیم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

ژاپن

ژاپن

مطالب مرتبط:
اسکله ی تاریخی کیپ تاون را از دست ندهید
مقاصدی برای خانواده های ماجراجو

ژاپنی ها بعد از اتفاقاتی که در نوامبر ۲۰۱۶ افتاد (درست در زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶)، سال سختی را با توجه به نرخ ین داشتند. قبل از نوامبر، ین با نرخ ۱۰۰ دلار آمریکا معامله می شد و حالا در آغاز سال۲۰۱۷،  به ۱۲۱ دلار رسیده است. با یک حساب ساده متوجه می شوید که در واقع ژاپن ۲۱ درصد ارزان تر از چند ماه پیش شده است و این موقع از سال ارزان ترین زمان ممکن از اواخر سال ۲۰۱۵ تا کنون بوده است.

ژاپن یکی از جاهایی است که ما واقعاً دوست داریم در سال ۲۰۱۷ به آنجا سفر کنیم، اما جزو مقاصد گردشگری گران به حساب می آید. یک جست وجوی سریع در www.booking.com نشان می دهد که در میناتو یا توکیو هتل زیر ۱۰۰ دلار به سختی پیدا می شود، که با توجه به ۲۱ درصد تغییر در نرخ ین نسبت به دلار یعنی هزینه هتل ۲۱ دلار به ازای هر شب، ارزان تر شده است. که مجموع این عدد به ازای هر شب، رقم قابل توجهی می شود. اگر ۱۰۰ دلار به ازای هر شب هتل هزینه کنید و قصد داشته باشید ۲ هفته در ژاپن بمانید به غیر از اینکه هزینه غذا و سایر خدمات که ارزان تر شده، در مجموع ۳۰۰ دلار به نفع تان خواهد شد. در فصل بهار درختان گیلاس شکوفه می دهند و طبیعت کشور پر از رنگ و زیبایی می شود. رفتار مردم دوستانه است، کوهها بسیار زیبا و فرهنگ مردم بسیار جالب است. چه کسی دوست ندارد هر روز سوشی بخورد؟ برای کسانی که دنبال یک فرصت خوب هستند، ژاپن یکی از بهترین گزینه ها برای سفر در سال ۲۰۱۷ است.

کانادا

کانادا

کانادا یکی از جاهای مقرون به صرفه برای سفر در سال ۲۰۱۷ است. در حال حاضر نه به خاطر کاهش نرخ دلار کانادا (گرچه نسبت به آغاز سال ۲۰۱۶ کاهش یافته است) بلکه به خاطر سالروز تولد کانادا، شرایط مناسب و مقرون به صرفه است. این فقط یک تولد نیست. این ۱۵۰ سال بزرگ و باشکوه است. حالا این چه سودی برای مسافران دارد؟ این تقارن یعنی تمام ۴۷ پارک ملی کانادا برای بازدیدکنندگان رایگان است. تنها کاری که باید بکنید این است که به صورت آنلاین درخواست مجوز کاوش (Discovery Pass) بدهید و بدون هیچ هزینه ورودی از تمام پارک های ملی به صورت رایگان بازدید کنید. تنها ورودیه ها رایگان است و بر طبق لیستی که در وب سایت پارک های کانادا منتشر شده است هزینه سایر خدمات از جمله : کمپینگ و سایر امکانات اقامتی، چشمه های آب گرم راکی کانادا، لنگر انداختن، هزینه های رزرواسیون، تورها یا برنامه های همراه با راهنما عموماً مشمول پذیرش نمیشوند، هیزم، اقامت شبانه، با نرخ همیشگی محاسبه می شود. اما با این حال ورودیه های رایگان هم برای برخورداری از جذابیت ها و زیبایی های این پارک ها فرصت بسیار مناسبی است. با این حال اگر جزو آن دسته از کسانی هستید که به پارک های ملی علاقه دارند، امسال، سال شما برای سفر به کانادا است.

آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی نه تنها به خاطر نرخ مناسب ارز، بلکه به دلیل هزینه پایین خدمات مثل اجاره یک ماشین با کمتر از ۲۰ دلار در روز و برخی ورودیه های  پارک های ملی که کمتر از ۱۰ دلار است، یکی از بهترین مقاصد توریستی مقرون به صرفه در سال ۲۰۱۷ است. مرور عکس های آفریقا خاطرات شیرین سفرمان به این کشور را دوباره در ذهن مان زنده کرد. وقتی در سال ۲۰۱۱ برای ۵ هفته به این کشور سفر کردیم هر دلار ۷ برابر راند بود و حالا هر ۱۴ برابر است. یعنی هزینه ها در حال حاضر نصف قیمتی است که ما ۶ سال پیش با آن سفر کردیم. در ابتدای سال پیش به دلیل نوسانات نرخ ارز، آفریقا از الان هم ارزان تر بود، اما هنوز هم هزینه ها در سال ۲۰۱۷ بسیار مقرون به صرفه و مناسب است.

پیشنهاد می کنیم با هواپیما به کیپ تاون بروید و از آنجا یک ماشین کرایه کنید و به سمت شمال بروید و از مسیر باغ (Garden Route)، ساحل فیل ها و ساحل وحشی دیدن کنید. هیچ جای دنیا چنین مناظر و چشم اندازهای زیبایی را پیدا نخواهید کرد. بهترین بخش آن این است که در آفریقای جنوبی زیر ساخت های مناسبی فراهم شده است. هزینه اقامت برای کوله گردها (Backpackers)، ۳۰ تا ۵۰ دلار برای یک اتاق دو تخته است. این اتاق ها چیزی بین هاستل و خانه های محلی است. اتوبان های اصلی بسیار مناسب هستند و به راحتی می توانید خودتان را به سواحل برسانید. برای دیدن فیل ها و شیرها حتما سری به پارک ملی آدو (Addo) بزنید و فرصت دیدن وال ها را در هرمانوس (Hermanus) را از دست ندهید. آفریقای جنوبی از گذشته یکی از بهترین مکان ها برای مشاهده حیات وحش و ماجراجویی بوده است،ضمن این که پارک های حیات وحش آفریقا حفاظت شده هستند، گونه های مختلف حیوانات نیز در آن به صورت آزاد زندگی می کنند و هیچ حصار و قفسی برای آنها در نظر گرفته نشده است. بازدیدکنندگان در این پارک ها می توانند در درون اتومبیل ها زندگی طبیعی حیات وحش را به نظاره بنشینند. با تمام این احوالات، آفریقا از ابتدای سال گذشته جزو یکی از مقرون به صرفه ترین مکان ها برای سفر به حساب می آید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد