۳ جاذبه باورنکردنی در بوداپست

اگر فردی به شدت رمانتیک هستید و به دنبال جایی می گردید تا نیمه پیدا شده زندگیتان را به آنجا ببرید، به این توصیه گوش کنید: هیچ جایی بهتر از پایتخت مجارستان یعنی بوداپست را نمی توانید پیدا کنید. برخلاف پراگ که یکی دیگر از پایتخت های مورد علاقه ی توریست هاست، بوداپست از تمام هیاهوها و ماجراجویی های شبانه به دور مانده و همچنان مثل سابق یک مکان آرام و ایده آل باقی مانده است. مکان های بیشمار زیادی در این شهر زیبا وجود دارند که می توانید اوقات خوبی را در آنها بگذرانید و از بودن در سایتهای تاریخی و نقاط جذاب دیگر لذت ببرید. اما در این مطلب ۳ تا از بهترینهای این شهر توسط الی گشت انتخاب شده است تا به شما معرفی شود و اگرچه ممکن است در نگاه اول خیلی رمانتیک به نظر نرسند، اما همینکه پایتان را به آنجا بگذارید می بینید که چقدر سورپرایزتان می کنند.

مطالب مرتبط:
آنچه برای ماه عسلی رویایی به بوداپست باید بدانید
از بوداپست، شهری که دلباخته ی آن خواهید شد، بیشتر بدانید

جزیره مارگارت | بوداپست

جزیره مارگارت

سرزمینی وسیع و اغوا کننده که در رود دانوب قرار گرفته است و دو قسمت شهر یعنی بودا و پست را از هم جدا می کند؛ جزیره مارگارت جایی ایده آل برای قدم زدن در میان انبوه درختان و رفتن به پیکنیک در مرغزارهای پر از گل است. نام این جزیره را از سنت مارگارت که زندگی آرامی را دراین جزیره از سن ۱۰ سالگی تا زمان مرگش می گذرانده گرفته اند. این جزیره هم برای توریست ها و هم افراد محلی همین جزیره، یکی از مکان های مشهور است.
وسایل نقلیه موتوری (به جز آنهایی که بوسیله پلیس استفاده می شوند)، غدقن هستند و همین موضوع باعث شده تا جزیره مارگارت جایی خوش آب و هوا و پر از هوای تازه برای پشت سر گذاشتن آلودگی و سروصداها باشد.

حمام های داغ Széchenyi

بزرگترین حمام های حرارتی اروپا درست در همینجا و در بوداپست قرار دارند. اما چیزی که از این حمام ها کمتر شناخته شده است، این است که این نقطه، یکی از جاهای فوق العاده برای گریز از جمعیت و داشتن بهترین لحظات است. در شهر بوداپست به راحتی می توان بوسیله ی مترو به این نقطه رسید. یکی از جاذبه های گردشگری بوداپست، همین حمام ها است و تمدد اعصاب در این آبها یکی از جذابیت های اصلی شهر است. تمام کاری که باید در سفر به بوداپست و رفتن به این نقطه انجام دهید این است که حوله ای تمیز همراهتان بردارید، یک کمد برای نگهداری لباس هایتان در آن اجاره کنید و مراقب باشید کلید را گم نکنید.

حمام های حرارتی | بوداپستسنگر و قلعه ی ماهیگیر

یکی از جادویی ترین و رمانتیک ترین مناظری که می توانید به همراه شریکتان از شهر بوداپست داشته باشید، از بلندی های قلعه ماهیگیر است. از آن بالا می توانید پارلمان بوداپست، جزیره مارگارت، پل زنجیره ای، پل مارگارت، پل الیزابت، آکادمی علوم و رود سحر انگیز دانوب را ببینید.
مثل قلعه های کارتونی، این قلعه هم انگار از قصه ها به بیرون آمده و جای تعجب نیست که یکی از پر عکس ترین مناطق بوداپست است. این قلعه یکی از مناطق مورد دلخواه زوج های سرتاسر دنیا است و جایی است که شما دو نفر تحت هیچ شرایطی نباید آن را از دست بدهید.
این قلعه بین سالهای ۱۸۹۵ و ۱۹۰۲ ساخته شده است و معماری ای نئو گوتیک و نئو کلاسیک دارد. این ساختمان مانند یک تراس بلند بالای بی نظیر برای خوش آمد گویی به شما و شریکتان است.

قلعه ماهیگیر | بوداپستمنبع: travelversed.co

بعد از دیدن این تصاویر، فورا به بوداپست سفر می کنید!
کریسمس بوداپست، شهری غرق شده در چلچراغ را ببینیم!
معرفی هتل ۳ ستاره لاکی در بوداپست
معرفی هتل ۳ ستاره آیبیس سنتروم در بوداپست

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code