بلیط هواپیما

۵ توصیه برای گردشگری به یاد ماندنی در استانبول

تجربه های به ظاهر کوچک اما به یاد ماندنی در استانبول

استانبول شهر بزرگی است و وجود تعداد زیاد جاذبه های گردشگری در آن هم خوب است و هم نه! حتما تعجب کردید که چرا نه، به این دلیل که تعداد زیاد جاذبه ها در استابول باعث می شود که کمی گیج شوید و ندانید در مدت محدودتان برای سفر با تور استانبول کجاها را بگردید و به چه جاهایی اولویت بالاتری بدهید. شهر، شهر بزرگی است و پر است از مساجد، کلیساها، بناهای تاریخی، موزه ها و… جدای از جاهای کلیدی ای که حتما پیشنهاد می کنیم ببینید مثل مسجد ایاصوفیه، در اینجا سعی شده تا تعدادی از کارهایی که می تواند تجربه تان سفرتان را دل انگیزتر کند برایتان معرفی شود، پس با الی گشت همراه باشید:

مطالب مرتبط:
استانبول هم فال هم تماشا
تجربه های ناب در سفر به استانبول

Basillica cistern

به آب انبار زیرزمینی در Basillica بروید

آب انبار زیرزمینی باسیلیکا، بزرگترین آب انبار زیرزمینی در همه ی استانبول است. اکثر ستون هایی که در این انبار استفاده شده است، از خرابه ها و بقایای ساختمان های دیگر بازیافت شده اند که در میان آنها می توانید دوستونی که سر Medusa بر روی آن حکاکی شده را ببینید. همچنین در این آب انبار ستونی به شکل اشک قرار دارد . مردم بر این باورند که این ستون این قدرت را دارد که آرزوهایتان را برآورده کند.

مهارت های چانه زنی تان را در Grand Bazaar (بازار بزرگ) امتحان کنید!

بازار بزرگ استانبول جای مهمی برای خریداران است. اگرچه این بازار با چیزی حدود ۳۰۰۰ مغازه و پوشش دادن ۶۱ خیابان می تواند کمی گیج کننده باشد اما کاملا ارزش یکبار دیدن را دارد. وقتی به بازار قدم بگذارید متوجه می شوید که بعضی از خیابان ها فقط یک کالا را می فروشند مثلا در یک خیابان فقط چرم فروخته می شود، در خیابان دیگری سرامیک و… چیزهای چشمگیر زیادی را می توانید در این بازار پیدا کنید بنابراین پیشنهاد می کنیم در سفر به ترکیه و شهر استانبول بازار بزرگ را فراموش نکنید.

borek

Börek (بورک) بخورید

بورک یک شیرینی سنتی ترکی است که از خمیر پوسته پوسته شده درست می شود. بورک را معمولا با پنیر فتا و گوشت چرخ شده پر می کنند و طعم بسیار خوبی دارد. اگر مزه ی شیرین تر را ترجیح می دهید، می توانید آن را ساده و با کمی شکر یخ زده که رویش ریخته می شود میل کنید.

از منظره ی برج گالاتا لذت ببرید

این برج در منطقه ی بی اغلو قرار گرفته است و شکل و نمای آن طوری است که در نگاه اول به خود می گویید که برای خانه ی راپونزل مناسب تر است تا یک برج قدیمی. سقف استوانه ای شکل این برج هنوز مانند یک راز مانده است و دیدن منظره ی بیرون از بالکن این برج، نفس گیر است.

hamdi restaurant

در بهترنی منظره ی شهر استانبول شام میل کنید

اگر دنبال یک رستوران با یک ویوی خوب هستید که جیب تان را هم خالی نکند، پیشنهاد من رستوران Hamdi است. با ویوی ۱۸۰ درجه ای این رستوران، مسجد سلیمانیه، برج گالاتا و تنگه ی بسفر به راحتی معلوم است. کوفته و بادمجان کبابی این رستوران، بسیار خوشمزه است حتما امتحان کنید.

منبع: thatbackpacker.com

چطور سفری ۵ روزه به استانبول را برنامه ریزی کنیم؟
چطور سفری ۵ روزه به استانبول را برنامه ریزی کنیم؟
معرفی کناک هتل تقسیم استانبول | ۴ ستاره
معرفی کناک هتل تقسیم استانبول | ۴ ستاره
معرفی ۷ مورد از باشکوه ترین کاخ های عثمانی در استانبول
معرفی ۷ مورد از باشکوه ترین کاخ های عثمانی در استانبول
معرفی ۱۰ مورد از بهترین هتل های ارزان استانبول
معرفی ۱۰ مورد از بهترین هتل های ارزان استانبول