دیدنی ترین کلیساهای متروک در جهان

این مکان های ترسناک و وهم آلود را بشناسید

کلیساهایی قدیمی که به دلایل مختلفی متروک شده و مورد استفاده قرار نمی گیرند، دارای حسی ترسناک و  وهم آلود هستند. برخی از آن ها در حین جنگ های داخلی و شورش ها نقش مهمی ایفا کرده و برخی از آن ها نمایش دهنده چالش های سختی با دنیای مدرن هستند. امروزه تمامی این آثار باقی مانده و معماری های شگفت انگیز، بخشی از سازه های فیزیکی باقی مانده ای هستند که برای ما جذابیت غیر متجانسی ایجاد کرده و بازدید از آن ها همواره هیجان انگیز است. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

یاروپولتس (Yaropolets)، روسیه

یاروپولتس (Yaropoletsروسیه

مطالب مرتبط:
چرا این کلیساها در روسیه معروف شدند؟
مدونا دی ارتو، کلیسایی زیبا در ونیز

کلیسای کازان تئوتوکوس (Kazan Theotokos Church) که امروزه یک محوطه متروکه و البته تحت حفاظت است، هنوز به عنوان تنها کلیسای دو گنبده روسیه محسوب می شود که توسط کنت مشهور روسیه و ژنرال ارتش این کشور یعنی (ZakharChernyshev) ساخته شد.

کان(Caen)، فرانسه

کان(Caenفرانسه

بقایای ویرانه کلیسای زیبای سنت اتین (St-Etienne-le-Vieux Church) هنوز در شهر کان ، مرکز نورماندی در کشور فرانسه پا برجا باقی مانده است.  البته این کلیسا و بخش مهمی از شهر در جریان نبرد مشهور نورماندی در جنگ جهانی دوم، تخریب شد.

رم، ایتالیا

رم، ایتالیا

بقایای کلیسای سن بوناونتورا (San Bonaventura) امروزه در شهر روم و محلی که در گذشته روستای مونترانو (Monterano) در آن قرار داشت، واقع شده است. متاسفانه این روستا و ساکنان آن در اثر یک آتش سوزی مهیب که توسط ارتش فرانسه در انتهای قرن ۱۸ میلادی با سنگدلی و بی رحمی تمام، از بین رفت.

جزیره رز، هندوستان

جزیره رز، هندوستان

جزیره رز (Ross Island) بخشی از جزایر (Andaman) و (Nicobar) در هندوستان محسوب می شود که پیشتر تحت سیطره بریتانیا بوده و تا جنگ جهانی دوم توسط آن ها کنترل می شد.  در سال ۱۹۴۱، یک زمین لرزه شدید سبب آسیب دیدگی و تخریب بخش های زیادی از جزیره شده و باعث شد تا این جزیره متروک شود. امروزه بسیاری از خرابه های این ابنیه با شکوه از جمله کلیسای این محل، در این جزیره باقی مانده است.

آنی ، ترکیه

آنی ، ترکیه

شهر آنی (Ani) در روزگار قرون وسطی، مرکز پادشاهی ارمنستان محسوب می شد که بر بخش هایی از ارمنستان امروزی و شرق ترکیه حکومت می کرد. بین سال های ۹۶۱ تا ۱۰۴۵ این شهر نقش مهمی در منطقه ایفا می کرده و در مسیر اصلی ترین راه های بازرگانی قرار داشته و بسیاری از ابنیه مدرن و هنرمندانه در جهان آن روز در شهر آنی ساخته شده بود. این شهر در قرن ۱۶ و ۱۷ میلادی، متروکه شده و در آن ۱۰۰۱ کلیسای مختلف، باقی ماند که امروزه همچنان پابرجا باقی مانده و مشهورترین آن ها کلیسای (Redeemer) نام دارد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code