۷ مترویی که معنای واژه ی بهترین را تغییر دادند+ تصویر

بهترین متروهای جهان

کلمه ی «مکان های زیر زمینی» برای بسیاری از افراد یادآور جاهای کثیف و غیر قال تحمل است اما اگر بگوییم مکان هایی در دنیا در زیر زمین با لوسترهای لوکس آنچنانی و دیوارهای منقوش به تصاویر زیبا و ظاهری شبیه به کاخ های سلطنتی وجود دارد، شاید نظرتان کمی عوض شود. مخصوصا وقتی بفهمید این مکان ها مترو هستند! با الی گشت سفری به دنیای بهترین متروهای جهان می کنیم:

متروی آتن مثل بقیه ی جاهای دیگر آن پر از شگفتی است. جالب است بدانید در سال ۱۹۹۰ که متروی آتن حفاری شد، بیشتر از ۵۰۰۰۰ اثر باستانی در زیر زمین و درمحل مترو کشف شد که امروزه این آثار کشف شده در قسمت های شیشه ای کوچکی در مترو به عنوان موزه نگهداری می شوند. متروی آتن بدون شک یکی از زیباترین و بهترین متروهای جهان است.

متروی آتن
  • شهر نیویورک

مطالب مرتبط:
دوست دارید سوار این وسایل حمل و نقل جالب شوید؟
جالب ترین وسایل نقلیه دور دنیا

شاید این مترو را تا حالا ادر فیلم ها و سریال های زیادی دیده باشید. متروی شهر نیوروک واقعا بزرگ است و با حدود ۴۶۸ ایستگاه، به عنوان یکی از پیچیده ترین شبکه های حمل و نقل دنیا شناخته می شود. یکبار سفر با متروی نیویورک، مترو را به معنای واقعی کلمه به شما نشان خواهد داد!

متروی نیویورک

تا حالا چند ایستگاه مترو دیده اید که لوستر داشته باشد؟ فقط در مسکو با چنین صحنه ای مواجه می شوید. فقط در مسکو می توانید ایستگاه هایی با لوسترهای آنچنانی، دیوارهای کنده کاری شده ی زرین و طلایی و نقاشی های بی نظیری که شبیه یک اثر هنری تمام و کمالند، ببینید. علاه براین، کف اکثر ایستگاه ها از سنگ های گرانیت و مرمر گرانقیمت ساخته شده است.

بهترین متروهای جهان | متروی مسکو
متروی مسکو

ویژگی خاص متروی هنگ کنگ، تمیز بودن آن است به طوریکه آن را می توان یکی از تمیزترین متروهای جهان دانست. جدای از تمیزی، در هر قسمت آن از تابلوهای راهنمای بیشماری استفاده شده است تا مسافران دچار سردرگمی نشوند. هنگ کنگ یکی از منظم ترین و سر وقت ترین متروهای دنیای را دارد که کاملا قابل اطمینان، ارزان و با دسترسی عالی هم هست. مترویی کاملا بی عیب و نقص.

علاوه بر این، در این مترو می توانید به وای فای رایگان هم دسترسی دشاته باشید، آنتن موبایل هم در همه ی ایستگاه های آن قابل پوشش دهی است.

متروی هنگ کنگ

در نگاه اول به متروی استکلهم به خودتان می گویید این مترو است یا یک غار بزرگ قرمز رنگ؟ احتمالا هردو! تک تک ایستگاه های متروی استکهلم شما را یاد شاهکارهای هنری می اندازد. برای تزیین و ساخت و دکور این ایستگاه ها از ۱۴۰ هنرمند کمک گرفته شده است و درعناصر آن از «گل های لاله ی برنزی» و «شیشه های چند جداره» استفاده شده است. در سفر به استکهلم، از متروی آن به عنوان یک جاذبه دیدن کنید.

متروی استکهلم

مثل بقیه ی ساختمان های دبی، متروی این شهر هم لوکس و مدرن است وسعی شده تا در آن از جدیدترین وسایل استفاده شود. قطارهای بدون راننده ی این مترو جدا هستند. متروهای دبی، در چند کلاس طبقه بندی می شوند. برای مثال کلاس صندلی های چرمی طلایی، ماسب افراد پولدار هستند و یا کلاس خانم ها و کودکان، کاملا بصورت انحصاری مخصوص این افراد ساخته شده است.

متروی دبی
حمام سلطان امیر احمد، حمامی تاریخی در کاشان
حمام سلطان امیر احمد، حمامی تاریخی در کاشان
تپه حصار، یادگار تمدن ۶۰۰۰ ساله ایران
تپه حصار، یادگار تمدن ۶۰۰۰ ساله ایران
پل پوترا در کوالالامپور، خواهرخوانده ی پل خواجو اصفهان
پل پوترا در کوالالامپور، خواهرخوانده ی پل خواجو اصفهان
محل اقامت خود را متفاوت انتخاب کنید
محل اقامت خود را متفاوت انتخاب کنید

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code