۸ توصیه ی مهم افراد محلی به گردشگران

مردم محلی همیشه بیشتر از توریست ها می دانند و این یک قاعده است و بحثی در آن نیست. چیزی که الی گشت در این نوشتار می خواهد به شما ارائه کند، مواردی هستند که مردم محلی می دانند اما توریست ها نه. آیا تابحال این اتفاق پیش آمده که توریستی را در شهر و در محل زندگی خودتان در حال انجام کار خاص و یا رفتن به جای خاصی ببینید و دوست داشته باشید تا او را متوقف کرده و با او صحبت کنید؟ اگر چه نکاتی که در زیر آمده را در کتابچه های راهنمای گردشگری هم می توانید بخوانید اما این مطلب فقط به شما اطلاعاتی درباره این مکان ها نمی دهد بلکه نکاتی که افراد محلی هر منطقه درباره ی آن نگران هستند را هم بیان می کند. شاید این اطلاعات برای افرادی که زیاد سفر می کنند، قدیمی باشد اما برای توریست های تازه نفسی که می خواهند جهانگردی و سفر به دور دنیا را شروع کنند، مفید و کاربردی است. با این ۸ توصیه همراهمان باشید:

مطالب مرتبط:
چطور در طول سفر سالم بمانیم؟
از روبرو شدن با این حیوانات در سفر نترسید!

آمستردام
اگر به این شهر سفر می کنید، در مسیرهای قرمز رنگ قدم نزنید چون این مسیرها برای عبور دوچرخه سواران هستند و مطمئنا توسط یکی از آنها، زمین می خورید.

آمستردام
آلاسکا
البته که خرس های این منطقه خطرناک هستند اما بهتر است حواستان به گوزن های شمالی هم باشد، شاخ آنها به راحتی می تواند بدن انسان را پاره کند. علاوه بر این، جاده هایی که نزدیک به صخره های شیب دار هستند را هم فراموش نکنید.
هالیوود
ستاره هایی که روی پیاده روی مشاهیر وجود دارند را لمس نکنید، به جز این، نشستن روی زمین پیاده رو هم اصلا ایده ی خوبی نیست چون بسیار کثیف است. به این نبایدها، نزدیک کردن صورت به ستاره ها برای گرفتن عکس، که یکی از سوژه های اصلی عکاسی است را هم اضافه کنید.
نیویورک
اگر در خیابان های پر هیاهوی شهر، هوس خوردن یک هات داگ نیویورکی را کردید، یادتان باشد که بیشتر از ۲ دلار برای آن نپردازید.

نیویورک | سفر
پاریس
اگر در این شهر شما شروع به انگلیسی صحبت کردن کنید، آنها جوابتان را به فرانسوی می دهند! اما اگر کمی سعی کنید تا لااقل چند کلمه فرانسوی حرف بزنید، آنها جوابتان را به انگلیسی می دهند! یا حداقل کمی بیشتر کمکتان می کنند. یکی از کارهای هوشمندانه این است که همیشه قبل از اینکه بخواهید شروع به انگلیسی حرف زدن کنید، از آنها بپرسید که آیا انگلیسی صحبت می کنند یا نه.
پارک ملی یلواستون در آمریکا
اگر حیوانی چنگال یا دندان های تیزی ندارد، به این معنا نیست که نمی تواند شما را بکشد.
رم
رم یکی از آن جاهایی است که باید در آن مراقب خرید بستنی بود! هنوز معلوم نیست که چرا قیمت بستنی در این شهر تا این اندازه بالا است اما بطور کلی تا وقتی که برای خوردن بستنی در جایی ننشسته اید لازم نیست نگران هزینه باشید. بهترین کار این است که بستنی تان را بخرید و آن را در جای دیگری میل کنید.


استرالیا و فلوریدا
اگر می خواهید برای آفتاب گرفتن و لذت بردن از آفتاب و ساحل به این مناطق سفر کنید، حتما یک ضدآفتاب خیلی قوی همراهتان داشته باشید در غیر اینصورت پوستتان دچار سوختگی شدیدی می شود و اشعه ها هم به شدت خطرناک هستند. آفتاب در استرالیا و فلوریدا به معنای واقعی مستقیم می تابد و می تواند باعث سوختگی درجه ۲ شود.

منبع: list25.com

راهنمای سفر به کلگری در کانادا
راهنمای سفر به خوزستان
راهنمای سفر به شهرکرد
۲۰ توصیه کاربردی از لحظه ی رزرو هتل تا زمان خروج

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code