بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ از دید مرکز اسکای‌ترکس

هر ساله بهترین خطوط هوایی توسط مرکز اسکای‌ترکس (Skytrax) معرفی می شوند. این مرکز که در سال ۱۹۸۹ تاسیس شده و مقر آن در کشور انگلستان است، خطوط هواپیمایی را براساس معیارهای مختلف بررسی و بهترین ها را انتخاب می کند. در لیست بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ که توسط این مرکز منتشر شده، برای چندمین بار یک نام آشنا در ردیف اول به چشم می خورد. با مجله‌ی الی گشت برای آشنایی با بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ همراه باشید:

بهترین خطوط هوایی 2019

فهرست بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹

مطالب مرتبط:
لیستی از بهترین های خطوط هوایی در نظرسنجی تلگراف
مقررات و نکات ضروری حمل مایعات در خطوط هوایی
رقابت خطوط هوایی ارزان در بازار

در تابستان امسال لیست بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ توسط مرکز اسکای ترکس منتشر شد که در آن نام ۱۰ ایرلاین برتر به چشم می خورد:

قطر ایرویز  (Qatar Airways)

سنگاپور ایرلاینز  (Singapore Airlines)

آل نیپون ایرویز  (ANA All Nippon Airways)

کاتای پاسیفیک  (Cathay Pacific)

امارات  (Emirates)

اوا ایر  (EVA Air)

هاینان ایرلاینز  (Hainan Airlines)

کانتاس ایرویز  (Qantas Airways)

لوفت‌هانزا  (Lufthansa)

تای ایرویز (Thai Airways)

در ادامه به معرفی هریک از این بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ می پردازیم.

هواپیمای خطوط هوا قطر در آسمان

قطر ایرلاین، بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹

طبق فهرست منتشر شده توسط مرکز اسکای ترکس، قطر ایرلاین در صدر بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ قرار گرفته است. هرچند که این بار اول نیست که خطوط هوایی قطر برنده‌ی جایزه‌ی «ایرلاین برتر جهان» از دید اسکای‌ترکس می شود!

خطوط هوایی قطر در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد اما تا یک سال بعد یعنی ۱۹۹۴، هیچ هواپیمایی در آن پرواز نکرد. در آوریل ۲۰۱۱ خطوط هوایی قطر بیش از ۱۰۰ مقصد در تمامی جهان داشت. از آن زمان، ایرلاین قطر در سال ۲۰۱۱، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۵ به عنوان خطوط هوایی برتر سال برگزیده شده است. در سال ۲۰۱۱ این ایرلاین حدود ۱۰۰ هواپیما داشت. در سال ۲۰۱۳، بیش از ۶۰ هواپیما به ناوگان این خطوط هوایی اضافه شد.

نمایی دیگر از هواپیماهای قطر ایرلاین

داستان موفقیت خطوط هوایی قطر یکی از جالب ترین داستان ها در صنعت هواپیمایی است. فعالیت این خطوط هوایی از سال ۱۹۹۴ با خدمات محدود، پروازهای اندک و هواپیماهای کوچک شروع شد. مدیر این خط هوایی، فردی خلاق به نام اکبر الباکر بود که در سال ۱۹۹۷ توانست با ایرلاین قطر به یک موفقیت جهانی دست پیدا کند.

در سال ۲۰۱۱ این خط هوایی توانست به رکورد ۱۰۰ مقصد روی نقشه دست پیدا کند و تنها دو ماه بعد، درحالی که فقط چهارده سال از تاسیس آن می گذشت بهترین خطوط هوایی سال ۲۰۱۱ نام بگیرد. بنا به آمارهای موجود، قطر ایرویز برای برنده‌ی بهترین خطوط هوایی در جهان، رای بیش از ۱۸ میلیون مسافر را به دست آورد. در سال ۲۰۱۲ این موفقیت تکرار شد تا برای دومین سال متوالی، قطر ایرلاین بهترین خطوط هوایی دنیا باشد.

تصویری از داخل یکی از هواپیماهای قطر ایرلاین

قطر ایرویز در سال ۲۰۱۴ برای اولین بار در جهان از هواپیمای ایرباس A350 در خطوط هواپیمایی خود استفاده کرد. در سال ۲۰۱۵ نیز برای سومین بار بهترین خطوط هواپیمایی دنیا شد.

سال ۲۰۱۶ نیز برای این ایرلاین پیشرو، سال خوبی بود؛ قطر ایرلاین برنده‌ی بهترین پروازهای بیزنس کلاس در جهان شد. علاوه‌بر این، خطوط هواپیمایی قطر اولین ایرلاین در جهان است که از سیستم ایمنی ایکائو (GADSS) استفاده خواهد کرد.

هواپیمای خطوط هوایی سنگاپور

خطوط هوایی سنگاپور، رستورانی بر فراز ابرها

در فرهنگ سنگاپور، مهمان نوازی بخشی مهم از فرهنگ کشور به حساب می آید. خطوط هوایی ۵ ستاره‌ی سنگاپور به خدمات عالی و کاملش مشهور است. انواع پروازها در این خطوط هوایی شامل پروازهای اکونومی، اکونومی ویژه، بیزنس کلاس، فرست کلاس و فرست کلاس ویژه می شود. از سوی دیگر، غذاهای این خطوط هوایی از معروف ترین غذاها در تمامی ایرلاین هاست.

این باعث می شود زمانی که در ارتفاع سی هزار پایی از سطح زمین قرار دارید، احساس کنید که هر وعده‌‌ی شما در یکی از بهترین رستوران های جهان سرو می شود. حتی در پروازهای اکونومی و اکونومی ویژه هم می توانید انتظار بهترین غذاها را داشته باشید.

هواپیماهای خطوط هوایی ANA در باند فرودگاه

خطوط هوایی ANA ژاپن، مناسب برای هر مقصد

ANA از بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ است. این خطوط هوایی مقاصد بسیاری را هدف قرار داده اند و به سادگی، با ایرلاین ANA می توانید به بسیاری از شهرهای جهان سفر کنید. ۵۰ شهر در ژاپن و ۳۲ شهر در آسیا، اروپا و آمریکای شمالی سفر کنید. پروازهای این خط هوایی شامل بیزنس کلاس، فرست کلاس و اکونومی کلاس است. خطوط هوایی ANA ژاپن عضو اتحاد ستاره نیز هست که در سال ۱۹۹۷ ایجاد شد و بزرگترین اتحاد در حوزه‌ی خطوط هوایی است.

هواپیمای کاتای پاسیفیک، در آسمان

پرواز کاتای پاسیفیک، راس ساعت به زمین می نشیند

این خطوط هوایی که در چین تاسیس شده است، با امکان سفر به بیش از ۲۰۰ مقصد در سراسر جهان و یکی از معروف ترین خطوط هوایی در جهان است. در این خط هوایی، غذا و میان وعده های مخصوص کودکان سرو می شود و تقریبا هرگز تاخیر ندارد! خطوط هوایی کاتای پاسیفیک در تمامی کلاس ها خدماتی عالی را به مشتریان خود عرضه می کند.

نمای هواپیمای خطوط امارات در غروب خورشید

امارات ایرلاین، بزرگترین خطوط هوایی خاورمیانه

خطوط هواپیمایی امارات از معروف ترین هوایی دنیا به شمار می آید که در سال ۱۹۸۵ در دبی تاسیس شد. این ایرلاین با بیش از ۲۰۰ فروند هواپیما، بزرگترین خطوط هواپیمایی در تمام خاورمیانه است که هر روز نیز در حال رشد و گسترش است. همچنین امارات ایرلاین به عنوان یکی از بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ به بیش از ۱۵۰ شهر جهان در چهار قاره، خدمات پروازی ارائه می کند.

هواپیمای ایرالاین EVA

اوا ایر، مشهورترین ایرلاین تایوان

نام خطوط هوایی اوا ایر در لیست بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ دیده می شود. این ایرلاین تایوانی با انواع کلاس های پروازی در ۵ رده‌ی متفاوت، به طور رسمی از سال ۱۹۸۹ مشغول به فعالیت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ایرلاین مشهور، می توانید به مقاله‌ی معرفی شرکت هواپیمایی اوا ایر مراجعه کنید.

هواپیمای کانتاس ایرلاین در حال بلند شدن از باند

امکان چک-این آنلاین در شرکت هواپیمایی کانتاس

هواپیمایی کانتاس (Qantas) که از قدیمی ترین خطوط هواپیمایی در جهان محسوب می شود، سال ۱۹۲۰ در سیدنی تاسیس شده و از آنجا که یک ایرلاین استرالیایی است، لوگوی آن از حیوان مشهور این قاره یعنی کانگورو الهام گرفته شده. این شرکت هواپیمایی که در لیست بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ قرار دارد، در سه کلاس به مقصد بیش از ۸۰ فرودگاه در جهان پرواز انجام می دهد. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ایرلاین، به مقاله‌ی آشنایی با شرکت هواپیمایی کانتاس مراجعه کنید.

هواپیمای لوفت‌هانزا در حال پرواز

لوفت‌هانزا، این خطوط هوایی محبوب!

این ایرلاین که از بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ است، سال ۱۹۲۶ در آلمان تاسیس شده و در حال حاضر بزرگترین ایرلاین اروپا به حساب می آید. پروازهای لوفت‌هانزا مسافران را در چهار کلاس به ۲۱۵ شهر جهان منتقل می کنند. اگر درمورد این ایرلاین کنجکاو شده اید و دوست دارید بیشتر بدانید، می توانید به مقاله‌ی آشنایی با هواپیمایی لوفت هانزا مراجعه کنید.

هواپیماهای خطوط تای ایر ویز در فرودگاه

تای ایرویز، بهترین ایرلاین کشور تایلند

این ایرلاین در سال ۱۹۶۰ در کشور تایلند تاسیس شد و از این نظر جزء خطوط هوایی قدیمی به حساب می آید. تای ایرویز اکنون در سه کلاس مختلف به ۸۰ مقصد در سراسر جهان پرواز دارد و رکورددار انجام طولانی ترین پرواز بدون توقف به حساب می آید. برای آشنایی بیشتر با این ایرلاین که از بهترین خطوط هوایی ۲۰۱۹ است، به مقاله‌ی آشنایی با شرکت هواپیمایی تای ایر ویز مراجعه نمایید.

تصویر پرواز یک هواپیما در غروب

شما برای سفارش بلیط هواپیما به خطوط هواپیمایی دلخواهتان، به مقصد موردنظر می توانید از وب سایت الی گشت کمک بگیرید. ما در این مقاله، معرفی بهترین خطوط هوایی سال ۲۰۱۹ پرداختیم و توضیحاتی درمورد هر کدام ارائه کردیم. آیا تجربه‌ی سفر با ایرلاین هایی را که ذکر کردیم دارید؟ تجربه‌ی پرواز خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آیا هواپیما بوق دارد؟
آیا هواپیما بوق دارد؟
آیا کودکان به تنهایی اجازه سوار شدن به هواپیما را دارند؟
آیا کودکان به تنهایی اجازه سوار شدن به هواپیما را دارند؟
اگر در طول پرواز درب هواپیما را باز کنیم، چه اتفاقی می افتد؟
اگر در طول پرواز درب هواپیما را باز کنیم، چه اتفاقی می افتد؟
معرفی فرودگاه بین المللی بروکسل
معرفی فرودگاه بین المللی بروکسل

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code