بلیط هواپیما

چطور از فرودگاه ادینبورگ به مرکز شهر برویم؟

حمل و نقل فرودگاه ادینبورگ | Edinburgh Airport Transportation

فرودگاه ادینبورگ در فاصله ۱۲ کیلومتری مرکز شهر ادینبورگ اسکاتلند قرار دارد. ادینبورگ (با تلفظ صحیح ادینبرا) پایتخت اسکاتلند و دومین شهر بزرگ این کشور است. ادینبورگ یکی از شهرهای جذاب و محبوب در بریتانیاست، به طوری که دومین شهر پرگردشگر بعد از لندن به حساب می آید. در این مطلب قصد داریم گزینه های حمل و نقل فرودگاه ادینبورگ را به شما معرفی کنیم تا با استفاده از این اطلاعات بتوانید به راحتی خود را به مرکز شهر ادینبورگ برسانید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

شهر ادینبورگ

دسترسی از فرودگاه ادینبورگ به مرکز شهر

مطالب مرتبط:
در سفر به ادینبورگ چه جاهایی را باید ببینیم؟
ادینبورگ، دریای جذابیت!

دسترسی به شهر زیبای ادینبورگ به لطف تنوع حمل و نقل فرودگاه ادینبورگ و راه های ارتباطی مختلف بسیار آسان است. بسیاری از افراد طرفدار سفر ارزان هستند و می خواهند حتی الامکان در هزینه ها صرفه جویی کنند. در حالیکه برخی دیگر راحتی و رفاه سفر بیشتر برایشان مهم است. بعضی ها هم هستند که دوست دارند هرچه سریع تر به هتل و مرکز شهر برسند. هدف شما هرچه که باشد در فرودگاه ادینبورگ می توانید بهترین و مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید. شما با استفاده از تراموا، تاکسی، اتوبوس و کرایه اتومبیل می توانید به ادینبورگ برسید. در ادامه هریک از این موارد را جداگانه توضیح می دهیم تا با توجه به هزینه و زمانی که در اختیار دارید بهترین انتخاب را داشته باشید.

فرودگاه ادینبورگ

اتوبوس اکسپرس فرودگاه

اتوبوس اکسپرس ۱۰۰ یکی از بهترین و سریع ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه ادینبورگ است و مسافران را از فرودگاه به مرکز شهر ادبنبورگ می رساند. این اتوبوس ها هر ۱۰ دقیقه یکبار حرکت می کنند و مسافران را به سمت پل ویورلی در نزدیکی خیابان پرنس و ایستگاه راه آهن مرکزی و ایستگاه اتوبوس می رساند. با استفاده از اتوبوس اکسپرس در مدت زمان ۲۵ دقیقه بسته به شدت ترافیک می توانید به مرکز شهر برسید.

در طول شب اتوبوس شماره N22 هر ۳۰ دقیقه یکبار حرکت می کند و مسافران را به مرکز شهر می رساند. بنابراین اگر دیروقت به فرودگاه رسیدید می توانید از این اتوبوس استفاده کنید. مدت زمان سفر از فرودگاه به مرکز شهر حدود ۲۸ دقیقه طول می کشد. اتوبوس شماره ۳۵ نیز در طول روز حرکت می کند و در طول مسیر توقف های بیشتری دارد. به همین دلیل در مدت زمان ۶۰ دقیقه مسافران را به مرکز شهر ادینبورگ می رساند. بلیط اتوبوس را می توانید از کیوسک های بلیط فروشی خارج از ترمینال خریداری کنید.

اتوبوس ادینبورگ

از ادینبورگ به گلاسگو

گلاسگو یکی دیگر از شهرهای مهم اسکاتلند است و بسیاری از مسافران در سفر به اسکاتلند به این شهر نیز سفر می کنند. اتوبوس سیتی لینک مسافران را از فرودگاه ادینبورگ به فرودگاه گلاسگو می برد. مدت زمان سفر حدود ۶۰ دقیقه طول می کشد و بلیط اتوبوس را می توانید در فرودگاه یا به صورت آنلاین خریداری کنید.

تراموا

خوشبختانه تراموا نیز چندسالی است به سرویس حمل و نقل فرودگاه ادینبورگ اضافه شده است و مسافران را بین فرودگاه و مرکز شهر جابجا می کند. قطارها هر ۷ دقیقه یکبار حرکت می کنند و در مدت زمان ۳۰ دقیقه شما را به مرکز شهر می رسانند. تراموا یکی از بهترین و دردسترس ترین گزینه های حمل و نقل فرودگاه ادینبورگ است و فضای کافی برای قرار دادن بار و چمدان نیز در اختیار مسافران قرار می دهد. بلیط تراموا را می توانید از دستگاه های فروش خودکار در ایستگاه مترو فرودگاه تهیه کنید یا آن ها قبل از رسیدن به فرودگاه به صورت آنلاین بلیطتان را رزو کنید.

تراموا ادینبورگ

تاکسی

چندین شرکت خصوصی تاکسیرانی در فرودگاه ادینبورگ فعالیت می کنند که با علائم مختلف متمایز شده اند و تاکسی های مشکی نیز مسافران را به مرکز شهر می رسانند. تاکسی ها بیرون ساختمان ترمینال قرار دارند و مسافران را در مدت زمان ۲۵ دقیقه به شهر ادینبورگ می رسانند. اکثر تاکسی ها مناسب استفاده معلولین و افراد دارای ویلیچر نیز هستند.

کرایه اتومبیل

اگر در سفر به ادینبورگ دوست دارید خودتان در شهر تردد کنید و استقلال و آزادی عمل بیشتری داشته باشید می توانید اتومبیل کرایه کنید. به ویژه اگر ۳-۴ نفر هستید و هزینه ها را با هم تقسیم می کنید کرایه اتومبیل برایتان به صرفه خواهد بود. شرکت های معتبر بین المللی در فرودگاه ادینبورگ حضور دارند و به مسافران سرویس دهی می کنند. با مقایسه قیمت ها و خدمات می توانید مناسب ترین سرویس را انتخاب کنید. این امکان برای شما وجود دارد که قبل از رسیدن به ادینبورگ سفارش کرایه اتومبیل را به صورت آنلاین ثبت کنید تا در هنگام رسیدن به فرودگاه کارتان زودتر راه بیفتد.

تاکسی ادینبورگ

سفر به ادینبورگ

ادینبرا یا ادینبورو که با نام ادینبورگ بیشتر شناخته می شود یکی از شهرهای زیبای اسکاتلند و پایتخت این کشور محسوب می شود. این شهر از کیفیت بالایی برای زندگی برخوردار است، به طوری که در سال ۲۰۰۹ به عنوان بهترین مکان برای زندگی انتخاب شد.

این شهر از جاذبه های طبیعی و تاریخی فراوانی برخوردار است و یکی از اولین شهرهای قاره اروپا به شمار می آید. از آنجا که امروزه ادینبورگ شهری مدرن است با سفر به این شهر می توانید ترکیب جالب و زیبایی از معماری مدرن و قدیمی اروپایی را در کنار هم ببینید. ادینبورگ یکی از شهرهای دانشگاهی منطقه نیز به شمار می رود و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اروپا، دانشگاه ادینبرو در این شهر قرار دارد. اگر برای تفریح و بازدید از جاذبه های گردشگری به ادینبورگ سفر می کنید می توانید از مکان های تاریخی فراوان این شهر مثل قلعه ادینبورگ، کاه هولیرود هاوس، تپه کالتون، کلیسای سنت گایلز، موزی ملی اسکاتلند و شهر قدیم ادینبورگ دیدن کنید. کسانی که عاشق طبیعت گردی و بازدید از جاذبه های طبیعی هستند هم می توانند سفری به یاد ماندنی در ادینبورگ تجربه کنند، چرا که طبیعت ادینبورگ بسیار مسحور کننده و فوق العاده است و یکی از زیباترین شهرهای دنیا به حساب می آید. فرودگاه بین المللی ادینبورگ شاهراه ارتباطی مسافران سرتاسر دنیا به این شهر زیبا و دیدنی است.

منبع: edinburgh.ie

گورستانی که با ورود به آن اتفاقات هولناکی برایتان می افتد!
گورستانی که با ورود به آن اتفاقات هولناکی برایتان می افتد!
ادینبورگ در انگلستان به روایت تصویر + ویدیو
ادینبورگ در انگلستان به روایت تصویر + ویدیو
ادینبورگ:‌هری پاتر در دنیای واقعی!
ادینبورگ:‌هری پاتر در دنیای واقعی!
معرفی فرودگاه بین المللی ادینبورگ اسکاتلند
معرفی فرودگاه بین المللی ادینبورگ اسکاتلند