تجربه عجیب «طولانی ترین پرواز بدون توقف دنیا» از نگاه یک مسافر

طولانی ترین پرواز بدون توقف دنیا | The World’s Longest Flight

آیا می دانید طولانی ترین پرواز بدون توقف دنیا از کجا به کجاست؟ برنامه پرواز می گوید که شما قرار است ۱۷ ساعت و ۳۰ دقیقه بعد به مقصد برسید اما واقعا بدن شما این پرواز را خیلی بیشتر از حد معمول حس می کند! ما در این متن از الی گشت قرار است با یکی از مسافرین کلاس اکونومی پرواز اوکلند به دوحه همراه شویم و تجربیات او را بشنویم. او همه چیز را در مورد طولانی ترین پرواز بدون توقف دنیا که توسط قطر ایرویز اجرا می شود، از غذا و صندلی ها گرفته تا برخورد کادر پرواز و مهمانداران، به شما خواهد گفت؛ با ما همراه باشید.

تجربه طولانی ترین پرواز بدون توقف
مطالب مرتبط:
قطر ایرویز غذای مسافران کلاس اکونومی را بهبود خواهد بخشید
معرفی پروازهای بیزینس کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز
آشنایی با پرواز فرست کلاس شرکت هواپیمایی قطر ایرویز

در یک پرواز طولانی عادی شما احتمالا بعد از هفت یا هشت ساعت مدام به ساعت خود نگاه می کنید تا ببینید که چقدر از مسیر مانده و دلتان می خواهد هرچه زودتر به مقصد برسید. اما در این پرواز از هواپیمایی قطر تازه بعد از نه ساعت متوجه می شوید که تنها نصف مسیر را رفته اید و هنوز نیم دیگر پروازتان باقی مانده است. کمی طول می کشد تا به آن عادت کنید ولی خب آنقدر این مسیر طولانی است که در نهایت به آن عادت خواهید کرد. همه چیز بستگی به شما دارد که آیا می خواهید خود را اذیت کنید یا از ساعاتی که بین زمین و آسمان هستید، لذت ببرید؟

طولانی ترین پرواز بدون توقف

از زبان راول راستل (Paul Restall)

اولین نکته ای که می خواهم به آن اشاره کنم این است که من سعی کردم بهترین توصیه را از تمام نکاتی که برای سفرهای طولانی مدت وجود دارد، به کار گیرم که آن هم از دست ندادن آب بدن است. من سعی کردم که از کادر مهربان پرواز چند بطری آب بگیرم که مرتب آن را بنوشم و به زبان تخصصی هیدراته باقی بمانم. یک گروه مردان روسی که شبیه کارگران کارخانه نفت بودند نیز طوری عمل می کردند که آب بدنشان در طول ۹ ساعت اول پرواز از بین نرود. آن ها چند بطری آب رایگان در دست داشتند که مرتب از آن ها می نوشیدند.

هواپیمای بوئینگ LR ۷۷۷-۲۰۰ که ما بر آن سوار بودیم کاملا پر بود و به وضوح مشخص بود که بخش عظیمی از مسافرین کلاس اکونومی، رقبایی بودند که از بازی های Master Games در اوکلند باز می گشتند. خب از کجا متوجه این قضیه شدم؟ وقتی مردمی می بینی که در راهروی هواپیما در حال انجام حرکات کششی حرفه ای هستند، این قضیه کاملا مشخص است. آن ها تیم فوتبال انگلیس بودند که گویا آخرین بازی خود را نیز در فینال با موفقیت پشت سر گذاشته و قهرمان شده بودند.

هواپیمایی قطر

غذاهایی که در پرواز سرو می شد

غذای پرواز مانند دیگر پروازهای شرکت هواپیمایی قطر، کاملا خوب و خوشمزه بود. پرس ما شامل خوراک گوشت گاو یا جوجه به همراه سیب زمینی، برنج و سبزیجات بود و می توانستید همراه آن نوشیدنی های مورد علاقه خود را نیز میل کنید. من آب گوجه فرنگی و آب سفارش دادم. برجسته ترین غذای سرو شده در هواپیما به نظر من، جوجه سرخ شده ای بود که به همراه سس گوجه ایتالیایی، پولنتا و نخود فرهنگی های تازه ای ارائه می شد که خیلی لذیذ و خوشمزه بود.

یک پرس غذا در هواپیمایی قطر

برخورد مهمانداران

کادر پرواز از جمله مهمانداران، ستاره‌ی نمایش این طولانی ترین پرواز بدون توقف بودند زیرا مرتب به شما سر می زدند و اگر درخواست می دادید برای شما نوشیدنی، اسنک و حتی در برخی مواقع بستنی می آوردند. به نظر من این بستنی یکی از بهترین انرژی زاهایی بود که می شد در طول این پرواز خورد. آن ها همیشه لبخند می زدند و کارشان را خود بلند بودند. اگر این پرواز طولانی را یک ماراتون حساب کنیم، آن ها به خوبی از پس آن بر آمدند.

یک مهمانداران هواپیمای قطر

صندلی های هواپیما چگونه بودند

صندلی های این هواپیمای بوئینگ مانند دیگر پروازهای کلاس اکونومی بود؛ اگرچه فضای کافی زیر صندلی ها وجود داشت تا راحت بتوانید پایتان را دراز کنید و خستگی را کمتر متوجه شوید. اگرچه یکی از موضوعاتی که همیشه مرا کمی اذیت می کند، صندلی های تاشوست.

زمانی که مسافر جلویی ام صندلی اش را می خواباند، حس می کنم که فضا برای نفس کشیدنم به طرز عجیبی کم شده و این حالت را دوست ندارم. حتی در این مواقع مانیتوری که جلوی من است نیز فاصله کمی با من پیدا خواهد کرد، پس من هم مجبورم صندلی را بخوابانم و این بلا سر مسافر پشت من هم می آید. اما خب چاره چیست؟ هرکسی می خواهد در پرواز راحت باشد و این کار اجتناب ناپذیر است.

صندلی های قطر ایرویز

سرگرمی

برای اینکه ما در پرواز خیلی حوصله مان سر نرود، فیلم های زیادی از هالیوود، بالیوود و دیگر نقاط جهان در دسترس بود که به راحتی می توانست چند ساعت از زمانتان را پر کند. من که خودم تقریبا اکثر زمان این پرواز را در حال تماشای یکی از فیلم های مورد علاقه ام بودم. به جز این نیز یکی دیگر از کارهای معجزه آسا را انجام دادم: خواب. این حس جادویی من را در بخش زیادی از این پرواز نجات داد.

استراحت در طولانی ترین پرواز بدون توقف

بعد از آنکه رسیدیم

باورم نمی شد که بالاخره رسیدیم. وقتی که در دوحه بر زمین نشستیم خلبان اینگونه ما را بدرقه کرد:

تبریک برای به خوبی گذراندن طولانی ترین پرواز بدون توقف دنیا!

بعد از آن من و دیگر مسافران شروع به جمع کردن لوازممان کرده و این پرواز را با تمام تجربه های متفاوتش ترک کردیم.

فرودگاه دوحه

آیا باز هم سوار این پرواز می شوم؟

قطعا! با اینکه سوار شدن و گذراندن ساعت هایی در این پرواز یک امتحان طاقت فرساست، اما با وجود چنین کادر پروازی که همه تلاششان را می کنند تا همه مسافران از لحظاتشان لذت کافی را ببرند، این تجربه بسیار عالی و دوست داشتنی خواهد شد. تازه من پرواز دیگری از دوحه به پاریس داشتم که خودش ۶ ساعت بود. اما واقعا در مقایسه با این پرواز قطر مثل مقایسه کاه و کوه بود. من بعد از پرواز بلیط هواپیما از مقصد دوحه به قطر را به دست گرفتم و به سمت سالن ترانزیت رفتم. تجربه پرواز اوکلند به دوحه را هرگز فراموش نمی کنم.

منبع: traveller.com.au

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد